Je suis au jardin

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Je suis au jardin

Мнение от liubami »

ШШШшшшшштттт :slips: тихо,да не си казала,това е тайна!
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Lilly »

liubami написа:Здравей Оля,дали ти се намира някоя снимка :tzvetentze:
Лили,ние с теб май сме и съседки подуянски :dovolen:
а като видях , че си почитателка на йоркчета, може и по улиците да се засичаме :D
За кирката - а бе, не съм 40 кг, но ми е много трудно . По-добрата!!! :D половина от човечеството просто не е устроена за тая хамалогия.
Ама корените на пустите брези са на 10-20 см - нищо не можеш да насадиш , ако не му направиш място - поне аз така мисля - това не се отнася за бръшляна, естествено
Освен актеата, друг страхотен горско-сенчест обитател, който аз много харесвам, е Carex Ice Dance
Изображение

страхотна трева ! За Hakonechloa macra думи нямам, ама мноооооого бавно расте, пустата красавица :cry:
Изображение - лека сянка, кисела почва

Tiarella hybrida - почвопокривно за сенчица
Изображение

Искра / Зелена пролет е от нашата страна на София и цяло лято прескачам да понагледам какво ново е цъфнало :D
има много неща - за всякакви условия
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Lilly »

А може би сега е моментът да те проагитирам за махониите :mrgreen:
Изображение
опитвам се да си я поръчам от Пландорекс, ама няма други желаещи :cry: , а е толкова страхотнаааа
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Гео, граф »

Ама разбира се - махония!!! Как не съм се сетила до сега Изображение... за моите сенки ще е су-пер :!:
Лили, специални благодарности за подсещането :tzeluvka: !

И като решите да се видите с Любчето, свиркайте, аз съм на 200 метра от нея, тя знае :nod: ... Всъщност само да запролети и ще си пием кафенцето в моята градинка :ieeee: :ieeemyzh: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Lilly »

[quote="Гео, граф"]Ама разбира се - махония!!! Как не съм се сетила до сега Изображение... за моите сенки ще е су-пер :!:


Гео, това го приемам направо лично :cry: :cry: :cry: :lol:
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... &start=345" onclick="window.open(this.href);return false; - ето ги махониите, за които толкова искам да се събере бройка , ама май не ми се урежда въпросаааа :snif:
някъде в тия поръчки бях качила снимка от моята градина с цъфнала махония - това растение веднъж не е полято, окопано, наторено, има и на слънце, и на сянка, красиво е целогодишно, а бе - супер е!
А тези анемонета - за лека сянка, забравят да прецъфтят, като започнат ...
Изображение

Изображение

а лириопето - малиййй, каква е прелест, има предпочитания, ама расте във всякакви условия ...

Изображение

направо душата ме боли от мисълта колко много красоти има по света, които аз няма да имам - а бе накратко - пълна психария :lol:
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Je suis au jardin

Мнение от liubami »

Ееей голяма работа е този форум,с Lilly сме комшийки и то толкова близо,че спокойно може да си правим наздраве през балконите :bira:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Lilly »

liubami написа:Ееей голяма работа е този форум,с Lilly сме комшийки и то толкова близо,че спокойно може да си правим наздраве през балконите :bira:
Ами по-добре лятото да си пием бирата в градинката около всичките котки, кучета и саксии, за които се чудиш къде ги разнасям :lol:
Питах я Гео за адреса - може да се окаже , че дори сме си говорили с нея/ ако има пухена котка, която излиза на разходка
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Гео, граф »

Lilly написа:Ами по-добре лятото да си пием бирата в градинката около всичките котки, кучета и саксии, за които се чудиш къде ги разнасям :lol:
Питах я Гео за адреса - може да се окаже , че дори сме си говорили с нея/ ако има пухена котка, която излиза на разходка
Лилко, тази косматка ли си виждала? Не че има други луди, които си извеждат котките на разходка вечер де :lol: :lol: :lol:

Изображение

Вече нямам търпение да стане топло, за да ми идвате в градинката с Люб да пием кафенце заедно :nod: ! Тя знае, че имам сгъваеми столчета и всякакви удобства. Ееегати кефааааа :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: !!!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Lilly »

Гео, граф написа:
Lilly написа:Ами по-добре лятото да си пием бирата в градинката около всичките котки, кучета и саксии, за които се чудиш къде ги разнасям :lol:
Питах я Гео за адреса - може да се окаже , че дори сме си говорили с нея/ ако има пухена котка, която излиза на разходка
Лилко, тази косматка ли си виждала? Не че има други луди, които си извеждат котките на разходка вечер де :lol: :lol: :lol:

Изображение

Вече нямам търпение да стане топло, за да ми идвате в градинката с Люб да пием кафенце заедно :nod: ! Тя знае, че имам сгъваеми столчета и всякакви удобства. Ееегати кефааааа :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: !!!!
Малийййй, толкова е сладка тая сърдита принцеса :ssun: :ssun: :ssun:
Говорихме си / ти и мъжа ти?/ за това как смеете да си пуснете котето така навън - бих умряла от притеснение...в тоя дух..
колко е малък светът!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Гео, граф »

Lilly написа:Говорихме си / ти и мъжа ти?/ за това как смеете да си пуснете котето така навън - бих умряла от притеснение...в тоя дух..
колко е малък светът!!
Като нищо сме си говорили. Значи се познаваме, ама не сме знаели кой кой е :shappy: . Тя и Люба случайно разбра, че сме комшии - беше си видяла колата на една моя снимка и ми писа на лични, та се изясни, че сме през улицата :ssmiah: :ssmiah: ... Наистина света е малък, а цветарите сме навсякъде :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”