Пролетни планове под есенно слънце

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Албена »

denitsavm ,медно ти е менчето.Само дето не е калайдисано,та да блесне ;) Аз имам в такова менче семпервивуми и се чудя какво да ги правя.Страх ме е да не измръзнат,та съм измислила с парчетата,които останаха от изолацията,да го изолирам и него :lol:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от orkud »

Blue sky написа:хихихихиххи, Оркуд, ей това ти изказване много ме кефи :dovolen: - току виж вземем и ние скоро като англичаните да си правим цветни изложени с конкурси :stiskam:
Страшно ще съм щастлива като дойде този момент, защото ще грабна приза :lol: Сега всички ще дадете по една идея за по красиво подреждане на двора и после ще ви се иска вашето предложение да се класира :lol: :lol: :angelche:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31533
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 1743 пъти

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Мария Николова »

Дени, житото ще ти е хубава декорация до юни. Тогава ще го "ожънеш" с ножицата и ти остава златисто, сухо. Ще ги използваш за някъде. Но от юни нататък трябва да измислиш какво друго ще слагаш в менчето. :)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
denitsavm

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от denitsavm »

или ще преместя менците ;) , целта е да ги сложа пред местата откъдето се бутат да минават домочадието, не минават през големите цветя, но малките хризантеми ги погазиха :evil: и аз редя каквито ми падне, като не ми харесва житото ще тичам за разсад петунии, това да е проблема

Албена, аз си мисля, че медно значи жълто все пак, ама знам ли - ще лъсна някое някога да видя как ще изглежда :nod: едното е седяло на огнище и е катранено :dovolen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31533
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 1743 пъти

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Мария Николова »

Албена, аз си мисля, че медно значи жълто все пак, ама знам ли - ще лъсна някое някога да видя как ще изглежда едното е седяло на огнище и е катранено
Дени, виждаш "бяло", а не "жълто" - точно както трябва да е! :daaa:
Всички медни (бакърени) съдове - тенджери, тави, менци, чаши, кани, кафеничета и прочие, се окисляват много бързо и позеленяват и накрая окисът разяжда и пробива съда. По-важното е, че всичко, приготвено в "позеленял" меден съд, си е истинска отрова!!! :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Затова човекът е открил начин за предпазване от окисляване на ("жълтите") медни съдове чрез калайдисването им, поради което стават "бели". :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

Ха сега давайте съвети пак, че наближава времето да идват розите, и искам да чуя различните мнения.
его го отново мястото - дясната лента е до оградката, по средата дето е полупътеката ще има тревна лента, а отляво са две арки и под тях редица рози.

Изображение
...

Блу каза в дясната лента да засадя по-ниските розовите храсти, а почвопокривните да са отляво,в подножието на арките и да преливат и полягат на тревата. над тях има едни ред флорибунди, а още по-горе са розите на арките, искамефект на плътна висока стена от рози.
Така отляво с почвопокривните ще стане по-красиво, даааа...
Обаче отдясно дето е дървената оградка и още по-надясно(не се вижда вече на снимката) следва скалното кътче под орехите с ниски неща и орехите с плочника. Там е ниско и няма високи неща. И си мислех като се погледне така отгоре, до тази висока розена стена с арките нищо да не надвишава височината на оградката- 50 см, да не спира погледа.

А розите които остават за отдясно при положение че почвопокривните ги сложа отляво, са следните ( и всички са по-високи от оградката)

Изображение - The Alnwick Rose - 120 см

Изображение - Harlow Carr - 120 см

Изображение - Frederic Mistral® - 110 см

Изображение - Molineux - 105 см

Изображение - Glamis Castle - 90 см

Изображение Belvedere 120 см

Изображение Gruss an Aachen 80 см

Отляво отиват почвопокривните Amber Cover, Gentle Cover и Sommerwind, те ще заемат ивица около 4 м дълга, то и повече място долу там няма.

Струва ми се че отдясно стават твърде много рози на малко място, там ще има заето около 2 кв.-м от флоксове делфиниуми, ехинацеи и сие...., верно че при това положение мога и да ги пръсна между розите. а Ако тук бяха почвопокривните, останалите трябваше да ги сбутват на отделно масивче. :hmmm:
А отляво така наистина ще се получи по-добре- плавно преминаваща розова стена, висока нагоре 3 метра и до тревичката долу плътно с рози във височина.

Но повече ме притеснява факта да не се наруши някак ( с висока около 120 см редица рози до оградката) цялостоно въздействие на пространството. А? :hmmm:

:hmmm: :hmmm: :ufff: :ufff:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

не, няма да се наруши, защото тия 3 метра отдясно, искат поне 1 метър височина отляво - за да имаш пропорция - е пак ще си далеч от златното сечение, но все пак окото винаги се стреми естествено към него, т.е. добре е да си близо до него.
същевременно, това е някак розовата ти градина, няма нужда като си в нея, да съзерцаваш алпинеума :nod: за него си има друго кътче, и поне според мен е добре да са отделени визуално, защото са си отделни като тематика
а пък гледано от височина, 1-1,20 изобщо няма да ти спират гледката, то това си е височина до кръста, не е стена от рози :nod: Е оградката ще я надминават, ама пък те няма да са плътна стена нали, все между тях ще прозира, ще се редува по-ниска, по висока роза, между тях островчета от многогодишни и те са с различна височина, не е като жив плет подкастрен :nod:

на мен ми стена любопитно, това зад гламис камъл, топ карамфили ли са, доста високи ми се виждат но пък чудесон се съчетават
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

:liubov: уф тва златно сечение....
значи казваш че ще е добре и ще мога всичките тия да ги наредя някак си отдясно? И мога сред тях да пръсна флоксовете? :hmmm: Май ще трябва да ги извадя на предната линия щото розите са по-високи от тях. Делфиниумите обаче не са, и лилиуми има, и ехинацеи за разпръскване... А онова е топкарамфил, и при мене щеше да е толкова висок ако не полягаше.

малко ми се объркаха цветните съчетания с това разместване, но общо взето съм поръчвала рози в бяло-жълто-розовата гама, та все някак ще се наредят.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

според мен ще е отлично :nod:
щоеопитам после да го нарисувам и да сложа план, ама дали ще успея :hmmm:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

Blue sky написа:според мен ще е отлично :nod:
щоеопитам после да го нарисувам и да сложа план, ама дали ще успея :hmmm:

ще успееш, ще успееш :liubov:
когато имаш време.

(Дал нищо не казва и това ме притеснява :D )
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”