Нашата градина .. или: наш сад

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Ягоди от Сайди получих, засадих. но ягоди София само две бройъки, той написа, че се свършили и последните .. В утешение изпрати балканска чубрица в подарък.. :dovolen:

Казах на съпруга си, че не пуша и вместо това правя поръчките си на растения..Като дойде комшийката ,той й каза:жена ми много почна да пуши..Съседката ни направи учудена физиономия :o :shock: , щото знае, че не пуша :D Когато разбра за пушенето и поръчките ми, то каза, че това пушене е много полезно и красиво!!! :D
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Лале от Сортови семена Варна
Изображение
същото лале към вечер, затваря се:
Изображение


Ягоди София от Сайди Кундев
Изображение
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Много работа в градината, даже не снимах нищо..При заминаването направих снимка отвън до вратата, цъфнаха ирисите и кандилките-аквилегии.. Изображение
Изображение
На борчето се появили , като на Дара, червенички пъпчици, даже не смея да ги нарека шишарки, но приличат на тях..Засега не знам, какво е, понататък ще разбера с точност..
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от calico »

Като дойде комшийката ,той й каза:жена ми много почна да пуши.
:lol: :lol: :lol:

добре че е пушач, ако не беше друго трябваше да мислиш :angelche:

Прекрасни ириси, чудесно е при теб, Алина. А по това време на работата никога не се насмогва, трябва да ти там поне седмица и тогава, поне малко, ще си я отметнала. Но то пък нова иде после, тъй че гледай цветята и им се радвай, сега е тяхното време, преди жегите :ieeemyzh:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

calico написа:
Като дойде комшийката ,той й каза:жена ми много почна да пуши.
:lol: :lol: :lol:

добре че е пушач, ако не беше друго трябваше да мислиш :angelche:

Прекрасни ириси, чудесно е при теб, Алина. А по това време на работата никога не се насмогва, трябва да ти там поне седмица и тогава, поне малко, ще си я отметнала. Но то пък нова иде после, тъй че гледай цветята и им се радвай, сега е тяхното време, преди жегите :ieeemyzh:
Е, на нашите годни и друго :o :shock: :D .."calico" спирам за сега "пушенето" , почва обгрижването, което накупих... :D Няколко хости още стоят по саксийките..Гледам да им намеря мястото да не пресаждам, че вече пресаждането поражда подигравките :D :D Има руска пословица:"Шей да порИ - не будет простой поры.." Демек, шиеш, разпаряш, пак шиеш, пак разпаряш и няма да има свободно време... :D все при работа..
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Обещаха ми Вероника официалис, сладък пелин..Моля, още ги искам..С наложен.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от calico »

еее, спираш ми, то лятотот вече не се сади. Наесен пак ще "пропушиш" :lol: , знам си аз.

а хостите си растат чудно в саксии, не ги мисли до есента, тогава ще ги настаняваш по свободните от "обгрижването" места, аз така правя :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

calico написа:еее, спираш ми, то лятотот вече не се сади. Наесен пак ще "пропушиш" :lol: , знам си аз.

а хостите си растат чудно в саксии, не ги мисли до есента, тогава ще ги настаняваш по свободните от "обгрижването" места, аз така правя :angelche:
Те са билки, то е лекарственно пушене, и по всеко време..Но още е пролет :stiskam: , скъпа, какво лято?? Ти , май, преработила, че решила, че вече е лято.. :dovolen:
Хостите стоят..какво да правят :dovolen:
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Да търся ли това чудо ? Astrantia - "
Астранция
http://www.mnogoletnik.com/?VH=-0-" onclick="window.open(this.href);return false;%-Astrantia--Dark_Shiny_Eyes#Dark Shiny Eyes
Изображение

Изображение

Изображение
Намерих, че продават и на туфи....
Описание:
Многогодишно тревисто растение от сем. Apiaceae (Сенникоцветни).
Има дълги разклонени стебла (често червени на цвят) и дълбоко нарязани, зелени листа (наподобяващи детелина).
Цъфти най - често в сребристо - розово от юни до август. Достига височина 120 см.
Грижи: Полива се умерено.
Място: Вирее най - добре на слънце или полу-сянка. Предпочита добре отцеждаща се, богата почва.
Размножаване: Чрез семена от февруари до средата на лятото, които се сеят в сандъчета и се държат, покрити с найлон около 2 седмици при температура около 15 градуса, след което още толкова в хладилника. Засажда се, когато младото растение достигне 6 - 7 см.
През пролетта туфите могат да се разделят и да се засадят наново. Задължително се полива обилно и се добавя органична тор.
Съвет на градинаря: Подходяща е за цветни бордюри и за рязан цвят.
Астранция ‘Claret’.:
Изображение

Hadspen Blood’:
Изображение

Astrantia major 'Bo-Ann' :
Изображение
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Astrantia maxima.:
Изображение

Изображение
Който ще намери, да ми свирне. Туфи ли, семена ли..Да напише, къде ги продават. В Стрелеция вече ги няма.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”