Моята Градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята Градина

Мнение от calico »

Ооо, чудесно, за чимширите, браво :ieeee:
Ще направиш всичко както ти харесва, защото това все пак е твоята, не нашата градина, независимо какви съвети ще ти дадем.
обаче все пак се правят грешки, и после преформатирането е трудно, ние затова обичайно тук ръсим акъл, независимо дали ни питат или не :angelche:
Виж тази тема, поне първите няколко страници, може да ти е от полза Какво в градините намирате за дизайнерски неуместно

имаше една хубава тема на Любознателна, за основните моменти при проектиране на градина, кътове и пр., тя беше превеждала от руски, но защо сега не я намирам :ufff: ако някой я мерне ще ти даде линк, и тя е добре да се изчете, там са общи теоретични неща, достъпни и лесни за прилагане.

Не бързай, направи си план- къде какво ще има, детски кът, беседка, пътеки, барбекю, кое от къде ще се гледа, наблюдавай и слънчевото греене лятото и границата на сенките, особено от стени, дувари и пр., големи дървета, записвай всичко, щото това е важно за растенията които искаш да сложиш- може и да не могат там.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Петък ,този който идва ще е голямото чистене, ще изхвърляме боклуци и се надявам с по-грубата работа да приключим. Ще снимам всичко подробно. А ти като такъв почитател на чимширите, с какво да напръскам тези, които са започнали да изсъхват? Снимката и градинката ти са разкош :shock:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята Градина

Мнение от calico »

трябва да кажат момичетата дето бяха нападнати от тая гадост, мен засега ме е подминала :stiskam:
но мисля че всякакъв инсектицид от тежката артилерия става - Нуреле, Децис и др. подобни Имаше и нещо съвсем специално за тая гъсеница, обаче го забравих, трябва да прочетеш в темата за чимшира, то имаше и карантинен срок, и аз даже си го купих, но уби ме нито го знам къде е, нито какво е. :ufff:
трябва обаче тия дни да напръскам, днес в тревата видях зелени гъсенички :twisted:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята Градина

Мнение от clock »

Ins, добре дошла и от мен! :liubov: Дворът, с всичките му дадености, е като късче минало с история! Убедена съм, че съвсем скоро твоята градина ще е една от най- запомнящите се във форума!
Ето и другата тема, за която говори Калико http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=35&t=2131" onclick="window.open(this.href);return false; "Райската градина - какво ни учат професионалистите" . Любознателна е развила темата брилянтно и всичко е обяснено по достъпен начин. С преводите си от руски Люб е в помощ за всеки, който тепърва ще твори градина. Има идеи, които са много простички, но ефектът от тях е Уааау! :mrgreen: На мен самата ми беше и интересно и любопитно докато четях темата.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Моята Градина

Мнение от tili »

Здравей, ins! И аз искам милост за чемширите. Какво е къщата на чорбаджи Марко без бухлатия чемшир на двора. Аз си спасих моите навреме като редовно ги пръскам с NurelleD и Топсин, но не само отгоре, а и вътре дълбоко в храста Хубаво да се облее. Спасявам и тези на комшията, че да не ми прелита тази гад :( Поне три-четири пъти на сезон. А мястото и каменните градежи са :potekoha: Ще стане двор за чудо и приказ!
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Вие сте уникални! Колко ме стимулирахте ако знаете, благодаря ви много :liubov: :liubov2: :tzeluvka:
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Моята Градина

Мнение от desi_slava »

Привет и от мен!Добре си ни дошла! :tzvetentze:
Уникално място със страхотен потенциал!
Дуварите,каменните стълби , плочниците ехххх :angelche:
С интерес ще следя какво се случва при теб !
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Благодаря ,Деси :ieeemyzh:
Аватар
Tani4ka
Виенско кафе
Мнения: 363
Регистриран на: Сеп 24, '13, 15:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Моята Градина

Мнение от Tani4ka »

Добре дошла и от мен,ins :tzvetentze:
Двора е страхотен, дуварите са уникални, а за кладенеца и чешмата нямам думи...
Кладенеца според мен трябва да се постегне. Аз лично бих сменила кофата и навеса с нови дървени, лакирани с правилния лак.Има различни байцове и лакове, които придават автентичен състарен вид /момичетата ще кажат/.
Колкото до чешмата,смятам, че трябва да изкорениш бръшляна. Бръшляна за няколко години ще я събори и трудно бихте възстановили камъка.В коритото, което е на земята, не е необходимо да бъде засято нещо.Просто го почистете и може да се използва както на времето са правили дедите ни след работа в градината: да си измие човек краката :D
И на цялата тази каменна прелест/изчистена от бръшляна/ бих сложила няколко гърненца с червено мушкато. :svekurva:
Но ти най-добре знаеш на теб какво ти допада.....
Ще следя темата с интерес
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Моята Градина

Мнение от ins »

Нямам търпение да дойде четвъртък -голямото чистене! :D :stiskam:
Забравила съм да ви покажа ето тези богатства от камък, естествено снимани непочистени :D
Изображение
Изображение
Надявам се да не ви досаждам :hmmmmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”