Колекции - интересни и чудесни!

Всичко, което ви е на душата, но не му намирате друго място.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Колекции - интересни и чудесни!

Мнение от ravik »

Пате, тъкмо си мислех, че а си я приела, а са те заринали с още. ;) Че бързо ще се разчуе. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Колекции - интересни и чудесни!

Мнение от vodo-leika »

kundi написа:У нас има само една вещица,понякога с метла,друг път без,издава звуци с ред и без ред :DОтдавна търся на кой да я предложа казва се Баба Свеки .Но се опасявам,че ако ти я пратя,много бързо ще ми я върнеш.Прощавай,не можах да се сдържа
Тази мисля, че доста хора си я колекционират :lol: !
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: Колекции - интересни и чудесни!

Мнение от gogoman »

botan написа:Монети, марки, и два типа книжки: от поредицата "Страховитото в..." и хубави определители за растения и животни... имам фетиш към тях. :D
Какво ти е мнението за този медал, орден?
Бяхме ходили да пооправим един гроб и там го намерих!

Изображение

Изображение
ICQ: 260535431
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Колекции - интересни и чудесни!

Мнение от botan »

Нямам нищо общо с ордени/медали. А монетите си ги събирам за удоволствие без да се задълбочавам в подробностите, така че освен "Браво!" нищо друго не мога да ти кажа...
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Колекции - интересни и чудесни!

Мнение от илюзия »

Какво ли не съм събирала през годините - то не бяха опаковки от бонбони и шоколади, картинки от дъвки (Turbo, Love is... и т.н.), играчки от шоколадови яйца (които трудно се намираха на времето, само в Корекома ги имаше), марки, картички, календарчета (които разменях с деца от бившите руски републики), химикали, моливи, захарчета за кафе от различни страни... :angelche:
От всичко това сега си пазя само един кашон от салфетките, част от монетите, кутия с химикали и събираните през последните няколко години гипсови сувенири, глинени фигурки за градината и разни плочки с надписани пожелания и цитати на тях, повечето от които са ми подарявани от приятели които знаят, че много им се радвам :gush:
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Колекции - интересни и чудесни!

Мнение от athina.palada »

Е, ако някой има колекция от пощенски марки нека пише.Аз имам голяма такава, но си стои в шкафа и не ми идва идея за някаква аранжировка.Скоро аранжирах една колекция от снимки на стари карти и си мисля, че може около тях да се завъртят някак и марките.Нямам много стари марки и не съм член на филателно дружество.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Колекции - интересни и чудесни!

Мнение от botan »

Аз имам, моите си седят в класьори. Лично, не бих ги аранжирал, най-много да ги батисам. :)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Колекции - интересни и чудесни!

Мнение от Мириам »

навремето като повечето от вас имах какви ли не колекции-картички,салфетки,опаковки...Сега колекционирам цветя-ха-ха,имам много,ама много магнити на хладилника-откъдето сме били и подаръци,също пак поднових салфетките и така.
jonho
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Ное 11, '13, 11:05

Re: Колекции - интересни и чудесни!

Мнение от jonho »

Аз лично колекционирам, картинки от дъвки турбо. бяха уникални времена
Аватар
Ronster
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Окт 5, '13, 21:03
Местоположение: София

Re: Колекции - интересни и чудесни!

Мнение от Ronster »

Най-добрия ми приятел има колекция от чашки за шотове. Преди години му донесох първата от Париж и оттогава започна да събира от различни държави и да досажда на всеки, който пътува да му носи :D
“Срещата на подготовката с благоприятната възможност дава резултатът, който наричаме късмет.” Антъни Робинс
http://www.salezone.bg/index.php/bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Други хобита”