Новата реколта

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от Миша »

Lizi написа:Миша страшна си !!! :ieeee: кога ги ся та и вече цъфтят???
Тези са от предзимното засяване,всячески се опитвам да ви накарам да го пробвате :angel2: Проблемът е,че в магазините не зареждат семена през септември :evil: ,а това е най-подходящото време за засяване
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Новата реколта

Мнение от Lizi »

Миша тези семеначета от хризантемата много бързо нарастнаха. :stiskam:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от Миша »

Lizi написа:Миша тези семеначета от хризантемата много бързо нарастнаха. :stiskam:
Браво!Сега остава да ги видим кога ще цъфнат :hmmm: :stiskam:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Новата реколта

Мнение от Lizi »

Миша написа:
Lizi написа:Миша страшна си !!! :ieeee: кога ги ся та и вече цъфтят???
Тези са от предзимното засяване,всячески се опитвам да ви накарам да го пробвате :angel2: Проблемът е,че в магазините не зареждат семена през септември :evil: ,а това е най-подходящото време за засяване
Мише, проблемът не е в липсата на семена скъпа.Проблема е в липсата на място през зимата. Всички прозорци са окопирани.То не са хибита, то не са орхита , английски мушката, пасифлори , амаралиси и какво ли не. Добре че поне ахименесите спят през зимата. Ето защо го харесвам това цвете. :liubov:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от Миша »

Колкото повече,толкова повече,винаги има възможност за още,тази лекция я чета всяка есен на мъж ми ,за сега успешно :angelche: Най-слънчевата ми стена е цялата в стелажи,до тавана ,поливането не е особен проблем,защото е студено и се поливат два пъти в месеца .Проблем е,че от време на време се забравя кое къде е,и когато го видя, вече е успяло да се хербаризира :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новата реколта

Мнение от Виола »

Семената на жълтата аквилегия са започнали да никнат. :ieeee: Дано да успея да ги отгледам! :stiskam:
Блу, твоите как са? Поникнаха ли най-сетне?
Аз втория посев от 11-ти април го покрих с почва и сега никнат семената. :ieeemyzh:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Новата реколта

Мнение от Denis »

Поздравления Виола :tzvetentze: Аз мисля сега да сея-ти колко ги покри, навън или в хладилник. Извини ме за многото въпроси, но аз съм решила да ги сея тези дни и навън-но в сандъчета заради мравките, и си мислех, то в природата кой ги покрива и кой ги стратифицира. Имах една синя- за две години така се намножи, като плевел е.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новата реколта

Мнение от Виола »

Сяла съм я в разсадни форми и я държа отвън на терасата, за да я следя от близо. :D :nod: Покрила съм съвсем леко с почва.
Денис, то верно в природата кой й обръща внимание, но тези семенца бяха в пакетчето всичко на всичко не повече от десетина и ги гледам като златни яйчица. :lol:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Новата реколта

Мнение от Denis »

Виола благодаря ти :nod: , то и мойте са някакви безценни английски все по около 10-ина в пакетче, сигурно затова си искат специално отношение за да поникнат :nod: , но ги "сея"наум от миналата година по това време :lol: и просто или сега по-специално, или ако пак не успея, ще ги разхвърлям след 1-2мес, когато падат семената на другата, пък каквото-такова.
И пак да питам-сях преди 15-20 или не знам колко дни някакви астри, с изтекъл срок-все отлагах, обаче пак маркови :lol: , а те взеха, че поникнаха хиляди, и сега са на 3 дв.листа, направо в градината-или, толкова са много, а астри сея за първи път.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Новата реколта

Мнение от Blue sky »

моята кандилка никаква я няма, но вероятно защото изхвърлих кофичките в пристъп на яд :oops: :twisted:
обаче имам още няколко семенца, пак ще пробвам :ufff:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”