Селски работи

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 415 пъти
Обратна връзка:

Re: Селски работи

Мнение от nadin »

ln_none написа:Много се чудих за дълбочината. На етикета пишеше доста по-дълбоко да се слага, отколкото намирах в нета. Накрая май го направих с някакъв компромис между двете. По-лошото е, че изобщо не можах да разбера къде му е горното и къде долното на това чудо :oops: щото приличаше на някакъв извънземен паяк. Та няма да съм учудена, ако съм го тикнала и надолу с главата...
А няква пъпка нямаше ли тоз божур? Да се ориентираш поне.
Те божурите цъфтят само веднъж. Твоят лилав щом цъфти и прецъфтява значи всичко му е наред.
При теб няма да имат проблем божурите особено по-дивите. Те водата сами ще си я намират след време като пораснат. Но ще искат малко подхранване след цъфтеж, защото почвите във вашия край не са много богати а божура иска богати почви, особено купешките. Ако си намериш от някъде теснолист божур или перегрина да знаеш че са най-подходящи като за при теб.
Но този от сортови ако въобще тръгне ще го чакаш с години.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 433 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Помня само, че имаше някакви пипала и се чудех сега това остатъци от стъбла ли са, или корени :hmmmmmm: Ако стане - стане. Благодаря за насоките, ще потърся от тези.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 433 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Значи сложих самардалата, минзухарчета, мускари и сцила в горната част на пътеката. Дано се хванат, че малко позасъхнали ми се видяха някои луковички. Ама пък ако се хванат колко хубавко ще стане :liubov2: Като започна голямото преселение на луковици от коткарника ще добавя надолу и селски зюмбюлчета.

А алиума и спараксиса ги турих горе при далиите - да гледа съседката и да завижда :lol: както аз завиждам на нейния огромен праз, дето е наредила там :dovolen:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 433 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Тези дни садих малини, и две нови овошки сложих - круша и дюля. На сухата трета тераса са, но само там имам място и се надявам сега като поливам да се прихванат.

Лавандулите и другите храсталаци, дето слагах засега изглеждат живи и здрави :stiskam:

Хризантемите, дето са в коткарника и трябва да се местят естествено цъфнаха и сега ги чакам да прецъфтят, че да ги преместя най-накрая. Умът ми не побира къде ще ги сложа тия хризантеми, честно. И тоя куп луковици отдолу... тях мисля просто да ги изместя малко напред, че да дойдат пред мрежата на коткарника, ма пък там съм насадила ряпа, дето още я чакам да се реши ще я бъде ли или не :hmmm: Вътре в самия коткарник не трябва да има опасни за тях растения, че обичат да гризкат. Мисля да посея детелина (това напролет), някакво житно ще им сложа и какво друго би им допаднало? Някой може ли да ми каже ми за кочата билка, че само съм чувала за нея - как им действа в прясно състояние и удачно ли е да търся?
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 433 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Като се местих в преходно-средиземноморски климат не очаквах да снимам зимни китки :dovolen:

Изображение

Изображение

Изображение

Дано не застуди повече, че олеандърът и маслинката съвсем ще се обидят :stiskam:
лалесъм

Re: Селски работи

Мнение от лалесъм »

tili написа:Честит първи сняг! Пролетта идвааа :ieeee:
Така им шушни на маслината и олеандъра :dovolen:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 433 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

:dovolen: Окуражаващо! Дано само утре не ми се наложи да им изчопля снега от ушите преди да ги зарадвам с тая блага вест :D

А салвията си е турила елхичка, кой като нея :hihihi:

Изображение
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 433 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Днес е пролетно, освен доматите и авокадите май други щети от сланата и снега няма :stiskam: А кокичетата бързат, подали са носове вече.

Да ви покажа как по някой път откъм Пирин идват едни черни страхотии и особено с тия кръстове, дето са навсякъде става доста зловещичко :D В повечето случаи са безобидни, де, бате Пирин си ги хваща бурите при него си.

Изображение
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Селски работи

Мнение от apis »

In _none , т.к. имаш самардала,за нея пише че вирее на сенчести места.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 433 пъти

Re: Селски работи

Мнение от ln_none »

Като я садих търсих в нета инфо и на повечето места май пишеше пълно слънце до частична сянка :hmmm: В крайна сметка я сложих на ръба на асмата, пък тя да си избере накъде да ходи.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”