Нашата градина .. или: наш сад

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Някой да ме научи, как да хващам на снимка луната..През деня светеше , пак не можах да я покажа..
Изображение

Обичам георгините..През есента стават свежи.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
На бялата роза се появили по листата тъмни петна..
Изображение
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Днес засадих розите на Тутти...и докато чистих градината от листа почна да стъмнява, нищо не успях да снема.Но сутринта имаше слана, мислих че ще попари всичко, ами не..Георгините цъфтят, даже бял клематис решил да цъфне..Рибите от езерцето не ме поздравиха, не се показаха изобщо... явно вече спят..
Преди да заминем, щтракнах нашия комшия ирландец, как увеличава оградата си, кучето я прескачаше, сега я прави по-висока.. Изображение
Вижте как разбито платното на пътя в селото.. :eeeh:

Малко снимки по пътя към града.Нашите хълмове
Изображение
Изображение


Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Тутти »

Хубаво е да пътуваш по пътя и да виждаш красиви хълмове и хубави дворове.Гергините ти са прекрасни.И всичко,което е в градината ти ми харесва.Какви риби имаш в езерцето?Или съм пропуснала,ако си споменала вече.Колко е дълбоко и зимували ли са в него?
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от polyabs »

Алина, всичко което до тук видях е много красиво и направено с вкус, търпение трябва, малко по малко всичко ще се нареди и продължавай все така да твориш, това те прави щастлива! :liubov:
Разказваш много хубаво, умело използваш нашата диалектика и предизвикваш много усмивки, а най хубавото е че си директна и казваш нещата с истинските им имена!На мен ми е много забавно и интересно да чета разказите ти! Показвай още снимки, имаш чудесни кътчета! :tzvetentze:
Очакваме още! :daaa:
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Тутти написа:Хубаво е да пътуваш по пътя и да виждаш красиви хълмове и хубави дворове.Гергините ти са прекрасни.И всичко,което е в градината ти ми харесва.Какви риби имаш в езерцето?Или съм пропуснала,ако си споменала вече.Колко е дълбоко и зимували ли са в него?
Наистина хълмовете по пътя са прекрасни..Който да не идва при нас, по пътя моли да спрем и да се полюбуваме на гледката..Дано да не пипнат гората за сеч :stiskam: част от Добруджа на турски се казваше Луда Гора, Делиорман .. а ей, какво стана..
Сега за езерцето..Малко е, вътре само две рибки, японски Кои..Едната беше златна, сега порасна огромно златно Коище.. Другата е бяла на черни и червени петна, расте бавно и страхлива е . Храня ги , като идваме, останалото време ловят ларви от комари и каквото паднало в езерце, имам различни треви:воден кресс, елодея и роголистник, те стават за ядене на рибите. Акорус от ljuboznatelna върши огромна работа за почистване и обеззаразяването на вода. Под листата на лилиите рибите се крият от горещина и от непознатото, което ги плаши. и разбира се от котките, които редовно проверяват езерцето. Посредата на езерце има ископана дупка за зимуването на лилиите и рибите, там дълбочината около метър и нещо.Останалото е не дълбоко, стъпалото, на което стоят саксии с Воден крес и водно борче, е на 40 см дълбочина.Акорус стои на 60 см дълбочина, но може и на по-плитко,но на плитко не намерих мястото за него, той е в щайга за зеленчуците . Лилиите са в кофичките за щипки :dovolen: Рибите една зима вече изкарали в езерцето.В новото езерце за през зимата ще сложим да плува стереопор, лист, и рибите ще се крият под него и по-топло е за тях, и , като замръзне водата , той ще поеме напряжението на леда, ще хвърля и още празни пластмасови бутилки от вода , те също ще поемат натиска на леда, така ще запазят стените на езерце от разширяването на леда. Прочетох, че върху стереопора не растат гъбичките, и бактериите.
Сега умуваме, как ще пренесем рибите от едното езерце в другото, те спят и страхувам се, че е стрес за тях , ако ги пипна.. :hmmm:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от МГХ »

