Цветни летни планове

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

denitsavm

Цветни летни планове

Мнение от denitsavm »

Аз започвам с плановете :D

Такааа .... Седя си до камината на минимум 25 градуса жега и си мечтая за топлото лято и разбира се очаквам вашата помощ :nod:

1. Имам цветарник за 13 саксии. Нямам възможност засега да го снимам, но ще го опиша - пирамида, с 3 реда за по 4 саксии и една на върха. Местата за саксии не са поставки, а са дупки, т.е ще се наложи да са без подложки или от тези плитките пластмасови саксии, на които са си закачени подложките.
Търся такъв ефект Изображение

Поне 5 от местата ще се заемат от домашни цветя - 1 копривка, 2 бр. хлорофитум, 1 саксия с нолини, 1 сциндапсус. Останалото трябва да го планираме :nod: Искам буйнцъфтяща каскадна петуния, два или 3 цвята за саксията, която ще е на върха, за нея искам и нещо изправено /както е на снимката/ .
Честно казано до тук съм с плановете и тъй като досега не съм гледала цветя за тераси и первази, нямам идея какво да слагам :hmmm: Давам си сметка, че ще трябва по няколко растения да слагам в саксия, за да се постигне ефекта от снимката. Също така не смятам да ми се налага да въртя цветарника или да сменям саксиите, така, че от едната страна ще е сенчесто сравнително и там бегонии и фуксии май ще редя...

2. Освен това имам това дърво Изображение с 4 места за саксии, за сенколюбиви растения или такива, които не изискват пълно слънце цял ден. В него има и няколко кухини, в които да се садят дребосъци, както на снимката се вижда в едната има седум, а в друга - лобелия

3. Имам 2 източни, 2 южни и един западен /но мрачен/ первази дълги по 1,20, на кито също ще редя цветя :nod:

Имам 4 вида оксалиси, ще сея дихондрата тия дни, имам малко циганчета, имам кимбалария, 1 висящ седум Изображение, още един висящ седум, имам и малко фуксии, но ще взема още от гомер...

Та казвайте разните балконски едногодишни какво да купувам. Харесах си от МиМ - висяща винка, висящ импациенс, едни яркожълти торения и меламподиум...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Цветни летни планове

Мнение от orkud »

Дени, ако винката е такава

Изображение

не купувай, ще ти пратя :tzeluvka:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Цветни летни планове

Мнение от lila »

denitsavm написа: 2. Освен това имам това дърво Изображение с 4 места за саксии, за сенколюбиви растения или такива, които не изискват пълно слънце цял ден. В него има и няколко кухини, в които да се садят дребосъци, както на снимката се вижда в едната има седум, а в друга - лобелия
Идеята ти с дървото ужасно много ми хареса :syes:
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Цветни летни планове

Мнение от Ламята Спаска »

Дени, разкажи ми за оксалисите, а аз ще потърся идеи за цветарника и дървото- не, че нямам и сега, ама нещо по- така
denitsavm

Re: Цветни летни планове

Мнение от denitsavm »

Оркуд, винката е от едногодишните такава някаква, но я рекламират каскадна и за слънцеИзображение, трябва да цъфти постоянно, а от тази твоята може да пратиш за градината :nod:
Ламя, ние имаме и тема с идеи http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=27&t=1736" onclick="window.open(this.href);return false;, ама друго си е конкретно така, че мисли сериозно :nod: А за оксалисите незнам какво да разкажа, ето ги Изображение, Изображение и още 2 саксии имам, ако не са се спаружили и мъртви, че са напълно засушени и уж приспани :hmmmmmm:

А това дърво от миналата година го мъдря, и аз много си го харесвам :dovolen:
dal

Re: Цветни летни планове

Мнение от dal »

ами аз не знам от кое ще изкарам разсад от семената , но от което изкарам разсади ще ти пратя , па ти го слагай където ти е кеф ;
за дървото-дървото е чудесно , но голо и плешиво и според мен така стои като насрано там и 4 саксии няма да оправят работата , а просто ще седопълни към никаквия ефект и пластмаса -ако в основата сложиш саксия с някаква лиана пълзяща и цъфтяща-ще имаш по добър ефект ; в края на краищата можеш и с фунийки да го облечеш лятото ;
с рози и клематис също ще е чудно -Изображение

Изображение
ще потърся по късно още снимки
Изображение
Изображение
ето ти темата с увивните пълзящи и снимки -две текоми чудеса ще направят жълта и червена , примерно :stiskam:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=16&t=591
аз имам такова дърво , до вххода ми е :облечено е в бръжлян защото е север и дървото е огромно старо , а наоколо имам винки за да ги вържа цветово с бръшляните ...
Изображение
Изображение
denitsavm

Re: Цветни летни планове

Мнение от denitsavm »

Дал, до дървото има клематис - Пиилу :nod: , долу в основата на дървото има ето такова Изображение, а смятам саксиите да са с ампелни растения и да се скрива пластмасата. Текомите и други подобни са добър вариант, но няма да станат за това лято и затова сега ще се пробвам с едногодишни разни :nod:
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Цветни летни планове

Мнение от desitata »

цитат:Харесах си от МиМ - висяща винка, висящ импациенс, едни яркожълти торения и меламподиум...край на цитата
Мила Дени,винката на М&М си е чист катарантус или "мадагаскарска винка"-навремето били от едно семейство/купих такава и ще сея/ама е едногодишно.... :tzvetoman:
denitsavm

Re: Цветни летни планове

Мнение от denitsavm »

да де, именно :nod: само едногодишни такива ще редя по цветарника и дървото, за да не ги мисля после, а и за бърз ефект. Защото бая многогодишни съм напоръчала, но те ще станат за догодина в градината повечето и май това лято няма да е много цветно и ще акцентирам с тези
denitsavm

Re: Цветни летни планове

Мнение от denitsavm »

По колко петунии слагате в стандартно сандъче 40 см. ?
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”