Мини градинка :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
РОУЗ

Re: Мини градинка :)

Мнение от РОУЗ »

Градинските азалии цъфтят около двайсетина дни, после са спретнати зелени храстчета, до есента, когато се оцветяват в различни цветове, има и листопадни, при мен първо цъфтят японските, после листопадните, последно ми цъфтят рододендроните.
Синята трева - фестуката, също става за сянка.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от zeleno »

аз ще си дам мнението само за първата градинка
ацера е прекрасен , много добре оформен и поддържан
ако ще падне катерене по него можеш да садиш само покрай оградите
ако ще се мъчиш под ацера да завъдиш райграс - нахвърляй из него кокичета и минзухари
аз лалета също не бих слагала , те трябва да се вадят прибират и отново садят , дълга и широка и все с копане свързано ... :mrgreen:
един хубав ограничител за трева или просто за леха и в нея разноцветни треви или хеухери
а лалетата отзад , наредени хаотично покрай храстите / те няма да ти цъфтят по едно и също време , затова всякакви мъки по цветови комбинации можеш спокойно да си спестиш / , докато храстите са без листа ще се виждат лалетата , когато храстите се разлистят ще скриват дразнещите им засъхващи листа
това е моята визия
и най-важното
остави си мегдан всяка година да променяш и пренареждаш , че така като я аранжираш изведнъж после ще ти доскучее ;)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1507 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от Гео, граф »

Равик, прави ми впечатление, че и голямата, и малката градини все са трудни за измисляне ;-). Е, ако не си Люб, разбира се :nod: !

Аз да ти разкажа за лалетата. Стоят наистина красиво, ако ги сложиш на компактни петна. Обаче след прецъфтяване, докато подсъхват листата, са ужасно грозни. Аз лалетата не ги вадя (щот не помня къде са точно :sgiggle: ). Имам една овална леха под липа, т.е. суха сянка, която съм позапълнила с хости, а по края - с хойхери. Хостите обаче се развиват доста късно и ме дразнеше празната площ. Затова се заех да напълня пространството между тях с лалета, което се оказа разумен ход. Лалетата се развиват и цъфтят преди дървото да се е облистило окончателно, а после докато се развиват хостите, листата на лалетата постепенно пожълтяват и ги махам. Така през голямата част от сезона имам и цвят, и листна маса. Дали бях достатъчно разбираема :hmmm:... Като се прибера у дома, ще потърся снимки, за да ги кача :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от ravik »

Прочетох, но после ще ви прочета пак и ще помисля. :)
Спиреите ги подрязах. Сега си виждам градинката перфектно. Но малко се оголи :D , трябват ми още някоя и друга тревичка. :lol:
Сега само исках да ви покажа двете градинки на момчетата - садиха, поливаха, подредихме, надписахме. :liubov2:

Изображение

Изображение

А някои си почиват след тежката работа. :angelche:

Изображение
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от libra »

Да,ама Равик вече е купила лалета и трябва да ги намести някъде.Моето предложение е да остави големия ацер на децата,а лалетата покрай оградата на туфи.Може и да ги смеси произволно.Ако има дребни сред тях ,ще бъдат добре във мястото ,където е заградено с дървените елементи.Ако има купени кокичета-някъде където ще могат да им се радват ранна пролет.
П.П божее,каква прелест!Искам и аз такова креватче.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1507 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от Гео, граф »

Ама как са се потрудили батковците! Чуднички градинки в саксийки са направили и вероятно много са се забавлявали :D . А принцеса Вики е най-добре от всички :nod: :daaa: !!!

Поизрових снимки с лехата в двете й проявления - като лалеена и като хостена. Само дето е снимано от различен ракурс, но не е трудно да си ги представиш. Сега като гледам, установявам, че съм могла да засадя лалетата мнооого по-гъсто :arrow:

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 2919

Re: Мини градинка :)

Мнение от Deleted User 2919 »

Както ли не подредиш, те са цветя и ще радват окото винаги.
Поздравявам с рожбата, да расте голяма, красива и умна, на радост на мама и татко.
Голям камък в японската градинка е хубав, точно в големината му е и хубостта. Както вече писах, сложи сине-зелено хвойно до него, типа
микробиоти
Изображение
или
Juniperus squamata ‘Blue Star’
Изображение
Deleted User 2919

Re: Мини градинка :)

Мнение от Deleted User 2919 »

:dovolen: Можеш да сложиш малък Будда в японската градинка,
Изображение

защото няма вода за да сложи фенер или башня
Изображение
Но може от дребни камъчета да се направи сухо езерце в същност ... :dovolen:
Deleted User 2919

Re: Мини градинка :)

Мнение от Deleted User 2919 »

До камък можеш да сложиш и това мъниче хвойно май му викат Кипарисовик гороховоплоден, няма да порасне повече от 1м.

Изображение
Това е на балкона ми, но имам още два засадени са в градината.Мнго ги обичам, меки, копринени..а цвят е чудесен: сребристо -сине -зелен..
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Мини градинка :)

Мнение от маргото »

Равик, трудолюбиви момченца и красиво момиченце - най-красивите цветя за теб! :ieeee: Да са ти живи и здрави и само да те радват! :daaa:
За градинка №1 - в дъното, зад ацера - дървовидна хортензия/бяла/, от двете и страни по една градинска , розова /макрофила/. В дясно,
покрай бялата оградка - хойхери /те се комбинират добре с папрати и астилбе/. Под ацера /за по-нататък/ - хости. А пред големият камък
и от двете му страни - бергения. По края на двете предни страни - парички. В сивото място с камъните, алпинеум ли е? Ако не е, няма да е
лошо да стане. Само за покрай мрежата, не ми идва нищо наум. Може би по-натам ще ми хрумне някоя подходяща идея или пък някой друг
може да предложи нещо интересно...
За градинка №2 - покрая, около подпорите може да се насади увиснал седум /Sedum sienboldii/. Изглежда красиво, насаден във висящ съд.
Стеблата се спускат каскадно, а като се захлади времето, листата почервеняват. От всяка пазва на листата излизат цветни клонки на върха
с розови съцветия. Има и пъстролистни форми. А покрая на седума може кокичета. Лалетата - около спиреите, но да ни би да им се нараняват
пък корените при саденето и ваденето на лалетата..?
Пожелавам ти успешно и красиво оформяне! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”