Предзимно засяване на едногодишни

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от Миша »

Аз вече избягвам да сея делфиниуми през зимата,тогава никнат по-бавно и много по-малко,а и трудно оцеляват.С пролетно и лятно засяване нямам проблеми,никнат почти на 100% ,сравнително бързо ,някои за седмица,други за месец.Единственото,което им пречи,е прекомерна влага ,делфиниумите искат почти сух субстрат за засяване,много лесно гният,особено в по-студените месеци
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
dal

Re: Предзимно засяване на едногодишни

Мнение от dal »

моят опит е малко рехав с делфиниумите , щото всъщност съм сяла веднъж юли като на майтап в сандъче обикновено пакетче семена микс , излезоха от тези дето не са високи , показвала съм ви ги -съмър нам какво си бътерфлай , и до сега си ги имам из градината да цъфтят и много ги харесвам , щото нещат подпиране ;
благодарение на вещата намеса на надин гюлчето май иса и още няколко от тежките делфиниови артилерии съм насадила из двора и от високите , предстои да видим напролет какво ще тръгне и как :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”