Предзимно засяване на едногодишни

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от Lizi »

Това със сеенето направо в градината на мен никога не ми се е удавало. И като се има в предвид ,че път и няма да те има да ги наглеждаш направо според мен е мисия невъзможна.
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от Fiut »

И аз мислех в градината, но сега се притеснявам.
Имам разни от Томпсън-Морган делфиниуми едногодишен и многогодишен, сапонария, кандилка, аубриета, астилбе.
Кое бих могла да опитам, или всичко на разсад? На опаковките им пише вариант септември-октомври.
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от Krasiyana »

Записвам се за темата. :dovolen:
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от nadin »

Fiut написа:И аз мислех в градината, но сега се притеснявам.
Имам разни от Томпсън-Морган делфиниуми едногодишен и многогодишен, сапонария, кандилка, аубриета, астилбе.
Кое бих могла да опитам, или всичко на разсад? На опаковките им пише вариант септември-октомври.
Аз купешките семена ги сея като разсади. Многогодишните които имат нужда от стратификация може и есента, другите февруари, март.
В градината директно садя само семената от цветята които вече са там, иначе не смея. Те и много от тях се и самозасяват.
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от Fiut »

Благодаря! Делфиниумите все пак насях - да се охлаждат, другите февруари/март ще къткам за разсади - каквото стане.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от Миша »

Аз вече избягвам да сея делфиниуми през зимата,тогава никнат по-бавно и много по-малко,а и трудно оцеляват.С пролетно и лятно засяване нямам проблеми,никнат почти на 100% ,сравнително бързо ,някои за седмица,други за месец.Единственото,което им пречи,е прекомерна влага ,делфиниумите искат почти сух субстрат за засяване,много лесно гният,особено в по-студените месеци
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
dal

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от dal »

моят опит е малко рехав с делфиниумите , щото всъщност съм сяла веднъж юли като на майтап в сандъче обикновено пакетче семена микс , излезоха от тези дето не са високи , показвала съм ви ги -съмър нам какво си бътерфлай , и до сега си ги имам из градината да цъфтят и много ги харесвам , щото нещат подпиране ;
благодарение на вещата намеса на надин гюлчето май иса и още няколко от тежките делфиниови артилерии съм насадила из двора и от високите , предстои да видим напролет какво ще тръгне и как :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”