Нашата градина .. или: наш сад

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Тези ножици купих с намаление.
Изображение
Изображение
Наистина, съветват да заточва ножиците с шкурка
http://www.napravisisamzanachinaeshti.b ... 1%86%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако някой би ме видя, че аз дишам на камелиите на балкона за влажност :D .Стъклото на прозореца се запоти..може би и на камелиите ще им харесва влажното :hmmm: Стоят полуразцъфнали пъпки вече месец, ну кога те ще цъфнат в края на краища.. :stiskam:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от сюзан »

Алина, и моята камелия стои от месеци с надути пъпки. На прозорец е, на студено и си мисля, че чака да се постопли малко. Миналата година цъфтя март месец, така че чакам и аз. И твоите ще цъфнати, сигурна съм.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

От подарените от Тихомир семките на сибирски кедър за сега пораснали само 4 бройки:
Изображение Изображение
Двечки клонки от кореански бор, май,са прихванали :stiskam: :stiskam:
Изображение Изображение
Искам да подаря едното на Тихомир, ако пожелае :dovolen: , но първо да се убедя, че растат .Засега само точката на ръст зазеленя и тръгна нагоре.
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Арктическа къпина(морошка) уж посадих по правилата:
Изображение после ще добавям още мъх и торф..
Подарък от разсадника арктическа къпина(княжевика) засадих също:
Изображение
Доста капризно растение, но вече има едно плодче, тя прецъфтя в саксийката..Едно мъничко княже.. :dovolen: То се вижда и на фото.

На Тихомир искам да подаря още от издънките на малина ,която цъфти, като роза със ситни цветчета. За сега да прихване добре :stiskam: :stiskam: ..Листата й приличат на листа на ацера, любимите на Тихомир :dovolen:
Изображение
Последно промяна от Deleted User 2919 на Апр 23, '17, 13:01, променено общо 2 пъти.
wenche

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от wenche »

Алина, представям си вълнението, когато са се показали тези зелени звездички. А да вкоренениш клон си е висш пилотаж. Респект :daaa:
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

wenche написа:Алина, представям си вълнението, когато са се показали тези зелени звездички. А да вкоренениш клон си е висш пилотаж. Респект :daaa:
:dovolen: Като рязах клонките, чак ръката ми трепереше: такова кощунство да режеш току що получено борче да още без опит на градинар по клонирането.. :D
Чакам още зелени звездички, все ги пръскам с вода и оглеждам, дано да покажат главите си.. :stiskam: :stiskam:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Daniela Pargu »

Боже,Алинка уникална си!Това си е голям успех :ieeemyzh: :ieeemyzh: !Направо невероятно - специален поздрав! Нещо маза ли стръкчето- разни вкоренители?
Аз до сега каквото съм намазала - нищо не се е вкоренило :D !ММ :D :D вече казва - не мажи,за да се вкорени! :lol: :lol: :lol:
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Боже,Алинка уникална си!Това си е голям успех :ieeemyzh: :ieeemyzh: !Направо невероятно - специален поздрав! Нещо маза ли стръкчето- разни вкоренители?
Аз до сега каквото съм намазала - нищо не се е вкоренило :D !ММ :D :D вече казва - не мажи,за да се вкорени! :lol: :lol: :lol:
Първо, като рязах клонките веднага обеззаразих ги(на майчиното борче) и намазах рязаното на борче с паста за дърветата. Правих клонирането по правилата на интернет-градинарите. С назъбен нож драсках кората на крайчетата , после намазах с укоренител на прах, после в почвата сложих от укоренител. Сложих найлонова шапка , стоя доста време в топлото.После като почна зеленее точка на ръст, сложих вече без найлона на светло и не пряко слънце, нито топло нито студено, неотопляема стая. Наблюдавам ги и дишам на тях(като на камелиите) :D :D
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Магнолията Сюзан прецъфтя и хвърли почти всички цветове. Оформих магнолията Соланж като дърво, отрязаните клонки сложих да се вкореняват..Каквото ще стане да стане. От четири укоренени само на едната падна точка на ръст.
Лалета в градината сега са основно цъфтящи и черешите.
Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от calico »

Алина, направо е изумително дето си вкоренила тези клонки, големи поздравления :o

а старото черешовото дърво е невероятна красота, много обичам такива стари дървета, плодни :ieeee:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”