Нашата градина .. или: наш сад

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Току.що прочетох, че кедърово борче не обича , когато го пипат..Вай-вай..аз го галих, той търпя..Този който написа е к.био.н. и се занимава 30 години с кедърчета..Не мога да не му вярвам..
И искам да успокоя Тихомир, да не изхвърля тези семена , които навреме не излязли от почвата, ще дойде времето и те ще се покажат :stiskam: ..Кедър обича търпеливите..Уф, трябва пия билки да се сдобия с необходимото търпение..
Тихомир, аз два прорасналите сибирски кедърчета сложих под захлюпак, коофичка из-под кисело мляко с дупки, напръсках вътре с вода с две капки кедърово масло..Два оставих открити..Сега търпеливо наблюдавам.. :stiskam: :stiskam: Ще пръскам и 4 с вода с кедърово масло..

Так трябва да изглежда, Тихомир, кедърче в начало на втората година:

Изображение

Ако първите иглички пожелтеят на втората година, когато вече има и другите, и ще опадат, не е страшно.Лошо, когато всичките почват да пожълтяват..
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Ава_и_мама , от разсадник Дейвид Морган: Отляво хоста Емпрес Ву, отдясно е Елеганс
Изображение
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Ава_и_мама »

Благодаря ти!
Отивам да открия онлайн магазина!
:gush: :tzeluvka:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Ава_и_мама »

alina написа:Ава_и_мама , от разсадник Дейвид Морган: Отляво хоста Емпрес Ву, отдясно е Елеганс
Изображение
Аз да ви се оплача! Днес трябваше да получа от Морган хостата Емпрес Вю. Чаках до 14.30ч и реших да проследя до къде ми е стигнала пратката. Морган щом ме чу веднага ми казва "Аз Вас забравил!"
Вчера реших да направя една пратка до polyabs( да я зарадвам и аз). И без това момчето от ЕКОНТ ще идва до село да не се връща празен.
Звъня на ЕКОНТ Панагюрище да дойдат да я вземат, А те ми отговориха, че ще дойдат в петък. Могат в понеделник, сряда, петък! :ufff:
Ще мисля друг вариант!
Сори, alina, че в твоята тема, но с таблета не мога да се справя. :tzeluvka:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Daniela Pargu »

Здравей Алина :dovolen:
Кедровото борче как ни изненадва :hmmm: - да не го пипаме,значи - пък аз като мина покрай него все го галя и му говоря! :D
А това като са 2 год. /снимката ти / нашите колко ли са годишни? :hmmm: - как се разбира?
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Ава_и_мама написа:
alina написа:Ава_и_мама , от разсадник Дейвид Морган: Отляво хоста Емпрес Ву, отдясно е Елеганс
Изображение
Аз да ви се оплача! Днес трябваше да получа от Морган хостата Емпрес Вю. Чаках до 14.30ч и реших да проследя до къде ми е стигнала пратката. Морган щом ме чу веднага ми казва "Аз Вас забравил!"
Вчера реших да направя една пратка до polyabs( да я зарадвам и аз). И без това момчето от ЕКОНТ ще идва до село да не се връща празен.
Звъня на ЕКОНТ Панагюрище да дойдат да я вземат, А те ми отговориха, че ще дойдат в петък. Могат в понеделник, сряда, петък! :ufff:
Ще мисля друг вариант!
Сори, alina, че в твоята тема, но с таблета не мога да се справя. :tzeluvka:
Странно че забравили са .Те сами на мен се обаждаха да напомнят за моята поръчка демек, аз да не забравя..Наистина трудно е, когато няма ЕКОНТ близо. Трябваше да се провери, може би през поща на адрес би излязло пращането на същата цена..ЕКОНТ повиши доста цените си. Темата е разговорна, няма определена тематика.Можеш да пишеш , каквото пожелаеш тук.
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Здравей Алина :dovolen:
Кедровото борче как ни изненадва :hmmm: - да не го пипаме,значи - пък аз като мина покрай него все го галя и му говоря! :D
А това като са 2 год. /снимката ти / нашите колко ли са годишни? :hmmm: - как се разбира?
Игличките доста поопадаха, но има много червени шишарчици, за които още не знам какви са..Почвата до борчето трябва да бъде винаги влажна ,но не мокра, тоест не преувлажнена. След поливанете препоръчват да се сложи мулча. Точка на ръст на борчето расте. Годините се броят по ярусите на клонки. Всяка година - един прираст. Аз наброих някъде 5 години.Май, 5 яруса„ Преброй, аз броих и твоите. Долните клонки не се виждат добре, но и тях да броиш. плюс една година или две години, ако са на подвой..Стават - 6 или 7 годишни.Затова възможни са и шишарки. Един така обясняваше на форума за кедърчета. Не твърдя, че мнението ми като на специалист по кедърите.Аз също чета, сравнявам информация. От четирте сибирски кедърчета два боледуват. два са жизненни. Хората садят по 100 бройки, и доста грешки правят в отглеждането им и споделят за грешките и успехите си..Правят снимки. Наистина и те говорят с кедърчета, като с живи същества..Аз не разбирам от лунните календари, за които те все говорят..На един форум модераторка редовно поставяше лунен календар, и кои растения трябва да садят по датите..Аз не можах да им схвана работата ,на тези календари, може би не улучих засаждането на кедърчета, тоест пикирането им по лунен календар.. :hmmm:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от kim »

Alina, да се връщаш във форума. :dovolen: Искам да гледам градината ти. :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Е..
Сибирските кедърчета гарванчето Гарри Потер извади всичките..не му се сърдих, дете пък хем и птиче, какво да правиш с неразумното..


Да се надявам Тихомир ще продаде на мен два-три от неговите сибирски.. :dovolen: :stiskam:
И така направих малко снимки, защото и на съпруга ми направи вече впечатление че не снимам последно време..
Даже не пускам коментарии, само снимки

Изображение

Изображение
Изображение
Последно промяна от Deleted User 2919 на Юли 28, '17, 13:16, променено общо 4 пъти.
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Так ..погледнах :излизат ли снимките..
Продолжавам:
Изображение
Последно промяна от Deleted User 2919 на Юли 28, '17, 13:17, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”