Алина , и аз се каня да копая за езерце , но при мен на 20 см. под повърхността е камък .Вярно трошлив и се разбива с кирка ,но все пак е камък. Гледах твоето и чета какво си написала . Интересува ме колко е голямо .За дълбочината разбрах. Не мога да изкопая 1.20 м дълбочина. Максимално 60-70 см. Ще го правя сама , защото ММ не може по здравословни причини , а синът ми в момента е в Англия. Така че ще се опитам да компенсирам дълбочината с широчина. Затова се интересувам от останалите размери.Искам да има лилии и рибки.И воден зюмбюл.Pontederia cordata_Понтедерия Има го тук :
http://zelena-prolet.com/Pontederia_cordata" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

МГХ написа:атова се интересувам от останалите размери.Искам да има лилии и рибки.И воден зюмбюл.Pontederia cordata_Понтедерия Има го тук :
http://zelena-prolet.com/Pontederia_cordata" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
:tzeluvka: Първото ми езерце беше толкова дълбоко, заради рибките изкопах една дупка посредата на езерцето. .Рибките се крият в дупката в тинята и така зимуват, спят..Не цялото езерце дълбоко, а само дупката е по-дълбока, къде спят рибките и лилиите. Моето езерце с размерите е някъде 3х4 м , но вече готово и другото езерце, продължението на старото също 3х4 и общото става 3х8,5,( 50 см преход над който ще бъде мостче).
Избраш място подалеч от дървета, да няма корените им и листата. Вземаш градински маркуч и слагаш, променяйки вида на езерцето, докато не харесаш някоя форма, и удобна за мястото.Вземеш пясъка и съпеш по линията на маркуча.Това ще те бъде копаенето. Първо копаеш изцяло езерце дълбоко горе долу 40 см, после повтаряш формите му и правиш още едно стъпало..Посредата правиш дупка .за зимуването на рибките. мисля че 50х50 см е достаточно за да влезе кофичката с лилията.. даже и за двете...Задължителоно да намериш роголистник, той дава кислород и пречиства водата.И още ароматен акорус, той чисти водата..Зюмбюл нямам, но него трябва да прибирам в къщи, по същата причина се отказах и от лотос.Засега прибирам в къщи циперус, но го имах и просто го слагам за красота в езерцето зя лятото. Ако не намериш коите, то и шубункин става за езерцето..Колкото е по-голямо езерцето, толкова по-малко грижите за него..Так казват всичките, защото водата сама почва да се пречиства по естествен начин, без помпи.Аз нямам помпи...
Изображение
Изображение
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Забравих да напиша, че по края на езерцето трябва да се направи ровче, на 10 см от края , където се прибират крийщата на фолио, притискат се с камъните.Камъните могат да съединят с цементов разтвор.Преди да се слагат камъните налива ее бавно- бавно вода и фолиото предобива формите на езерце, малко да постои, улегне и чак тогава се слагат за закрепването камъните. По-добре да се слага фолиото през топлото време, от слънцето фолио става по.меко и по.гъвкаво и по-добре приема формите на езерце...
Намерих обява от този зюмбюл, много го харесвам..https://bazar.bg/%D1%82%D0%B0%D0%B3/%D0 ... 1%8E%D0%BB" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Казват уж че може да не се прибира в къщи, а да се потопи заедно с лилиите на дълбоко, през пролетта да се извади.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от МГХ »

Благодаря , Алина ! :tzvetentze: Ще го помисля още малко :hmmm: и ще го почвам.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от маргото »

Знаех си ,че криеш интересна градина! Приятна и просторна е,... колко е като площ, голям ли е наклона?
Хубави кътчета си обособила, и портата красива, и езерцето също! :daaa: А след него овощна градина ли е
или се вижда съседен двор? Може би ще се проточи оформянето на градината, тъй като си и далеч от нея, но
ти си упорита и ще успееш. Пък и градина не става за дни, понякога отнема години...
Давай още снимки, Алина! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”