Градинката на Нели

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинката на Нели

Мнение от calico »

Нели, такова разнообразие и хубост е при теб. В Бургас няма ли конкурс за околоблокови градини, та и там да спечелим?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Благодаря ,ти calico Не знам за конкурси ,защото не ме интерисуват, аз съм малко инкогнито , да не ме усетят , че да вземаат да построят нещо на това празно място, близо е до морето и терена е апетитен, до сега беше джендем и ни му обръщаха внимание, но сега много им се набивам в очи и ме питат до кога ще се разширявам ,като че ли заграбвам земята и си я нося в къщи ...преди тук имаше такава трева и се въдеха змии гущери и кърлежи защото не почиствха,и не режеха тревата ,за да минат от 41 блок до нас бяха направили една пътека ,а от двете страни тревата се събираше горе във върховете си , като арка и се завираха под нея да минат толкова висока беше,а децата не играеха тука защото намираха змии и ги беше страх от кърлежите.... направих им не пътека а шпалир,
Изображение

верно много хора са доволни и ме благославят, но има и такива дето ми търсят кусура и се заяждат че съм отглеждала опиум и щели да ме глобят ,ето за тези макове става въпрос ,
Изображение

мисля че не са от забранените защото виждам че продават семена за сеене но все пак и аз не знам Миналата година , едни от някаква младежка организация ме в някакъв конкурс и ми дадоха награда и грамота за първо място , побликуваха снимки във фейсбук където се извършваше гласуването без аз да знам ,чак накрая ми казаха ,обаче ме викаха по телевизии и аз им отказах ,защото не исдкам да печеля конкурси ,искам да ми е хубаво и хората да го пазят , пък ако могат да помагат , най-много имам нужда от вода , защото ми се скъсаха ръцете да мъкна по стълбите по 10 тина бутилки дневно и пак да не стига . даже бих я плащала яз ,само и само да не мъкна като побъркана ,че ми е жал да гледам цветенцата как гаснат от жегата ...
Мадам_Сръчкова написа:
hosta127 написа:това е едно от най.медоносното цвете ,още и сидерат ,казва се Фацелия (Phacelia tenacetifonia Benth.)
Благодаря, виждам го за първи път :stiskam:
Продават семе по 1 лв по всички цветарски магазини, само се разсява и е много приятно на докосване нежно и ароматно прави почвата рохкава
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

тамън с е накиприха след дъждовете и пак ги окъпа пороя :liubov2:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от hosta127 на Май 22, '17, 18:18, променено общо 1 път.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Clematis Lasursern

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Градинката на Нели

Мнение от rosi-m »

Нели много хубави розички ,
а пък мака е прелест много ми харесва
:ieeee:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

rosi-m.благодаря ти, повечето ми са купувани без име ,вкрлючително и Едена който едва тази година разбрах че така се казва ,Аз розите си ги иЗбирам по цвят и по форма , до сега не им знаех имената и сега пак не ги знам на повечето ....днеска се наложи да режа два многО
големи клона с много пъпки и цвят , защото от дъждовете станаха огромни и тежки и се огънаха от вятъра в калта , та днес цял ден раздавах на всички миновачи букети с рози , като празник беше , :mrgreen: рязах с трион защото клоните бяха дебели , на тази шарената , а Едена го оставаих на земята защото за до година ще му вдигам ограда да се крепи . ;)
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Градинката на Нели

Мнение от Daniela Pargu »

Много е красиво, представям си колко е трудно да се поддържа такава пищна красота!
И котенцата го харесват! :dovolen: Успяваш да усмихнеш хората наоколо- това е магично! :daaa:
За теб :tzvetentze: :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”