Улица 5, номер 21

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от ljuboznatelna »

Прекрасна темичка! Очаквам да се напълни с много красота, създадена от талантливите ти ръце! :tzeluvka:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Мария, Руми, Любознателна, благодаря от сърце, че ми се отбивате на гости. Първите кокичета са вече факт и в градината, и във фейса, и в блога. Сега е ред да ги покажа и тук.
Това са най-чаканите кокичета, защото ние сме свикнали да ги виждаме още по нова година, а сега се появиха около 10 февруари. За да ги запазя по дълго от жарките слънчеви лъчи си ги скътах на сянка, та ще си ги гледам по (до ) Великден!
Изображение
Измъчени и изнемощели под тежките снежни преспи. Отпред и един блед юноша се подава (минзухар).
Изображение
Така се дебнат кокичета!
Изображение

Изображение

Оказа се, че и баба Янка (старата стопанка) се е грижила за цветното царство в двора. Имам си кокичени изненади - една малка нахока зад чешмата под тръбата.
Изображение
Очаква се това некрасиво нещо , служещо да отвежда отпадната вода от дворнта чешма в градината да изчезне до няколко седмици всичкото това да се включи в канализацията.
И още едно кокичено находище в бивщето лозе, сега френско такова.
Изображение

Изображение

Изображение

Хайде , момичета, да са ни честити кокичетата! Да ни е честит и новият цветен сезон- за мен първи в новия дом!
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Emilly1212 »

Радост, много са ти хубави кокиченцата. Аз толкова много ги обичам и се радвам на всяко цъфнало по форумните градинки! :liubov:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Isa Bel »

Здравей Радост :liubov: ... снимките с кокиченцата са чудни - милите как се подават от заледения сняг ...
"Живота винаги намира начин" ... :dovolen:

А как са зелените салатки - оцеляха ли под тунелчето в студа?
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Година мина от нашата среща.
Не предполагах, че ще свърши така-
след горещо лято и студена зима
днес това ми е дома.
Все още чужди и далечни
гледаме се странно с теб.
Студено е, а спомените детски
са под една кайсия, не до теб.
Да, вярно, сложих ти кайсия,
даже две ти сложих есента.
Дано времето направи магия,
да ни покаже що е любовта.
Сръкче спомен си донесох,
порадих го в твоята земя.
Надявам се след този преход
да се чувствам удома.

Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от маргото »

Честита Баба Марта, Радост!

Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Нещото, което ни накара да надникнем в тази къща беше асмалъкът. Макар стар и изоставен, той спечели сърцата ни. Цяла година го гледахме такъв, но дойде и неговия ред. Този уийкен започна преобразяването му. Два дни труд бяха необходими за да го подмладим (малко, ще са ни нужни още поне година-две за да вкараме в релси лозите). Подменихме изгнилите подпори, изправихме огънатите тръби, изпънахме провисналите телове. Сега плаче за боя, но времето тези дни не е подходящо за подобни дейности. Вече чакам с нетърпение да се раззелени. (повече инфо и снимки има в блога)

Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

От днес вече си имам ново кътче за отмора, кафе и приятни занимания. Наричам си го на галено "Тайната градина", защото е на гърба на къщата, защитено от любопитни очи и уши. Не, не е перфектно- това е само началото, но аз обичам да наблюдавам силата на природата- поникващите стръкчета, отварянето на цветните пъпки и зреенето на плодовете. Кътчето ще се ползва може би целогодишно, защото е от южната страна на къщата - в студените месеци е щедро огряно от слънцето, а лятото асмите ще пазят сянка.

Изображение

Изображение

Дори и този следобед изпих първото си кафе на припек след пролетния дъждец.

Изображение

Всъщност "Тайната градина" наистина е много тайна, защото е истинска градина само в главата ми, в момента е в работен вариант.

Изображение

Има заложени доста растения и ги чакам с нетърпение да се разлистят. Тук е и розарската част от градината- налични са Еден, Крейзи фор ю, Аспирин, Пашмина, Мери ан , една от номерираните бяло със светло червено и Цветелина разбира се. Има и три безименни, но много цъфтеливи красавици. Сега остава да си намеря само малко рожец и аубриета, а останалото е въпрос на време и търпение.
Имам си и приятни изненади, останали от старата стопанка. Синчец! Така си мечтаех за тази синя пролетна прелест.

Изображение

Изображение

Оцелелите теменужки, пристигнали от балканската градина на Милена! Хиляди благодарности за този ароматно-мил жест!

Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Сърцата на игликите вече не траят

Изображение

Изображение

Минзухарчетата се строяват

Изображение

Едно объркано и закъсняло кокиче

Изображение

И един общ изглед от парадния вход.

Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Emilly1212 »

Радост, чудесно е при теб. С удоволствие да си посядваш на новото местенце за кафенце. :tzvetentze:
Толкова цвят ще се отвори скоро, всичко вече напира..Обожавам да гледам как луковичките подават стъбълца и колко бързо растат. Пролетта е приказен сезон. Чакам да показваш още от твоята градина! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”