Градинката на Нели

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Clematis Lasursern

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Градинката на Нели

Мнение от rosi-m »

Нели много хубави розички ,
а пък мака е прелест много ми харесва
:ieeee:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

rosi-m.благодаря ти, повечето ми са купувани без име ,вкрлючително и Едена който едва тази година разбрах че така се казва ,Аз розите си ги иЗбирам по цвят и по форма , до сега не им знаех имената и сега пак не ги знам на повечето ....днеска се наложи да режа два многО
големи клона с много пъпки и цвят , защото от дъждовете станаха огромни и тежки и се огънаха от вятъра в калта , та днес цял ден раздавах на всички миновачи букети с рози , като празник беше , :mrgreen: рязах с трион защото клоните бяха дебели , на тази шарената , а Едена го оставаих на земята защото за до година ще му вдигам ограда да се крепи . ;)
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Градинката на Нели

Мнение от Daniela Pargu »

Много е красиво, представям си колко е трудно да се поддържа такава пищна красота!
И котенцата го харесват! :dovolen: Успяваш да усмихнеш хората наоколо- това е магично! :daaa:
За теб :tzvetentze: :gush:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

Daniela Pargu , не ми е трудно мила, дава ми сили и радост, най-ми е трудно с водата и засушаването ,тази година съм много щастлива , :tzvetentze: защото иначе тук с месеци не вали , а нося вода от вкъщи с бутилки и се чудя кое по-напред да полея :cry: но като видя че някое загинало растение се съживява и аз серадвам като дете .... тази зима ми измръзна един миналогодишен жасмин - огромен беше, вечно зелен но се скапа , орязах го до дъно и почти го изхвърлих но до оградата , от няколко дни взе да пуска нови листа .... не можеш да си представиш каква родост за душата е ... корена е огромен и се чудя дали да не го разделя на две ,че поне единия да се спасява като го сея на друго място ? но не знам как е с жасмините Трахелоспермум е моя :hmmm:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

nadin написа: Да и аз съм забелязала че Бургазлии са назад с материала :D
Почват да стават бройка ама нито снимат нито се обаждат. Аз знам че и shoshi е някъде там ( по адреса на Еконта съдя :D :D )
абе, назад с материала сме ,обаче ще ви стигнем се някъй ден :lol:

nadin, днес се запознах със сестра ти , :ieeee: минаха покрай градинката и се обадиха ,даже поседяха малко ....казаха че имаш някакъв много оранжев мак , я го покажи че не го знам него :liubov:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 411 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Нели

Мнение от nadin »

Аз имам два три цвята ориенталски макове- тези дето са многогодишни. Старите снимки са ми се затрили та ето от нета как изглеждат:

Изображение

Ако искаш казвай да изкопая и да ти ги пратя или за на есен.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Градинката на Нели

Мнение от hosta127 »

nadin написа:Аз имам два три цвята ориенталски макове- тези дето са многогодишни. Старите снимки са ми се затрили та ето от нета как изглеждат:

Изображение

Ако искаш казвай да изкопая и да ти ги пратя или за на есен.
Надин, не знам какво значи многогодишен, може би го нямам , обаче имам едно пакетче семена което не съм сяла https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D ... Pxz-QNDyM:това би трябвало да казва всичко[/size]) :lol:[/quote][/url] дали е такова, пише че се сее след юни ,юли .... там има различни цветове ,поне на снимката :D ако е същия не ми вади , но въобще остави за на есен
Надин, при нас тия дни вече стана доста горещо , вече нищо не сея ,щото иска много вода , даже това което съм сяла не никне без вода, а уж валяха дъждове ,но бързо всичко изсъхна ... днеска вече поливах и то доста , скоро обаче като ги изгори силното слънце и поливането няма да помага... аз имам много от дивия мак,само червен цвят е ,тоя дето расте по полето ,сам се разсява и вече ми е напълнил градината .... това и ориенталския едно и също ли е ?той верно че е многогодишен, защото като му изрежеш стеблото от корена на следващата година става още по-голяма туфа ,не знам дали е същия :idea1:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 411 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Нели

Мнение от nadin »

не и този в пакетчето не е ориенталски. Той е подобен на нашия дивия. Те се държат като едногодишни или най много двугодишни. Трябва да събираш семена и да сееш. Ориенталския е азиатски вид, много по-едър е и е наистина многогодишен. Ще ти отделя за на есен като идвам към Бургас.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”