Пролетни планове под есенно слънце

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

Оркуд, тоя сайт е като детска играчка, не се занимавай с него, няма да върши работа.(Дъщеря ми ми е инсталирана една друга програма, ма тя пък направо професионална, че има и сортове рози даже, и сложна колкото си иска, докато я разуча и розите ми ще остареят по местата.

Помогнете ми, дайте идеи как да наредя в една лента широка около 80 см (дясната лента) ето тези рози
Alnwick Castle - розова
Frederic Mistral - розова, ЧХ
Belvedere - прасковена
Molineux - жълта
Glamis Castle - кремаво бяла
Gruss an Aachen - бяла
Harlow Carr - розова

на предните страници им вадих снимки за ориентация.
и с що тъй се чудя дали да сбутам в единия край на лентата всички флоксове (около 10 бр), делфиниум 3 бр, алстромерия 1 бр. (както вече направих и побързах да ги разместя) , или пък да ги пръсна между розите, отпред? (както май ще е по-добре и като луда ще ги местя за трети път)

струва ми се че ширината на лентата 80 см не позволява розите да се садят на два реда, трябва да са на един ред или шахматно???? :hmmm: те всичките са около 100-120 х 100 см, само една е по-малка.

:ufff: :ufff: :ufff: има още толкова неща за местене и освобождаване на мястото, а пак май ще вали :snif:

:ufff: вчера засадих три файрита на триъгълник през две педи разстояние. а трябвало да оставя повече, те се разраствали на ширина. а уж знаех :ufff:
няма да ги местя, колкото имат толкова
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

Плановете продължават. :D

някой има ли роза Crown Princess Margareth, която да не е пусната да се катери, а да е оставена свободно, като солитер. Дали ще стане с фонтанен ефект и дали пръчките й ще могат да се прериват да обилен цъфтеж?
формата на храста я дават такава. И също искам да знам бързо ли прегаря цвета (както пише някъде) и грозно ли прецъфтява?
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

моята е точно по този начин, направи точно такива клони, които в моменат се ветреят на всички посоки, а напролет ще ги превия или към себе си, или около обелиск :nod:
цветът е много красив, относително траен, но по мое мнение прецъфтява грозничко малко :nod:
а и цветята ги разпръсни :angelche:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Виола »

И моята се ветрее по същия начин. Засега не е толкова висока, че да я привързвам към арка или обелиск. :nod: Както е казала Блу - красива роза с относително траен цвят, ами тя е нежна роза, не е с твърд цвят
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

благодаря ви :tzvetoman:

а ако се остави без подпора дали ще се постиген фонтанен ефект
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Blue sky »

вероятно, но при по-големи растения с по-здрави стъбла
при мен стъблата са тънки още, но това й е първи сезон, и тежестта направо ги забива в земята
на пълно слънце и хубава почва, може и да е друг резултата
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от Виола »

Да, и при мен стъблата са тънки и някак цветовете ги наклоняват надолу, но ако е по-висока ефектът ще бъде страхотен.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

значи ще оставя едната Принцеса да я оформя така. Поръчах две, мислех и двете една до друга от едната страна на арката за по-пищно, обаче сега като се размислям това ще е излишно. И едната след време ще позапълни странично арката. Втората ще я направя фонтанна отделно, самичка на полянка. :ieeemyzh:

благодаря ви :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от ida_ili64 »

calico написа:благодаря ви :tzvetoman:

а ако се остави без подпора дали ще се постиген фонтанен ефект
Аз ще ти дам идея за твоя "фонтанен ефект",нали съм "къмпинг-чадо" ;) .
По описанието,дадено от другите с това "ветреене",няма да пада като шадраван, но явно клоните израстват и ще позволяват ти да ги привържеш към колона,а защо не и към колчета в земята? Колчетата могат да са метални или дървени(те ще гният обаче,ама и ние не сме вечни),а в горния край,където ще са над земята пробит отвор-около 6-8 мм са достатъчни за да прокараш влакно,цветарска тел или каквото си решиш за привързване.Та забиваш колчетата в кръг около розата по-близо или далеч от корена,според твоето желание за "шадравана",прихващаш падащите се срешу колчетата клони и ги привързваш към колчето,като гледаш клона,като се огъва,да прави арка нагоре.Това е.Тук продават цветарска тел,която е облечена в зелена пластмасова обвивка,привързва добре и не наранява растението.Надявам се,че и в България я има:
Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: пролетни планове под есенно слънце

Мнение от calico »

Мерси Ида :liubov:
да, имам такава тел, има я и тук, ползвам я. Мерси за идеята за пробити колчета, дървени ще са. не за друго ми щото мъж ми е дърводелец (по хоби, не по професия)
то има време поне три години докато розата стане толкова голяма че да я фонтанирам, но друго си е да си помечтае човек за жълто-оранжев фонтан на полянка до басейнчето. :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”