Там, край липата

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
kuntova
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Апр 23, '13, 21:36
Местоположение: Пловдив

Там, край липата

Мнение от kuntova »

От няколко години съм във форума,но чак сега се престраших да ви покажа моите скромни кътчета. Любимото ми място е на люлката край липата. Там сядам с чаша кафе, наслаждавайки се на скромната си зеленина и спокойствието около мен. Там, слушам спомените на хората, поседнали на пейката пред къщата. Градинката ми не е много подредена, постоянно има какво да се запълва и мести. Малко съм си хаотична и разпиляна. Много растения съм уморила, къде от незнание, къде от припряност да преместя. Надявам се с ваша помощ да вкарам малко ред в хаоса :dovolen:
Майка съм на две пораснали деца. Грижа се за мъж и още три деца по на 75 и 80 години. Компания ми правят три кучета, от тях едното се изживява като човек :D
Не ме бива много да приказвам, така че, започвам да показвам
Изображение
Това е липата, подстригвана всяка година за да не пречи на жиците над нея
Изображение
Кивито, гордостта на ММ
Изображение
Тук, колко растения съм уморила, вече бройката съм забравила
Изображение
Изображение
Изображение
Ето го главния виновник за пожълтяването на голяма част от растенията :dovolen:
Изображение
И неговата дъщеря Щуротия, бутикова порода шпинцер, плод на голямата любов на малкия немски шпиц и рижава пинчерка :D
Засега спирам, време е за разходка на любимците.
Радвам се, много, че вече съм част от вашето цветно и весело семейство :tzvetentze:
kuntova
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Апр 23, '13, 21:36
Местоположение: Пловдив

Re: Там, край липата

Мнение от kuntova »

И, така, продължавам
Изображение
Изображение
Изображение
Тук, покрай оградата имах евонимуси. Нещо се разболяха, стъблата им побеляха и започнаха да изсъхват. Мястото е сенчесто, решила съм да го запълня с хортензии, хости, азалии и рододендрони. Естествено и с разни други сенколюбиви.
Изображение
Изображение
Изображение
Тези, двечките, като се съберат са кошмар за всяка градина :dovolen:
Изображение
Бодливковците от есенната полска поръчка
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Там, край липата

Мнение от renimoss »

kuntova , много кипро и подредено е при теб! Браво за труда :tzvetentze:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Там, край липата

Мнение от iv.tarlen »

Здравей kuntova!Аз не видях хаос в градината, но и люлката също не видях на която си почиваш.Излишно си се притеснявала, всичко си е много гот при теб.Имаш още празно място за попълване и аз ще се възползвам от съветите, които ще ти дадат нашите цветарки.Всички цветя, които показваш, са си на точните места и изглеждат щастливи.Бъди смела!
GIOIA(Джоя)

Re: Там, край липата

Мнение от GIOIA(Джоя) »

И на мен много ми хареса,че не е претрупана градината ти,Кунтова!
Поддържана и потредена,и много уютна! :tzvetentze:
Любимците,"помагачи",големи сладури :liubov:
Не им се сърди много,душички са,макар да правят пакости :gush:
kuntova
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Апр 23, '13, 21:36
Местоположение: Пловдив

Re: Там, край липата

Мнение от kuntova »

Благодаря, момичета :dovolen: никак, даже не им се сърдя на сладурите. Даже ми се карат, че много ги глезя :D
Децата, като излетяха и се прибират един път в месеца, кучетата и градината запълват празнотата.
А, иначе, се казвам Снежи. kuntova е моминската ми фамилия, но така се регистрирах във форума и няма как да го променя :dovolen:
А, люлката ще снимам, пропуск е :nod:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Там, край липата

Мнение от Emilly1212 »

Снежи, много е хубаво при теб. Имаш чудесни растения, и хубав двор, подредено и уютно! :tzvetentze:

И помощниците палавници са сладури!

Ще очаквам да показваш още! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Там, край липата

Мнение от МГХ »

А не можеш ли да ги научиш на ред . Нашето куче също правеше бели , но взех нещата в свои ръце и то разбра колко му е позволено.Сега остаря и нещо взе да се изслушва , но като му поговоря се разбираме /то също се изживява като човек /. Само за котките не се разбрахме. Аз много ги харесвам ,но той -не. Спорът ни често завършва зле за него.
Градината ти има голям потенциал и тепърва ще се развива. Чак ти завиждам ,че имаш място за нови растения. :tzvetentze:
kuntova
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Апр 23, '13, 21:36
Местоположение: Пловдив

Re: Там, край липата

Мнение от kuntova »

Ловджийката сега се учи :dovolen: котки нямаме, не се харесват със шпинцера :D
А, място имам, двора ни е около три декара, но за моята градинка са ми отпуснати само около 100-на квадрата. И в тях се побира и малка зеленчукова градинка. Всичко друго е циментови площадки и складове.
kuntova
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Апр 23, '13, 21:36
Местоположение: Пловдив

Re: Там, край липата

Мнение от kuntova »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Вече съм горд собственик и на шест "маркови" розички от есенната холандска поръчка :dovolen: - Aloha,Edenrose,Eyes for you ,Bouquet Parfait, Celebration Time, Easy does it.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”