Пъзели

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Публикувай отговор
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Пъзели

Мнение от mimeta »

Първия не знам как ще го сглобяваш... ама има хора, които сглобяват син кораб, на синьо море и синьо небе, 3500 части :hmmm:
Вторият е разкошен
Изображение
denitsavm

Re: Пъзели

Мнение от denitsavm »

Докато ходех на работа се забавлявах с това http://www.dgray.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :dovolen: Слагаш си картинка, избираш си колко части и колко трудни да са и редиш - по 10 на ден редях :nod: , ама не е същото като истински
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пъзели

Мнение от Titi »

denitsavm написа:Докато ходех на работа се забавлявах с това http://www.dgray.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :dovolen: Слагаш си картинка, избираш си колко части и колко трудни да са и редиш - по 10 на ден редях :nod: , ама не е същото като истински
ти си се спуквала от работа направо :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Пъзели

Мнение от Blue sky »

Дени, много хубави си избрала, честити да са ти :nod:
Мимета, страшен пъзел, аз много харесвам такива фотомозайки, голямо предизвикателство :ieeee:
Аз съм от типа, който обичат да редят син кораб със синьо небе и синя вода :lol: :D

имам един пъзел, три години вече, и не го започвах, защото е 2000 части, и няма къде да го разперя без малките да го изгубят, изядат, и всичко забавно, което може да се прави с един пъзел :evil:
докато тези дни ми хрумна как да го направя и ето, почнах го :nod:

това е картинката, снимката е лоша, но не намерих по-хубава, доста е трудно, защото това е картина с маслени бои, и всяко нещо е нюанс, размазан до безобразие :ieeee:

Изображение

а ето и системата А4

сглобка

Изображение

вадиш си които секции искаш и редиш само тях

Изображение

цялата рамка

Изображение

и събран на купчинка

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Пъзели

Мнение от mimeta »

Точно така го редихме нашия, когато живеех в общежитие :nod: само където не на А4, а на 4 картона 50 х 70 см. Като се съберяха един върху друг заемаха точно едното кресло. разгънати заемаха цялата стая :lol: буквално!
Изображение
denitsavm

Re: Пъзели

Мнение от denitsavm »

И аз миналата година на едни картони редих, а сега и за такива нямам място и все се каня да посгъчкам всичко още малко за да си освободя място за дишане и удоволствия :nod: , сега като ми дойдат новите /а дано/ ще имам стимул :dovolen:
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Пъзели

Мнение от nikolica »

Блу, точно от три години редим и ние същия пъзел. Страхотна идея. Аз бях купила един голям картон и върху него редяхме но е много неудобен, поради размерите. Ще се опитам да снимам до къде сме стигнали. Картон ли се отделните листове? От къде мога да намеря еднакъв размер такива?
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Пъзели

Мнение от Blue sky »

Ники, много е красив, нали :ieeee:
това са най-обикновени бели листа А4, размерите на частите съвпадат доста добре :nod:
днес ще снимам и аз докъде съм стигнала :nod:
системата е малко бавна, докато го извадиш и после прибереш, но пък си струва, ето сега цяла седмица не съм го редила, седи си в кутията иначе, откъде толкова място :nod:
сгънат, размера е А4, извадила съм шарените части в кутията, сините части си седят в пликчето, пъзела на листата и събирам и вада сергията за минутки
рамката съм я залепила на листовете, и като наредя повечко части, също ги лепвам тук там, за да не мърдат :nod:
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: Пъзели

Мнение от denitsavm »

Принципно в книжарниците и магазините за офис консумативи има листове А4 картон :nod:
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Пъзели

Мнение от nikolica »

Ооо,лагодаря, ще проверя, че с този огромен картон като го сложим стърчи от масата, а частите сме ги разделили по разцветки, но много синьо :cry: .
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”