За семената, гъдела и още нещо :)

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
denitsavm

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от denitsavm »

vodo-leika написа:Най-точният признак, че навън е вече зима, е че започвам да мисля за семена и пролет! :D
Стига бе жена :o Рано е още :nod: Моята градинка си цъфти :D и все още е топла есен, въпреки краткото застудяване тия 2-3 дни :dovolen:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от libra »

Дени,как си цъфти ,в другата пола на Витоша нямате ли сняг?
denitsavm

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от denitsavm »

Имаме си сняг :nod: Но тук си е завет и си имам още цъфнали китки из двора :D и всичко е свежо зелено.... днес ще погледна пораженията
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от vodo-leika »

denitsavm написа:
vodo-leika написа:Най-точният признак, че навън е вече зима, е че започвам да мисля за семена и пролет! :D
Стига бе жена :o Рано е още :nod: Моята градинка си цъфти :D и все още е топла есен, въпреки краткото застудяване тия 2-3 дни :dovolen:
Абе рано, рано, ама като ви изкупя най-качествените семена, ще видите вие :lol: ;) !
Аватар
meduza
Кафевар/ка/
Мнения: 948
Регистриран на: Окт 13, '11, 20:47
Местоположение: София

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от meduza »

Здравейте момичета, начинаеща съм, а искам да съживя една градина. Моля, препоръчайте ми семена от цветя, многогодишни, които са по - лесни за отглеждане. Не мога да си позволя/ за сега/ да си купувам готови саксиики, а много искам да видя всичко цъфнало. Мястото е по скоро сянка- полусянка, има и малко слънце /5-6 часа на ден/, разделено е на няколко малки градинки. Семената ще ги поръчам по ebay, просто искам да започна с нещо по - лесно.

И още нещо, ако посея семена хойхера, колко голяма туфичка ще стане до пролетта?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от Миша »

Повечето многогодишни цъфтят на втората година,защо не се ориентираш към едногодишни за начало,а постепенно да набавиш и многогодишните?Иначе непретенциозни цветя колкото щеш-рудбекии,гайлардии,диантуси,ехинацеи,кампанули...

Хойхерата не е сега сезон да сееш,до пролетта единствено можеш да я умориш,иначе от семена става доста бързо,с пролетно засяване до есента си е прилично растение,ето това е хойхера от пролетно засяване Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31668
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1007 пъти
Получил благодарност: 2297 пъти

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от Мария Николова »

С усмивка бях оставила един единствен семенник на лилиум. Днес видях, че кутийката вече се е разпукала. Приготвих си хартия, откъснах го и го звих. :daaa: За някой с гъдел ще е. :lol:
Къде пращам семена? :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от Миша »

s_t_m написа:С усмивка бях оставила един единствен семенник на лилиум. Днес видях, че кутийката вече се е разпукала. Приготвих си хартия, откъснах го и го звих. :daaa: За някой с гъдел ще е. :lol:
Къде пращам семена? :D
Може ли да се кандидатирам :oops: Тази година ми е година на експериментите,играх си да опрашвам нарциси,хемерокалиси,кани ,до лилиумите обаче не стигнах :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31668
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1007 пъти
Получил благодарност: 2297 пъти

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от Мария Николова »

Миша написа:
s_t_m написа:С усмивка бях оставила един единствен семенник на лилиум. Днес видях, че кутийката вече се е разпукала. Приготвих си хартия, откъснах го и го звих. :daaa: За някой с гъдел ще е. :lol:
Къде пращам семена? :D
Може ли да се кандидатирам :oops: Тази година ми е година на експериментите,играх си да опрашвам нарциси,хемерокалиси,кани ,до лилиумите обаче не стигнах :mrgreen:
https://lh4.googleusercontent.com/-j8kf ... 520002.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Лилавата японка Madame Butterfly, Мише! :liubov: Имаш семена! :daaa:
(Ако допуснем, че не греша. Честно, по-вероятно е да греша. :oops:)
Може и друг да се кандидатира, поне за двама експериментатора ще стигнат. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31668
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1007 пъти
Получил благодарност: 2297 пъти

Re: За семената, гъдела и още нещо :)

Мнение от Мария Николова »

Значи всичките вкупом тръгват към Миша. :sdaaa:

" onclick="window.open(this.href);return false;
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”