Бране на минерали ( Собирание минералов )

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Аватар
Денис
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Апр 15, '16, 20:22
Местоположение: РФ, г. Пермь

Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Денис »

Сегодня узнал, что у вас на форуме можно рассказывать и показывать свои увлечения ( хобби) :tzvetentze: :liubov2: :gush:
У меня тяга к камням, люблю их собирать, разглядывать, чистить и показывать ( друзьям своим дарю всякие минералы, чтобы и у них тоже были дома камни красивые) :D

начну с поваренной соли ( не знаю как на английском это пишется :D ), весил он больше 8 кг ( сейчас на даче он) :
Изображение
Полевой шпат:
Изображение
Изображение

Известняк с ракушками "Ракушник" и некоторые его кусочки:
Изображение
Изображение
Изображение

Гипс:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Денис
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Апр 15, '16, 20:22
Местоположение: РФ, г. Пермь

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Денис »

Слюда:
Изображение

Обсидиан:
Изображение ( черный маленький кусочек на поваренной соли)
Изображение
Изображение ( не уверен что это обсидиан, может быть это минерал кремне-кварцевого состава, а почему темный окрас не знаю).

"Ракушник" с маленькими щетками и жеодами кварца:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Денис
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Апр 15, '16, 20:22
Местоположение: РФ, г. Пермь

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Денис »

Очень хорошая знакомая мне приносила в том году альбом, там такая красота! :liubov2: :liubov2: :liubov2:
Не многие видели такую коллекцию ( все минералы представленные в альбоме добываются или добывались как раз таки в Коми) :dovolen: :daaa: :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Фото делал специально приближенно, чтобы было лучше разглядеть! По-моему именно эти альбомы не продавали, их дарили организации своим сотрудникам, которые работают в этом направлении.
Deleted User 2919

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Deleted User 2919 »

:daaa: Я тоже обожаю любые камни.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от calico »

някога в моя роден край имаше находище на такъв гипс - алабастър, на гарата стоварваха с вагони и вагони прекрасни друзи и кристали, ето такива
Изображение

и по-малки и много големи. Имах доста събрани, обаче мама ги изхвърлила при едно местете на жилището, тя работеше на крана с който ги разтоварваха и не й се виждаха много ценни
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4884
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 334 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Di_Va »

О, Денис, каква интересна тема! :tzvetentze:
Мисля, че няма човек, който да остане безучастен към подобни красоти, създадени от природата!
Аз периодично правех колекции от минерали (макар, че колекция е силно казано в моя случай) и периодично ги подарявах на приятели, които ги харесваха.
Учила съм минералогия и петрография преди повече от 30 години, та не помня кой знае колко от тази материя, но доколкото съм разбрала от цветарите тук, Гео има доста професионални познания за скалите, минералите и въобще за Земята.
А албумът, който са ти подарили, е наистина прекрасен и може да запали интерес във всеки! Ти явно си човек с разнообразни хобита! :dovolen:
Аватар
Денис
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Апр 15, '16, 20:22
Местоположение: РФ, г. Пермь

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Денис »

calico написа:някога в моя роден край имаше находище на такъв гипс - алабастър, на гарата стоварваха с вагони и вагони прекрасни друзи и кристали, ето такива
Изображение

и по-малки и много големи. Имах доста събрани, обаче мама ги изхвърлила при едно местете на жилището, тя работеше на крана с който ги разтоварваха и не й се виждаха много ценни
Очень интересный у вас образец "гипсовой розы"!
https://otvet.imgsmail.ru/download/d2c1 ... _i-984.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - фото из интернета! Мой образец где-то лежит, может быть отдал друзьям или потерял. :D
Аватар
Денис
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Апр 15, '16, 20:22
Местоположение: РФ, г. Пермь

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Денис »

alina написа::daaa: Я тоже обожаю любые камни.
Здорово! А вы любите камни в горшки класть? :dovolen: Я очень люблю это дело, ведь так можно подчеркнуть часто своего растишку! :D
Аватар
Денис
Kафенце
Мнения: 49
Регистриран на: Апр 15, '16, 20:22
Местоположение: РФ, г. Пермь

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от Денис »

Di_Va написа:О, Денис, каква интересна тема! :tzvetentze:
Мисля, че няма човек, който да остане безучастен към подобни красоти, създадени от природата!
Аз периодично правех колекции от минерали (макар, че колекция е силно казано в моя случай) и периодично ги подарявах на приятели, които ги харесваха.
Учила съм минералогия и петрография преди повече от 30 години, та не помня кой знае колко от тази материя, но доколкото съм разбрала от цветарите тук, Гео има доста професионални познания за скалите, минералите и въобще за Земята.
А албумът, който са ти подарили, е наистина прекрасен и може да запали интерес във всеки! Ти явно си човек с разнообразни хобита! :dovolen:

Спасибо за теплые слова! Как здорово, что у вас проходило такое обучение, ваша учебное направление очень интересное, и в тоже время очень трудным является само по себе! :dovolen: :daaa:

Я как-то раз общался с любителем растений, который не понимал смысла в том, чтобы класть камни в горшки к растениям. Для него было дико, ему казалось, что камни перебивают красоту растения. Мы спорили долго и усердно, но пришли к компромиссу. Если в горшок сделать подсадку мха или травки, например гелксина ( травка такая), то камни уже будут иметь место, ведь тогда основное растение будет на их фоне выделяться размерами, габаритами, формой, что придаст композиции особый шарм. Как -то так. :D :D :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Бране на минерали ( Собирание минералов )

Мнение от calico »

Денис, точно такива бяха гипсовите кристали, които имахме в изобилие
Изображение

Аз живеех в минното селище в находището, и съм виждала такива кристали, огромни и кръгли, като баскетболна топка големи. Много красиви. Събирахме глина от тях, защото беше много бяла, като порцелан, и много мека и хубава.

А градина с камъни е много красиво нещо. Съчетанието на камъни и цветя е много много красиво. То в природата е така, не сме го измислили ние.
Ние тук във форума много уважаваме камъните в съчетание с цветя, почти всяка градина тук има такива съчетания
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”