едно от моите хобита

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
hacho misakyan
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Май 13, '11, 15:07

едно от моите хобита

Мнение от hacho misakyan »

едно от моите хобита е колекция от корени и клончета,които приличат на хора и различни животни.Колекцията ми се увеличава с годините,но за разлика от другите ми хобита не знам как се нарича ...Някой ако знае да ми пише на [email protected] .Благодаря.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: едно от моите хобита

Мнение от Миша »

Покажи ги,де ,толкова харесвам корени и изсъхнали дървета в разни и разнообразни форми
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: едно от моите хобита

Мнение от Ламята Спаска »

То не се получава така! Това е форум и не се признават мейлите и ЛС и скайпитУ и т.н.! :hihihi:
Аз пък ще ти кажа, че на руски е корнепластика :daaa:
http://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D0 ... 80&bih=920
И не е лошо наистина да покажеш! :dovolen:
А какави са ти другите хобита! :mrgreen:
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: едно от моите хобита

Мнение от marioletka »

Аз също обожавам когато съм на разходка в гората да оприличавам клоните и дърветата на разни животни лица хора, но никога нямам апарат с мен та да документирам. Сега ще си го поставя като цел да си го нося с мен, поне на снимки да показвам :dovolen: А иначе колекционерите нека се похвалят да :dovolen:
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
amiramisakyan
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Май 5, '11, 10:10

Re: едно от моите хобита

Мнение от amiramisakyan »

С удоволствие ще ви ги покажа,но блога,който подготвят мои млади приятели ще е готов изцяло по нататък във времето.Началото можете да видите в гугъл"-Завет към потомците на нахарар Мисак от Ани. Аз съм" малко" възрастен-на 72 г и на 28 май имам рожден ден.Хобитата ми са много!Я да видя.....първото бе ,когато вуйчо ми ме научи да правя дърворезби.....другия вуйчо ми подари фотоапарат,започнах да снимам...смених доста фотоапарати и те са в колекцията ми от фото и кинокамери....Моите деца,миналата година ми подариха последния модел Лумикс/работи като компютър/,после започнах да се занимавам с чеканка/кована мед,алуминий,желязо и т.н.Като започнах работа в радио Варна се записах в едно скулптурно ателие.....Сега отвреме на време като ми дойде вдъхновението правя разни неща..от камък,глина,итонгтухли и други материяли,...после..,а да не забравя-цветя.Само в хола имам 150 вида стайни цветя.В двора около езерото имам много цветя,водни растения,водопади,скулптури,...цялата ограда е от бамбук-ро 10 м. и до 3- 4 см.Расте като троскот, но иска много вода..Къщата ми е обвита от пълзяща дива лоза....на есен е много красиво,когато се сменя цвета на листата....имам още хобита,но ще ви разкажа следващия път.....Забравих да кажа,че домът ми е на 30 м от брега на морето срещу басейна, а ако сте от Варна аз съм "ОБУЩАРЯТ! от ателие Джема на бул."Сливница" и "Ангел Кънчев. Беше ми приятно да си побъбря с вас.Честит 24 май!Моя най-любим празник,защото ме връща назад в годините,когато свирех на тромпет в дух.оркестър.През ум не ми е минавало,че някой ден ще завърша музикалната академия,а още по-малко,че и синът ми Артур също ще я завърши с пълно отличие.Той е тромпетист,а дъщеря ми Алис е бас-китаристка.И Двамата свирят в чужбина но като се върнат работят в ателие "Джема" ,но в Двете кули.Там освен ремонти правят и нови обувки.../Не искам да звучи като реклама...просто споделям с вас,че моите хобита са и техни....стари грмофони,стари газени лампи,стари часовници.......Пожелавам ви весело и приятно прекарвана на предстоящия празник.Бъдете здрави!Майстор Хачо
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: едно от моите хобита

Мнение от athina.palada »

Ей, човече много съм далече, иначе много искам да си побъбрим! Имам и аз много хобита и не знам как да нарека това , че събирам раковини и правя пана и аранжировки! Доставя ми страхотно удоволствие! Най-много обичам морето по Великден. Има толкова раковини по плажа! Една година събрах цяла торба от Бяло море!
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: едно от моите хобита

Мнение от Мириам »

Понеже като съм на вилата много ходя на разходки с кучето и има гора и езеро,често си намирам такива фигурки от дърво,даже пазя едно парче,наподобяващо човек!Като ходим тази година,ако попадна на такова ще ти взема и ще ти пратя-пиши на лс-ако го видиш и още имаш интерес!
Иначе аз се замислих да направя етажерки от плавало дърво-избелват се с белина и се окачват на стената-за книги,много интересно и оригинално изглежда!
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: едно от моите хобита

Мнение от athina.palada »

Мириам написа:Понеже като съм на вилата много ходя на разходки с кучето и има гора и езеро,често си намирам такива фигурки от дърво,даже пазя едно парче,наподобяващо човек!Като ходим тази година,ако попадна на такова ще ти взема и ще ти пратя-пиши на лс-ако го видиш и още имаш интерес!
Иначе аз се замислих да направя етажерки от плавало дърво-избелват се с белина и се окачват на стената-за книги,много интересно и оригинално изглежда!
Ами, защо не разкажеш каква е технологията, накратко разбира се. Много ми е интересна всяка достъпна в домашни условия обработка на естествени материали! Чакам с нетърпение!11
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: едно от моите хобита

Мнение от Мириам »

athina.palada написа:
Мириам написа:Понеже като съм на вилата много ходя на разходки с кучето и има гора и езеро,често си намирам такива фигурки от дърво,даже пазя едно парче,наподобяващо човек!Като ходим тази година,ако попадна на такова ще ти взема и ще ти пратя-пиши на лс-ако го видиш и още имаш интерес!
Иначе аз се замислих да направя етажерки от плавало дърво-избелват се с белина и се окачват на стената-за книги,много интересно и оригинално изглежда!
Ами, защо не разкажеш каква е технологията, накратко разбира се. Много ми е интересна всяка достъпна в домашни условия обработка на естествени материали! Чакам с нетърпение!11
Атина,ами аз го четох в един брой на "Къща и градина",мисля,че не обесняваха съвсем точно как се правеше,но доколкото си спомням,намерените клони от плавало дърво се почистваха добре,маха им се кората и се запълват всички дупчици,изглаждат се неравностите,след,което се слагат за известно време-незнам колко беше,май за 1 ден-но ще търся пак списанието,да не те подведа -в белина.Това пишеше,че избелва много добре дървото-до неестествено бяло.Не като боя,а по-различно,имаше снимка,много ми хареса.Само незнам как ще стане това с избелването-сиреч колко големи съдове ще ти трябват и колко белина-но резултатът беше обещаващ.И после като изсъхнат ги окачаш на стената.
Това беше в общи линии,щом номеря обаче този брой на списанието,че имам много и трябва да се поровя -пак ще пиша! :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”