Нашата градина .. или: наш сад

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Не исках много рано да отварям вид на градината, доста време чистихме я..Да и сега още няма желан вид.
Полето до селото:
Изображение
Костенурка до пътя:
Изображение


Първо портата
Изображение
От нея малка пътечка на горе..
Изображение
Отдясно горе е езерцето ми, което в момента разширявам..ще напрявя снимка на изкопаното ,като отидем там, ..
Изображение

Щом започнах темата, ще я продължа бавно-бавно, откривайки ъгълчета на градината. До сега снимките разхвърлени, няма отделни албуми. Трябва да подредя..и да правя още снимки.
Това е кученцето на комшиите ни, Вини Пух:
Изображение
Това е огромната ни елха(вижте датата:2013г), която вечее малко подкастрена отдолу:

Изображение

Първите цветове на първата магнолия ми:
Изображение
Брадат ирис до езерцето:
Изображение
Черните ми лалета:
Изображение
От белите лалета остатъци, другото налапа попското прасе:
Изображение
Вейгела:
Изображение
Розите ми "дворянски"1 та ест купени са с названията:червена, розова, бяла и т.н. :dovolen:
Изображение
Изображение
Изображение
Понататък розите , които вече с названия ще поставяв със снимките..Засега толкоз..
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от presto »

Темата не е за тук, има раздели - представете се и нашите градини.
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Добре. Молба към модераторите:Изтрийте темата.
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от alexalex12 »

Алина, чудно местенце си имаш!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от МГХ »

Алина ,много е красиво при теб.А портата е прекрасна :daaa:
Ще я покажа на ММ , че ние отдавна се каним да правим порта.Купили сме материали поне от преди 7-8 години ,но все не стигаме до портата.
Показвай още снимки . Къде се намира това място приблизително . На север или на юг от Варна. Гледката е красива.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Тутти »

Алина,много хубава градина показваш.Модераторите могат да я преместят в "Нашите албуми",например,в никакъв случай да не я трият.А ти продължи да показваш снимки,сигурно имаш още.Интересуват ме розите ти,знам,че имаш доста.Хубава гледка имате. :tzvetentze:
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Благодаря на доброжелателните постове.
Аз видях раздел Нашите градини, към Градини и дизайн, реших, че това е мястото защото нямам албум, правя случайни снимки. Ходим през три дена , съпруг е зает, а без кола до селото не може да се стигне. Портата , долу е стара ,правили я някакви руснаци, так аз реших, защото направена само с брадвата и трион, , а това е начин на работа на много руснаци,дървото прилича на дъб. Горната част беше градена с керемиди, но всички били са откраднати и дървената част, която от бор е изгнила, паднала.Сложихме метална, аз исках отгоре да наредя керемиди, ММ каза не искам:тежки са..Аз боядисах в червено-керемидено, но отново трябва да подновявам боята. Ограда била също открадната, защото била е метална.. ,само долната част се рушила почти15-20 години, Съпруг направи дървена отгоре сам.
Розите ми още малки са. Цъфтят, но няма такъв ефект както при calico. Тях снимах, само цвят, не целия храст. Лятото е сухо, а поливането е рядко,розите обичат вода. Те обичат и наторяването. Явно не дадох достаточно, реших, че след толкова години почивка(10-12години) земята е плодородна. Оказа се, че не е така и първо розите ми подсказоха..Прочетох, че градинарите на грозде в Франция засаждат до лозята рози, много рози. Хем гледката е хубава, хем розите показват първи, че нападат болести, те боледуват първи от лозето..
Моята градина е скромна, и направена само с нашите ръце, труд ползвахме само за извозване на боклук от ремонта, един циганин от съседното село със громко име:Йосиф извози със своето конче Светкавица. :dovolen: .Аз пък му излекувах болен пръст, който с месеци не бил лекуван и Йосиф реши, че ще го отрежат,смири се с това, всички го убеждавали, че е гангрена..Йосиф оживя след падането от втори етаж от скелето в строителството в Варна ,паднал е на метални прътове и оцеля.Аз му казах, че това знак, и не ходи в строителство повече, но ..Май ,не послуша..и..
Иначе мястото на село е хубаво, красиво. Но няма автобус, няма аптека ,няма лекар, няма вече кметството, няма училище и хората не се селят, старите починаха..Само такива като нас, дачники..пенсионери... да миллионери :dovolen: Не шегувам.Имаме са построени няколко къщи на богати хора...
Селото е варненско, почти чифлик...
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Модераторите ще преместят темата :stiskam: .
Аз пък се радвам на всички решили да се борят с облагородяването на нашите селца :gush: . Двора изглежда голям и подреден.
Каменните дувари са страхотни и портата също. За всяко нещо се изисква време и търпение, за да се получи. И работа, работа до безкрай ...
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Изкопах езерцето си не само за екзотика, и ей така от: Няма какво да правя - копая езерце. :dovolen: . Вода. Тя прави климат по-мек близо до себе си..Нашето село е върху хълмове, малко е по-студено от Варна. Затова и реших да изпробвам метода на австриеца Зепп Хольцер.
http://garden4u.ru/velikie-zemledelcy/z ... ltura.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Моето езерце е малко, но какво пък..може би помага от сланата..поне малко. :dovolen: :stiskam:
Рибки сложих също не просто така:те ядат комарите, по-точно ларвите им..
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от МГХ »

Алина , показах портата на ММ ,но му се видя много сложно. На мен ми хареса извънредно много.
Интересно разказваш.
И аз се каня да копая езерце и съм почитател на методите на Зеп Холцер /за целта навсякъде слагам камъни до растенията за да им пазят влага през лятото и топлина през зимата./
Показвай повече снимки. Приятно ми е да гледам чужди градини и да се радвам на направеното. Един старец от нашето село , което вече няма жители , а сме само ние , които ходим събота и неделя , общо около пет къщи обитаеми , казваше ,че "Щом е направено , значи е хубаво!" .Така хората са уважавали труда на другите.
Ти явно имаш усет към красивото и разказваш колоритно.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”