Селски работи

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Цъфна и тази красота :liubov2: Бях се уплашила по едно време, че все пак е избила подложката - външните листенца на цвета бяха розови, то се вижда и сега.

Изображение

И пънкарското мускари, забравих му официалното име.

Изображение

И не на последно място - и такива неща почнаха да се намират из градината :ieeemyzh:

Изображение
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Да ви покажа и малко сламени истории :dovolen:

Тиквички

Изображение

Зелено бобче

Изображение

Някаква японска салатка

Изображение

Тикви саморасли

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1665 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Гео, граф »

Представям си само след месец-два какви реколти ще показваш, Ноне :shappy: ! Щом ягодките вече са станали :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

А дано, Гео, да има и за нас, и за крадеца на ягоди, и за другите желаещи живини :D

Изображение

Туй мойто розе се разпльока много бързо... и сякаш не мирише като миналата година, защо така?

Изображение
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Пък да взема да ви се похваля, че преживях първата си среща с хобикафе цветарка и не беше никак страшно :lol: От нея разбрах, че китките ми не са особено впечатляващи :lol: и къде-къде по-интересни са буренясалите ми зарзавати. Затова, ето един-два домата, подали нос над копривата и джоджена

Изображение

прясно посаден патладжан

Изображение

тук има спанак, оставен за семе и лук за зелено, а в междуредията тъкмо са насадени черита и босилек

Изображение

И едни рози, пък :oops:

Изображение

И понеже не може без котка, този път представям съседка Цецка по време на сутрешна медитация. А до нея има житна туфичка, която е моята интерпретация на дива трева в градината :hihihi:

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Селски работи

Мнение от calico »

Нони, розата ясна - Куин Елбизабет, и котката е ясна- красавица е, и си личи че е котка. :lol:
обаче никак не можах да различа домати и патладжани на снимките ти, направо са като скрита картинка. Ще трябва често да ги показваш, та да ги покажа на ММ дето скубе всяко семенце тревичка още преди да покълне, и много ме дразни това. Искам да му покажа че и в тревите растат домати, че и дават плод :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Селски работи

Мнение от ins »

И на мен ми е интересно къде са тия патладжани и домати, гледах ,гледах ..няма ги :D Без копаене, плевене има ли реколта?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Селски работи

Мнение от calico »

ins написа:И на мен ми е интересно къде са тия патладжани и домати, гледах ,гледах ..няма ги :D Без копаене, плевене има ли реколта?

ами Курдюмов казва, че може, и че даже трябва. :D

едно време като ходихме по бригади на домати, най-много домати сме брали от блоковете, дето тревата е до кръста и доматите- безколови- не се виждат от нея
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Да, знам, че не се виждат добре, но са там ;) Като попораснат още, ще дефилират пак.

Миналата година имаше някаква реколта :D , но тя ни беше първа, а сега ще се надяваме на повече. Трудно ми е да определя доколко е успешно, понеже нямам опит и база за сравнение. От градината се храним само двама, така че не е и нужна кой знае каква продукция.

За мен, така или иначе, градината е удоволствие и хоби - не само цветята, а всичко в нея, включително зеленчуците, и всичко отглеждам с еднакъв кеф и нехайство :D Не копая, не плевя, не торя, не пръскам, изобщо може да се каже, че не полагам какъвто и да е труд. Едното садене напролет и отвреме-навреме поливки, това е. В останалото време само ходя да й се радвам. Като баба с внуче сме :lol:
лалесъм

Re: Селски работи

Мнение от лалесъм »

koгато не изискваш много, получаваш най-много ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”