Моята Градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

:tzeluvka:
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Здравейте! Като гледам началото ми какви глупости съм дрънкала и какви китки съм слагала :D :lol: , но абстрахирайте се от старта :stiskam: :D
Розите ЧХ ги подарих , имам вече 10 маркови :angelche: Голяма страст ми се оказаха иглолистните, имам малка колекция от Полша и от тукашните разсадници ,та така пак правихме ремонти ,промени . Доволна съм засега. Харесва ми голямата леха с игл. и другата с розите. И треви имам. Набучках около 2-300 луковици на лалета ,на нарциси, минзухари и др. пролетни, ще ги видим :stiskam: Имам още доста място за озеленяване, но напролет с нови сили и вдъхновение ,а зимата ще кроя планове :ieeemyzh: Ще кача и някоя снимка ,за да покажа до къде съм :tzvetentze: Приятна вечер!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Моята Градина

Мнение от Daniela Pargu »

Ооо, мила, тук ли си се скрила? :ieeee:
Пускай и снимки :daaa:
Сигурно става страхотноо :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Моята Градина

Мнение от Гео, граф »

ins написа:... Като гледам началото ми какви глупости съм дрънкала и какви китки съм слагала :D :lol: , но абстрахирайте се от старта :stiskam: :D
Ха :shappy: ! Няма съфорумец, дет' не е дрънкал глупости или правил такива, Инс, неизбежно е :ssmiah: ! Но забележи колко бързо (за по-малко от година) си се ориентирала и си усетила грешките си! Теб те помня с онези разкошни зидове и една умопомрачителна каменна чешма с извита на двойна дъга греда, покрита с турски керемиди, както и една каменна маса, която ме отвя Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята Градина

Мнение от calico »

ins написа:Здравейте! Като гледам началото ми какви глупости съм дрънкала и какви китки съм слагала :D :lol: , но абстрахирайте се от старта :stiskam: :D
Розите ЧХ ги подарих , имам вече 10 маркови :angelche: Голяма страст ми се оказаха иглолистните, имам малка колекция от Полша и от тукашните разсадници ,та така пак правихме ремонти ,промени . Доволна съм засега. Харесва ми голямата леха с игл. и другата с розите. И треви имам. Набучках около 2-300 луковици на лалета ,на нарциси, минзухари и др. пролетни, ще ги видим :stiskam: Имам още доста място за озеленяване, но напролет с нови сили и вдъхновение ,а зимата ще кроя планове :ieeemyzh: Ще кача и някоя снимка ,за да покажа до къде съм :tzvetentze: Приятна вечер!

хей, разсмя ме! :ieeee:

на лиатриса още ли викаш "храстче"? :lol:

и аз в началото колко саксифрага слагах, колко аубриети и почти всичко от твоята гама. Ма както казва Джоя, те си имат техен си живот, растенията, и най-често не съвпада с моите представи.
и на алпинеума(скалния кът) бучих какво ли не, пълната листа за алпинеумни растения дето се продава в Бг.
е, после разбрах че по-малко и еднакви растения е по-добре, както и че от малките камъни в алпинеума няма и следа...а бе, нормално си се развиваш, абсолютно
малко показваш :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

алпинеума....провал :D то се оказа много сенчесто и влажно мястото, лятото август в най-големите жеги там е влага и някои китки изгниха, други се издължиха да търсят светлина. Ще го мисля и него с някакви папрати, хойхери и др. сенко и влаго-любиви. Но пък за сметка на това камъните тук-там се покриха с мъх и придават вид все едно са там от години.
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Да ви покажа какви прелести имам на прозореца на механата, сутрин ходя с кафето при тях да си ги гледам :D Купих луковичките преди месец и не вярвах да цъфнат тази есен, както ми казаха и ги сложих в тези 2 работни саксии , те покараха едни бели връхчета и цял месец седяха така в един ъгъл. Една сутрин ,обикаляйки на проверка покрай иглолистните ги видях нацъфтели и си ги прибрах вътре. Има още да се отварят и се надявам да ме радват още. Ще им сложа по
една хубава кашпа ,че тези саксии не са особено привлекателни. Та ето ги минзухарчетата :ieeee:
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Моята Градина

Мнение от libra »

Това е шафран.Сега даваха един другар с 30 дка нива,каза,че цъфтял края на ноември.
И аз си насадих есента луковички,но са поникнали само зелени иглички
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята Градина

Мнение от calico »

може и да не е шафранов минзухар, и пак да цъфти сега и в лилаво.

Инс, като ги купува скъпи ли бяха, доколкото знам на шафрановия минзухар луковиците са доста по-скъпи от другите
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Тогава купувах и лалета ,и нарциси и не обърнах внимание, накрая го грабнах беше останало само 1 пакетче
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”