Нашата градина .. или: наш сад

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Emilly1212 написа:Впечатлена съм и аз от това голямо и красиво черешово дърво! Прекрасно е! Много са ти хубави цветята, Алина! :tzvetentze:
Браво за познанията и споделения опит!
:dovolen: Няма, мила, знанията, учих инженерство и знанията ми в тази вече ненужна област ....Чета другите градинари в интернет и правя опити -експерменти..Понякога са удачни, някой път не дотам..Посях черен лициум.Пораснаха , но едно по едно умират, остана едно..Понеже нямам опит с тях и не пишат за черен лициум, то оставих на доотживяване малкото лициумче..Направо ми се плачеше..но семената не най-удачна сфера е за мен..Семена при мен най-удачните са от доматите и краставици..паклажаните и пиперките и те умират..купувам ги готов разсад. тази година от разсадите имам от семена на Шуменски сортови семена. Даже домат -ананас черен. Пишат, че бил е вкусен, затова го поръчах.От Шумен поръчвам уж по 10 семки, те пращат 15-20, подарък няколко семки. явно като процент на кълнаемост :dovolen: На дребните доматки типа чери, листата им ,като на пипер..Интересно какви ще бъдат на вкус.. :hmmm: :dovolen:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Daniela Pargu »

Алинка,то затова сме учили- да знаем от къде да четем каквото ни трябва :D !И да вярваме на специалистите в областта!
Затова уважавам много ,че сподели с нас знания и опит,които си придобила- те са ценните!А за семената - и аз не се справям за шестица - затова давам на една приятелка да ги прави.
Черния домат /то вече има много черни сортове,де/който съм отглеждала е с тънка кожа и е сочен и вкусен,но нетраен :snif:
Черните са с повече ликопен и са много полезни.
От черито пък правя чудесно сладко. :daaa:
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от mariyanag »

Алина,
поздравления за куража да вкореняваш иглолистни и търпението да ги отгледаш от семена.
Малината със странния розов цъфтеж и ацеровите листа е доста интересна - за пръв път виждам такава.
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

mariyanag написа:Алина,
поздравления за куража да вкореняваш иглолистни и търпението да ги отгледаш от семена.
Малината със странния розов цъфтеж и ацеровите листа е доста интересна - за пръв път виждам такава.
Малина ароматна, ако преведа на български.
https://www.podmoskovje.com/malina-dushistaya/" onclick="window.open(this.href);return false;
Пишат, че доста рядко растение за Русия.Май, и тук рядко кой сади. Мен сега беспокои повече моята Морошка, любимото от детството ми. Княженика расте по родните ми места, но рядко растение, не съм пробвала не съм вкусвала преди...Се обадих на моята позната, демек, пробвала ли си..Тя каза да..но не срещала я отдавна. Княженика расте в гората, но морошка е блатно растение, затова трябва да я поливам и да следя я от засушаването..Даже мисля да я пресадя там, където е включена поливната..Това е най-добър вариант, но сетих доста по-късно..
Поръчих ягоди София, черни се водят.Иначе са тъмни червени. Някой яде ли ги? Как са на вкус?Струва ли? Е, вече поръчих, като вкуся, аз вече давам отговор. :dovolen: .
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Почнаха да цъфтят лалета.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аз не обичам шарени лалета и не купувах специално такива, но пораснаха и сега трябва да се чудя, сорта е такъв или са болни, но пък цял пакет?? :hmmm: И листа доста са странни:
Изображение
Изображение
Изображение
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от rosi-m »

Много хубава градина alina
и лаленцата много ми харесват
всичко е идеално.Да ти кажа,че
цветенцата дето ми изпраща в
късна есен пораснаха и да
ти благодаря още веднъж
:tzvetentze:
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2396
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от mds777 »

alina написа:Почнаха да цъфтят лалета.
Изображение
alina, много са красиви, много да те радват!
А това растение -зеленото,което прилича леко на папрат, между лилавото и червеното лале, как се казва?
Имам същото и не знам какво става?
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Изображение Този до лалето ли?
Това е знаменитото Actea,цимицифуга (Сimicifuga) означава 'cimex' – дървеница, миризливка и 'fago' – прогонва, пъди. Харесвам го, нещо подобно , но голямо поръчвах в Зелена пролет: ревен палмовиден,http://zelena-prolet.com/Rheum_palmatum, но се свърши при тях. Получих обикновен
https://www.edimdoma.ru/retsepty/23403-kisel-iz-revenya" onclick="window.open(this.href);return false; . но той не с палмовидни листа и зелени.Палмовиден е с червени листа.Сладко от ревен(кисель): ревен - 10 стъбла, може и повече, 2 супени лъжици захар, 1/2 лимон, 1 литр вода, 6 чаени лъжици нешисте, канела.https://www.edimdoma.ru/retsepty/23403-kisel-iz-revenya" onclick="window.open(this.href);return false;
Иначе ревен слагат и в супите, вместо спанак, правят и баница с него...като спаначена баница. Листата не се ползват Токсични са, само стъблата

Ааааа, разбрах, питаш за тесните листенца..това е Изображение обикновен равнец Тоз цъфти в бяло, но лекарствено растение, затова го оставям и късам, когато ми трябва. Иначе червен и розов имам от форума, но още не се разраснали ..малки туфички.
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

В предния текст поставих грешно линк за ревен. Това е този линк: http://animalworld.com.ua/news/Interesn ... abarbarum-" onclick="window.open(this.href);return false; Още веднъж предупреждавам:листата не се ползват, препоръчително корените също да не се ползват, хем от лекари ползват и корени за лекуването на витилиго. Не е хубаво самостоятелно да и се използват корените.. Но стъблата са ядливи. Имат много витамини и полезни вещества.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2396
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от mds777 »

Благодаря за отговора , alina! :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”