Нашата градина .. или: наш сад

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Тутти »

Алина,много губави стихове за Новата 2017.Нека за теб тази година е много силна,красива,здрава и щастлива.Бъди все така искрена и отзивчива. :liubov:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Kaira »

Честита Нова година, Алина!!! :tzeluvka:
Посрещни я с радост, изживей я с любов и я изпрати с успехи!!!
Късметът и здравето да бъдат постоянни гости в дома ти!!! :liubov:
Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от boggy »

Честита Нова година и от мен, здраве, щастие и много успехи :) Много цветни градини :)

Аз съм намислила също един Японски кът и една рекичка от камъни. Дали можете да ми кажете от по-едрите камъни ли е по-добре или от тези малките беличките като чакъл?И другото ,което много ме интересува как се мият тези камъни?Около една роза бях сложила и те позеленяха, почернпха....няма ефекта , който беше като ги слгахме....а са много красиви.Знаете ли в София от къде се купуват по-евтини камъни?
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Благодаря на всички, които честитиха.... :tzvetentze: Понеже имам мигрена вече три дена, то почти не се вглеждах в текстовете на форума, изпратих само няколко кратки л.с.
Богги, това е за теб: http://happymodern.ru/suxoj-ruchej-46-f ... -ozhivaet/" onclick="window.open(this.href);return false; За миенето: понеже отдолу задължително ще имаш пясък, то миене става с вода, горните камъни, мий с белина или средството от мухъл, и после изплаквай хубаво да не навредиш на околните растения(разбира се, ги вадиш и миеш в легена).В статия предлагат и няколко камъни отгоре да лакират за да придават вид на мокър ручей..такива лакирани не позеленяват и не почерняват.Само да ги миеш с вода. Даже можеш не на веднъж да ги лакираш, а по-малко ..постепенно , ако наистина става хубаво.както пишат. Ако за моето мнение, то към края на ручея и началото тъмните камъни бих лакирала ,като все едно водата в това място избива и ги намокря.. Започни ручей от голям камък, все едно че оттам и избива тази речичка..мисля, че до камък и лакирай малко камъни, и задължително ручей трябва подалеч от пътечките и прави завои Камъни са задължително обли, без значение големи са или малки, все едно реката ги оформила.
Изображение
1 «Бамбук-листоколосник» сизо-зеленого цвета
2 Пестрый «ирис бородатый»
3 Воздушно-нежная «лобелия»
4 Настоящее украшение сада – «живучка ползучая»
5 Неприхотливый «колокольчик посхарского»
6 Яркий ковер из «гибриды обриеты»
7 «Брунера крупнолистная» с пестрыми широкосердцевидными листьями
8 Вечнозеленая «мшанка шилолистная»
9 Краснолистная «живучка ползучая»
10 Густые заросли «арундо тростникового»

през зимата сух ручей:
Изображение
Видях по едно време много и евтино в Топливо в нашия град, но иначе продават камъните за строителни материали складове, борси...

Сега ( докато не забравих :nod: ), на всичките:
Когато растат в градината иглолистните, то по-добре от тях по-далеч тези растения или изобщо да ги няма..
Звездчатка
http://medkarta.com/?cat=article&id=15173" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

Ясколка
http://www.vashsad.ua/plants/interestin ... show/7685/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Не знам, как на български се казват. Но тези растения заразяват иглолистните с ръжда.
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Вчера с внучета търкаляхме се в снега, изведнъж спрях през зеленото в градинката пред блокче на дъщеря ми..Вгледах се..бре да това е Лян, Зокум. Зелен -зелен в снега..Снимка е на телефона, може би лошо излезе.. Ще опитам да го дам, някой нали направи експеримента да остави Зокум в градината си. Ето, жената от първи етаж отдавна експериментира с него :dovolen: Не завит, не умотан..Стои в снега..
Изображение
Изображение
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Тези ножици купих с намаление.
Изображение
Изображение
Наистина, съветват да заточва ножиците с шкурка
http://www.napravisisamzanachinaeshti.b ... 1%86%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако някой би ме видя, че аз дишам на камелиите на балкона за влажност :D .Стъклото на прозореца се запоти..може би и на камелиите ще им харесва влажното :hmmm: Стоят полуразцъфнали пъпки вече месец, ну кога те ще цъфнат в края на краища.. :stiskam:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от сюзан »

Алина, и моята камелия стои от месеци с надути пъпки. На прозорец е, на студено и си мисля, че чака да се постопли малко. Миналата година цъфтя март месец, така че чакам и аз. И твоите ще цъфнати, сигурна съм.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

От подарените от Тихомир семките на сибирски кедър за сега пораснали само 4 бройки:
Изображение Изображение
Двечки клонки от кореански бор, май,са прихванали :stiskam: :stiskam:
Изображение Изображение
Искам да подаря едното на Тихомир, ако пожелае :dovolen: , но първо да се убедя, че растат .Засега само точката на ръст зазеленя и тръгна нагоре.
Deleted User 2919

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от Deleted User 2919 »

Арктическа къпина(морошка) уж посадих по правилата:
Изображение после ще добавям още мъх и торф..
Подарък от разсадника арктическа къпина(княжевика) засадих също:
Изображение
Доста капризно растение, но вече има едно плодче, тя прецъфтя в саксийката..Едно мъничко княже.. :dovolen: То се вижда и на фото.

На Тихомир искам да подаря още от издънките на малина ,която цъфти, като роза със ситни цветчета. За сега да прихване добре :stiskam: :stiskam: ..Листата й приличат на листа на ацера, любимите на Тихомир :dovolen:
Изображение
Последно промяна от Deleted User 2919 на Апр 23, '17, 13:01, променено общо 2 пъти.
wenche

Re: Нашата градина .. или: наш сад

Мнение от wenche »

Алина, представям си вълнението, когато са се показали тези зелени звездички. А да вкоренениш клон си е висш пилотаж. Респект :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”