Пролетни планове под есенно слънце

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Пролетни планове под есенно слънце

Мнение от vodo-leika »

Току-що си направих рекапитулацията в цифри ( :| прилоша ми... :| ), схеми, брой саксии и снимки.
Ето тези неща ще се кипрят на остъклената ми тераса идната пролет:
http://vodoleika.snimka.bg/flowers/prol ... 8.20718612
Смятам да ги изнеса за не повече от седмица на балкона като захладнее и после веднага ги прибирам. Поливам веднъж като засадя и повече - никога, не и преди да пробият! :!:
Какви са вашите пролетни планове? ;) :ieeee:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1671 пъти

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Гео, граф »

Малко хаотични са ми плановете на фона на форумската Флора, но ей сега ще си събера акъла ... :hmmm:

Та значи така - нарцисите, сините мускари, божурите, лилиумите, традесканциите, ехинацеите и хемерокалисите ( всичко изброено - подарък от Мария, за което :tzeluvka: :sheart: :sbear: ) вече са посадени. За минзухарите май е ранко. Прясно закупените фритиларии - ей такива :

Изображение

... както и ранункулусите ( вече не помня какви точно взех :hmmm: ) ще бъдат засадени в неделя, че сега ме е размързяло :oops: ...
Да ве питам - амарилиса време ли му е за садене веч, че ме сърбят пръстлетата да го боцна и него ?!?

Такива са ми есенните планове за пролетните цветя ... :tzvetoman:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
denitsavm

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от denitsavm »

Амарилиса го боцвай :nod: Виж само какво пише в темата за първото му садене
denitsavm

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от denitsavm »

Водолейче, ти спирка нямаш ли :shock: Кога се върна, кога планира и кога пусна темите? Евала :daaa: . Аз още нямам план, ще го съставям по път :nod: Имам 30 минзухара, 10 лалета и няколко зюмбюла и ще ги садя в кофа - показала съм снимката на идеята /не моя/ в темата за луковици в сандъче. Ми за останалото просто нямам план и цифри, даже и не знам какво ще е
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1671 пъти

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Гео, граф »

denitsavm написа:Амарилиса го боцвай :nod: Виж само какво пише в темата за първото му садене
Чудесно ! Благодаря, Дени :daaa: ... Прегледах отново съветите на Блеки в темата и отива да му топна корените във вода, че има четири пръста листа и после почвам да чакам :stiskam: ( никога не съм гледала такваз прелест :sflower: )...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1671 пъти

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Гео, граф »

denitsavm написа: ... 10 лалета и няколко зюмбюла ...
:shock: ... Къде ми е акъла ??? Днес сума време да гледам лалета и зюмбюли и да не се сетя, че имам много малко и да не си взема ... :glupav: :ufff: :ufff:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
denitsavm

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от denitsavm »

Утр паааак :twisted: Аз пък за няколко лилиума и нарциса се замислих, голяма е краста това :mrgreen:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от vodo-leika »

Аз относно лилиумите реших, че ще чакам поръчка от Англия! :D
denitsavm

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от denitsavm »

Ako ще има такава и аз ще я чакам :nod: , ама сигурно ли е?
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от vodo-leika »

Е, ако не се организира - на пролетната Флора пак има лилиуми. И без това заемат саксии, в които може да се сложат още лалета например! :twisted:
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”