Какво ще местим таз година ?

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

Охх, Саше. Ох.
Имах достатъчно категория втора за да се пенсионирам на 52, обаче една година преди това промениха нещо и се разминах. След това чаках 55, ама пак промениха нещо и пак нъц. Сега чакам 60-те и като си знам опита, не смея да мисля какво пак ще променят.

...ще взема и за да си водя записки, дано имам време...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

уфффф, боли ме кръста...
свършиха двата почивни дни, ама колко работа отметнааааах, почти 3/4, и остана малко, имам още да:
- преместя две спиреи
- да изкопая 30 дупки за розите
- да обърна с правата лопата мястото дето напролет ще сея тревичка
-до посадя 50-100 луковици
- да извадя каните и далиите
- да засадя грудките на земната ябълка, ама първо да ги извадя
- да орежа сакъзите и мушките и да ги примък-отмък, и зокумите и разни още 30 сандъка и саксии докато се натряска до горе остъклената веранда
- да прехвъля някои неща от градината в саксии (десетина ,не са много)
- да напръскам розите че имат въшки
- да подготвя колчета и разни работи за зазимяването като му дойде времето

... и май това е. Ей го де докат се обърна и дошла зимата. Искам само още 5 хубави дни без дъждове и студове

п.п. чудя се да местя ли сега един аризонски кипарис и една туя, или напролет....или никога?? :hmmm: Колко високо ще стане това кипарисче, и колко широко?



-
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от tzarina »

Аз вчера преместих един хамекипарис и една кълбовидна туя, малка, както и метасеквоята. Иска ми се да хванат влагата през есенно-зимния сезон. А спиреята ми се е обсипала със зелени пъпки, дали не я подлъгаха тези топли дни?
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от dal »

ще стане високо широко и красиво , но много често го стрижат този сорт..та и ти така


амбициозна програма имаш , ще е топло поне седмица още :lol:

ИзображениеCupressus arizonica

Изображение

Изображение

Изображение

Cupressus arizonica
Аризонски кипарис
Хабитус: Цилиндрична или овална, сравнително гъста корона. Сравнително бавно растящ.
Достига до 20m на височина, а на ширина 3 – 4m.
Листа: Люсповидни, дребни, сребристо сиви или сиво- зелени.
Изложение: Слънце до полусянка.
Почва: Пластичен вид по отношение на почвените условия.

Магнолия Калико :liubov2:
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

3-4 метра ширина??? :o :o :o

Е, значи или ще го местя или ще го стрижа. На около метър от него е дупката на Абрахам Дарби, тоз кипариш ще ми превземе розата след време.
и като го гледам как расте ще е след не много време. Минала есен го засадих, презимува на 80 см, сега е 1,80. Какво ще стане ако му клъцна върха и острани го поддържам най-много 80 см в диаметър?

ха, магнолията не се е счупила, същата е.
да ти цъфти изобилно, а дано :stiskam: . трябва щото ми е подарък за рожден ден и е редно да се отчете добре. :D
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от dal »

calico написа:3-4 метра ширина??? :o :o :o

Е, значи или ще го местя или ще го стрижа. На около метър от него е дупката на Абрахам Дарби, тоз кипариш ще ми превземе розата след време.
и като го гледам как расте ще е след не много време. Минала есен го засадих, презимува на 80 см, сега е 1,80. Какво ще стане ако му клъцна върха и острани го поддържам най-много 80 см в диаметър?

ха, магнолията не се е счупила, същата е.
да ти цъфти изобилно, а дано :stiskam: . трябва щото ми е подарък за рожден ден и е редно да се отчете добре. :D
:D :D ако клъцнеш върха ще стане тантурест настрани и ще смачка дарбиту :D
остави го па то ще си покаже

Изображение

На магнолията и турих табела Калико се казва , това е положението и ще я къткам много , особена е , не съм виждала такава или не си спомням поне :liubov:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

ми значи трябва да черпя, щом съм кръстница :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от Blue sky »

Калико, ако това което ти остава е само 1/4 от работата, какво ли е било :shock: :shock: :shock: :hmmm:
никога повече няма да се оплаквам, че имам много работа :lol: :mrgreen:
аз почти довърших остава ми еййййййййй толкова мъничко, тази седмица и край :ieeee:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от calico »

Беше много, Блу. Ама викнах един работник и два дни с него отметнахме много работа, той ми обеща да изкопае и дупките за розите тия дни.
Поради строежите лятото и цялостното пренареждане на двора се наложи да преместя почти всичко. Вече десетина дни времето е хубаво, но почвата отдолу при мен е като много мокър пластелин, мога фигурки да правя от кал. Глинесто е и трудно се работи. Напролет като я обръщам ще разхвърлям пясък, че сега няма да успея. Добре поне че приключи събирането на ореховите листа върху градинките, че на всеки два дни по два часа работа беше това.
а пък отделно дето из целия двор имаше издънки на синята слива, дебели колкото китката ми щото съм ги рязала само отгоре, докато ги махнем в дълбочина беше ад. Напролет ще я махам вече тая слива.
Добре поне и че мъж ми най-накрая си сглоби косачката и окоси тревата край басейна, щото досега вече четири косенета ги правих на ръка с акумулаторната ножица. Не че е трудно,и площтта не е много, ама отнема два дни.

Забравила съм да пиша че имам да насаждам 60 корена лавандула като дойде утре :mrgreen: Хич няма да я глезя с разни дупки и специални отношения. С малката лопатка ще изкопая колкото за корена и дано я бъде.


Сега се чудя какъв ограничител да сложа на тревната площ дето ще граничи с цветните лехи? :hmmm: Имам тухлички и мога да ги наредя, ама и това иска време. Имам и от тая пластмасовата гъвката преграда, тя пък се поставя трудно. Иначе сигурно тревата ще ми навлезе в розите, пък тя направи ли чим един път няма махане после. :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Какво ще местим таз година ?

Мнение от mileni »

Калико,кажи за издънките на сливата :D Дълбоки ли бяха корените?Аз също имам да махам две ,мъчих ги ,но не успях.
Да ти споделя нещо за глинестата почва.
моята също беше такава в цялата градина.Обаче вече доста години сипвам пепелта от печката на купчини и напролет я разхвърлям.Допълнително и оборски тор.Пясък не съм слагала.наблюдавам ,че там ,където редовно съм слагала пепел е станала по-рохкава.Докато ,има едно място съм го пренебрегвала си е същата глинеста ,точно ,както описваш твоята.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”