Нашата градина .. или: наш сад

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Тутти написа:Камъка е необичаен,удивително произведение.Как го намери?
Копаехме, чистихме и този камък направо ме учуди, като топка за голф, само че на топка за голф има извивки, гофриран е. Този е иделно гладък..Сложих го отгоре на стоунхенджче, като показател за земетръс, ще падне, ако тресе.Така и стана , когато беше земетресение, доойдохме и го намерих на земята..Вчера, като довършвахма езерцето, ММ намери подкова от магаренце..Викам, ей сега май се появят малко пари :dovolen: (примета такава, намериш ли подкова, то демек пари в кесия ще появят..Изображение!..
Аз напоръчах рози, растения..чаках добавка към пенсия 200 лв еднократно, но правителство реши, че пенсионери, които заминали в чужбина, получат комбинация от три пръста.. :eeeh: Аз избирах, вече даже свикнах с мисълта, че имам тези рози в градината, на всека отредих мястото по цвят и аромат. И стана едно нищо: през това време почнаха едно по едно да отказват електрическите вещи..кола в ремонт, пералня, печка..чаках, че и бойлер ще каже тежката си дума..но той попъхтя и ни съжали, миличек. :stiskam: Колата вече взехме от ремонт, иначе как лошо се стига до селото..Днес ще сглобяват пералнята:намерихме вече чарковете за нея..
Някой писа че на балкона в саксия розите не растат, Но Братуайт аз оставих на балкона, в градината засадих другата, от поръчка..Сменям почвата отгоре, заменям с нова, подхранвам я редовно. За сега само веднъж след като я засадих, хвана брашляна мана..Но понеже не за ядене, пръсках я с препарат против мана.
Изображение

Лятото беше направо ужасно без дъжд, Ето слънчоглед до селото, вижте как се пропука земята ..
Изображение
Май не показах гроздето ми на балкона
Изображение
Тази година и то даде малка реколта..но птиците, осите , а покрай тях и ние :D хапнахме от него
Последно промяна от Deleted User 2919 на Окт 11, '16, 08:31, променено общо 1 път.
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от prijatel62 »

alina написа:...Портата , долу е стара ,правили я някакви руснаци, так аз реших, защото направена само с брадвата и трион, , а това е начин на работа на много руснаци,дървото прилича на дъб...
))...Постарали са се хората. Човешки труд е това...
alina написа:Горната част беше градена с керемиди, но всички били са откраднати и дървената част, която от бор е изгнила, паднала.Сложихме метална, аз исках отгоре да наредя керемиди, ММ каза не искам:тежки са..Аз боядисах в червено-керемидено, но отново трябва да подновявам боята...
Не тъгувай, alina. И на това има решение. Битумни керемиди...не са тежки и изглеждат добре. Няма да ги натроши градушка. Има, разбира се, и други варианти.
alina написа:Прочетох, че градинарите на грозде в Франция засаждат до лозята рози, много рози. Хем гледката е хубава, хем розите показват първи, че нападат болести, те боледуват първи от лозето...
...И първите нападения по розите са знак, че борбата с болестите по лозята започва...
alina написа: ...Иначе мястото на село е хубаво, красиво. Но няма автобус, няма аптека ,няма лекар, няма вече кметството, няма училище и хората не се селят, старите починаха..Само такива като нас, дачники..пенсионери... да миллионери :dovolen:
Селото е варненско, почти чифлик...
:dovolen: Харесва ми, въпреки това. Много зеленина при вас и около вас...
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

prijatel62 написа:
alina написа:.
alina написа: ...Иначе мястото на село е хубаво, красиво. Но няма автобус, няма аптека ,няма лекар, няма вече кметството, няма училище и хората не се селят, старите починаха..Само такива като нас, дачники..пенсионери... да миллионери :dovolen:
Селото е варненско, почти чифлик...
:dovolen: Харесва ми, въпреки това. Много зеленина при вас и около вас...
Е забравих да кажа, че най-лошото за старите хора, че няма и магазин, поне хляб и кисело мляко да купят..Ние носим от Варна всичко за ядене, но около нас живее 92 годишна старица.Ходят при нея роднини, но иначе тя все сама..Просто за учудване е тя, отгоре на всичко тя сама чисти градината си, обезплевелявая я..Откъде всема хляб, или не яде го, не я питах..Може би стар яде, попара така да каже.. Другите от село за хляб и кисело мляко поръчват на един човек, носи им от съседното село на 5 км..но се оплакали, че все стар им носят, и май, поръчките екнали..
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от elmaz »

Алина, толкова хубаво разказваш и
ми е много приятно в твоята градина :dovolen:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от renimoss »

Алина, чудесна е градината ти! С много любов поддържана! Показвай ни още снимки, приятно се пие кафето в твоята градина :dovolen:
А лозата на кой етаж се е качила :o
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

На всички дошли в нашата градина голямо: Добре дошли.! Някой път под чадъра ще спретна масичка с гощавки, поне на фото..Нашият чифлик труден за прескачане ей -така по пътя :доста от магистрала настрани е.. Нощем вият или чакали или вълци, доста е страшничко , ако е сам къщата и в края на село. :evil: . Но пък вчера до пътя пак един съселянни пусна понита си..Бих купила едно, но доста скъпо е :1000 лв, той предлага..Кенгуру и щрауси той не държи , иначе из селото бихме видяли разхождащии и тези животинки.. :D
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Есен, есен с меки стъпки влезе , пак започна в жълто да рисува нашата градина
Изображение ......
но не се предава лятото и добавя тук и там цветята..
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Връщаме се в града, магистрала Хемус. Снемах луната ,но не се получи :dovolen:
Изображение
elena kirilova

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от elena kirilova »

Алина,много ми харесва твоя чифлик
много простор,няма сбутани едно в друго растения..и портата е страхотна :dovolen:
жалко за възрастните хора ,все сами и все по оредяващи
това е нашата действителност за съжаление
дано вие като ходите там да успявате да донесете нещичко на тази баба
така ми домъчня
хляб да няма от къде да си купи,какво остава за друго :snif:

всичко,цялата съвкупност от емоция която ни поднесе в твоя дом ,ми донесе и на мен нещо специално
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Отговарям на въпросите
renimoss : Гроздето на 5 жилищен етаж..вече от 2000 година е там.. :dovolen:

Елена, не се беспокой за бабичката.Тя е печена жена, леко затворен тип..Роднините и посещават, но явно тя харесва своя начин на живот на отшелничката.При нея има огромно куче , немска овчарка, мъжка. Има висок дувал, та аз почти не я виждам, само когато тя изхвърля боклук. Щом навърши 92, значи не толкова е лош живота и..Нали?! :dovolen: Дай бог и ние толкова да живеем и можем даже градина да гледаме.. :stiskam: :dovolen:
Доматите чери още дават плодовете и цъфтят, само се засяват..Вкусни са..Садете ги, струва..
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от kim »

Alina, харесва ми твоята градина.Някак непретенциозна.
Ако ми беше наблизо щях да ти дойда на гости. :dovolen:
И на мен портата ми хареса много.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”