Новата реколта

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Новата реколта

Мнение от Blue sky »

виждам че вече сте започнали отчета в предната тема, но мисля че новата година и новия късмет налагат и нова тема :angelche:

аз започвам днес, със семена от

Годжи бери

Изображение

хелиотроп

Изображение

мини кандилка aquilegia flabellata

Изображение

ароматна кандилка Aquilegia fragrans

Изображение

dierama - това в най-добрия случай ще цъфне след 2 до 5 години, ама за опита и тръпката какво ще излезе, че пакетчето е микс различни видове, пък то е ясно, че и растение ще си купя, щото не ми се чакат 5 години :mrgreen:

Изображение

campanula primulifolia

Изображение

campanula double bells

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Новата реколта

Мнение от Denis »

Започвам да завиждам :evil: Реших да започна след седмица и пак със сакъзи и мушки - за стимул, че имаха голяма кълняемост миналата година :lol:
Блу, само да попитам - гледам в темата, че преди година по това време си сяла белис-парички - кога цъфнаха същата пролет ли :?:
Приятно сеене и хепи гарденинг на всички :tzvetentze:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Новата реколта

Мнение от Elyza »

Блу, ще ни кажеш ли при какво условия ще поставиш разсадите? Питам, защото за пореден път съм приготвила 2 пакетчета кампанули, но на тях пише сеитба за разсад месец май. Мисля,че искат топличко, което не мога да им осигуря.
На пакета ми с незабравки не пише нищо за разсад, а директна сеитба- юни-август. Да правя ли в такъв случай или е от цветята, коите не търпят пресаждане?
Хелиотропа мисля да го слагам в края на този месец. Заедно с червени и сини петунии мое производство и 2 мои стари любимки- Ipomoea qamocilit "Cypress vine" и Ipomoea hederiofolia "Scarlet creeper". По-късно дано имам и снимки.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Новата реколта

Мнение от Blue sky »

Денис, белиса цъфна същата година :nod:

Елиза, всичко ще слагам на южен перваз, зад Ка стъкло - когато пече слънце е поне 30 градуса зад стъклото, иначе в стаята поддържам около 23-25 градуса
тези ги започвам от сега, защото са от по-бавно покълващите, а от друга страна, ако са задасени достатъчно рано, има шанс да цъфнат още същата година
хелиотропа още сега, за да цъфне по-рано лятото, а не чак есента :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от Миша »

С риск да ме набиете,да ви кажа и тук,не сейте,чакайте още поне месец ,рано е ,денят е късичък,жал ми е за тези красоти,после от кого ще прося :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
dal

Re: Новата реколта

Мнение от dal »

Изображение искам диерамааааа :cry: :D
всичко искаааммм
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Новата реколта

Мнение от Denis »

Искаме от всичко, по много и бързо, бързо ако може веднага :lol:
Извинете ме, то сигурно го знаете клипчето - обаче на 2 януари и вече не се сдържаме /само Миша се опитва да вразумява, дали обаче :!: /
[video][/video]
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от Миша »

Миша сигурно най я сърбят ръцете,и се моли за морална подкрепа да устои :stiskam: ,но пък днес разпарчетосах стрептокарпусите и сложих за вкореняване.Ето ме и мен в отбора на бързащите :D
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Новата реколта

Мнение от Blue sky »

Мише, устисквам, сама се чудя как :lol: :angelche:
разпределила съм ги на партиди - за средата на този месец, за началото на февруари, за средата и за началото на март
иначе, и аз ще се сблъскам с кошмарния проблем сега да сгъчкам всичко, а после да няма къде да го пикирам и да го затрия по тази причина :nod:
освен това, сега слагам съвсем старателно по 10-15 семенца от вид, миналата година слагах щедро и прецаках всичко :twisted: , сега ще ги гледам по малко и като писани яйца, а останалото от пакетчетата - евентуално ако се наложи повторна сеитба и за приятели :liubov: :gush:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от Миша »

Семената твърдо началото на март,сега дондуркам едни дребосъци от ей това ,повече бебета не ми трябват :sneee: :sneee: :sneee:
Изображение
Lewisia
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”