Селски работи

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Селски работи

Мнение от sofy »

None, при теб може и кипариси да виреят :hmmm: Те са много красив вариант,но при мен - няма начин.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Момичета, сетих се, че изобщо не съм ви показвала летни снимки, а от тия голите кой знае с какво впечатление сте останали. Ето първа тераса миналия юни.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Гео, граф »

ln_none написа:... Гео, кажи ми моля те, къде по-точно си представяш да си ги буча тия хвойни, щото на мен не ми стига въображението нещо :hmmm:
Там където беше замислила туите. На метър от оградата, за да не пречат на лозичките на комшиите :daaa:

ПП. Голяма джунгла при тебе лятос :potekoha: :potekoha: ... Супер е!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
GIOIA(Джоя)

Re: Селски работи

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Ноне,от списъка ти традесканцията обича влажна почва и лека сянка.
Армерията ми на целодневно слънце клюма и стои като попарена,макар да я дават за слънце и бедна,суха почва.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Селски работи

Мнение от Гео, граф »

Джо, твоята армерия от сребристата ли е? (Ноне, извини ме за спама :oops: )
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Бе не е практично някак. Верно, ще скриват, ама първо съседите току-виж се гътнали от изумление защо го слагам тоз бодил, второ верно е бодил, и трето - това е едно от най-поливаемите места в двора, та не си струва да се заема баш с хвойни. Евентуално някъде надолу по терасите може нещо като нисичък плет, да си отделям тиквите от лука примерно :lol: Впрочем, чела съм някъде, че хвойната разболява крушите, пък аз баш на третата суха тераса имам двечки.

Ех, ми то нищо не остана от тая поръчка. Ще им дам шанс на китките все пак, на традесканцията под асмата може би ще й хареса, ще я сложа наблизо, че да я поливам по-често. Пък армерията както си реши :evil:

Баси, колко мислене и това само за едната страна на двора :shock: А от другата са едни казусииии... Всичко е под асма, сега сме се хванали с половинката малко да я стесним, че да влиза повече слънце и да може по-разнообразни растения да се слагат отдолу. И една част ще махнем изцяло, че е с нехубаво грозде, пък и ще засенчва бъдещата оранжерия. Но пак доста място остава сянка. Набола съм там нарчета и люляци издънки, но пак стигаме до вечнозеления проблем. А няма и височина накъде да растат. Кои от вечнозелените няма да се сърдят, ако са засенчени и се режат на около 1.5 м?
GIOIA(Джоя)

Re: Селски работи

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Гео, граф написа:Джо, твоята армерия от сребристата ли е? (Ноне, извини ме за спама :oops: )
Точно maritima,тъмно розовка.С тънките зелени листенца.Може и тежката и спечена почва да й пречи,де да знам :hmmm: Като се замисля,развъдих 6 бр. От семена,сега имам едничка :snif:
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Селски работи

Мнение от марианна »

Ноне за сянка от иглолистните виц цугите има и ниски сортове.При мен на сянка се развиват чудно.Под сянката може да сложиш хости и Хойхери
Джоя що така с армереята?При мен е на пълно слънце и е стнала огромне,хем я прочиствам постоянно
Моята е леко повдигната,тоест не е на нивото на земята,ох дано ме разбра :lol:
GIOIA(Джоя)

Re: Селски работи

Мнение от GIOIA(Джоя) »

И моята беше на височко в алпинеума,Марианка,но "посърваше".Преместих я,сложиш друга почва по лека,но се завъдиха разни ларви в пухкавата почва и бяха изяли половината корени.Пак я пресадих ,да видим.
Ноне заложи на непетите,стахис,пестемоните и салвийте има високи,ниски,различни цветове,лавандулите,треви разни,ехинацеи,берберисите и там видове ниски и високи,червени жълти,зелени,ириси,перовския,рудбекия,лупина,галардия,центрантус,кнауция,равнец,изоп,артемисия(пелин)лимониум,сантолина,катананхе,йонотера,кореопсис....,от подправките има много сухоустойчиви-балканска чубрица,розмарина...,мащерките...къри
Обаче интересните няма да ги намериш в местният разсадник,от поръчки,виж при Миша и Зелена пролет,Хоум гарден...всички пращат по Еконт.
За храстите не мога да те съветвам,малка ми градината,но някои от изброените са храстчета.
марианна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1861
Регистриран на: Юни 6, '13, 10:07
Местоположение: Самоков

Re: Селски работи

Мнение от марианна »

Джоя ,пролетта ще ти пратя от моята с много любов и на теб :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”