Моята градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Моята градина

Мнение от маргото »

И аз се присъединявам със следобедно кафенце за релакс в тази прохлада! :sbow:
Лили, удоволствие за мен е, да съм в твоята градина! :ieeee: :sdovolen: Нови успехи ти желая! :tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Благодаря, мили дами :tzeluvka:
то и на мен време най-много за едно кафе ми остава , като отида в градината, а понякога даже и без кафе оставам.
Прохладни са снимките от пролетта, или от сенчестата част
Но в слънчевата част започнаха да засъхват храсти на 5-6 г. Много топло и много сухо :snif:
Ще правя молебен за дъжд :D
Изображение
от юли - сега не е толкова свежо :snif:

Изображение
много харесвам кърито - не само като аромат :dovolen:

Изображение
еуфорбия , която мноооого харесвам - изобщо не се впечатлява от жегите, лизимахията зад нея - и тя така, ама не е толкова впечатляваща

Изображение
чинко :D
Изображение
доказателство , че и аз имам рози - те са на 1 г, пършивички в момента, но цъфтят все още - да им се чуди човек :ssun:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Моята градина

Мнение от Виола »

Супер! Колко релаксиращо място! Много е хубаво да имаш къща, скрита зад зеленина и свеж въздух, и място за всичко, ах! Да се разхождаш между дърветата и да дишаш чист въздух, да се наспиваш далече от жегата. Лили, страхотно място! :daaa:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Emilly1212 »

Прекрасно място Лили! :liubov: Поздравявам те за труда и за огромните грижи, които полагаш, за да изглежда градината ти толкова красива.
Много по-лесно е да се грижиш за градина когато имаш всеки ден на разположение да си до нея, да поливаш, да обгрижваш на място.
Ти си пример за мен за себераздаване в името на красотата! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Изображение
tanacetum vulgare
Изображение
Pyrethrum (Tanacetum) parthenium Golden Moss

Еми, като правиш списъка за есента на непретенциозни растения , погледни тия двете красоти.
Калоферчето всички го знаем колко е непретенциозно /днес си извадих от полето - като гледах къде расте, бих казала, че предпочита песъчлива почва/ , а жълтата лайкучка :D според мен е изключителна - цъфти мноооого дълго / направо забравя да увехне/ , много красива и много нежна.
Като продължителност на цъфтеж поне в моята градина единствено матиолата я превъзхожда / имам едно коренче , цъфнало в края на април, което продължава да цъфти/
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Emilly1212 »

Разкошни са Лили, и калоферчето и жълтата лайкучка :liubov2: .Че защо ли това калоферче не съм го срещала или не съм му обръщала внимание?!?! :hmmm: Трябва повече да се заглеждам в природата около мен.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Еми, предполагам, че не си му обърнала внимание. Покрай шосетата, по полето - има го на много места, сещаме се на каква суша и замърсеност живее, мен ме впечатлява това, че по цялата дължина на клончето всички листенца са свежи и зелени. Като го сравня с астрите, с маргаритките, солидагото ..листата им как поетапно изсъхват нагоре и оголват малко грозничко растението / и при това се поливат/ , калоферчето е уникална прелест .
Ти каза, че си изрязала астрите - моите още не са започнали да цъфтят. Аз ги пензирам най - малко веднъж , а може и два , и три пъти . Вярно, че се отлага цъфтежа, но пък цъфтят, когато в градината няма вече друг цвят, много гъсти стават , с много цвят и държиш височината изкъсо :lol: - че те се забравят иначе. И в градината се запазва зеленина и свежест до късна есен - режа ги през ноември сигурно.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Emilly1212 »

Лили, дано аз не греша на кое викам астри, но виж при мен това, което ти ми прати - мисля че това са астрите:

Изображение

Абе и аз съм един пишман градинар...нямам кой знае какви познания да си призная, все ме е страх да пензирам, да не би да не цъфне.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Изображение
на това аз му казвам синя маргаритка - най-вероятно не е точно :lol: , но като вид растение най-много ми прилича на маргаритка
не можах да му намеря по-тежкарско име :lol:
маргаритките и аз не ги пензирам

а това надолу са астри - различни цветове и височини
от тях имам едни , които са високи 20 см - само тях не пензирам
другите , ако ги оставя, ще станат 1,5 м

Изображение

Изображение

Изображение
солидагото тая година не го рязах и стигна 1,8 - отпратих го по периферията и го оставих да си расте, колкото му душа иска :D
Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Daniela Pargu
Лиленце,това е вратига, а калоферчето е T. balsamita :daaa: :tzeluvka:

:tzeluvka: - тава подсказа Даниелчето
благодаря за корекцията - така и щях да си го запомня, че това е калоферче и да пръскам заблуда с пълни шепи :D
в една статия за калоферчето - https://medpedia.framar.bg/%D0%B1%D0%BE ... 1%87%D0%B5" onclick="window.open(this.href);return false; -
има снимки и на калоферче, и на вратига - затова съм ги прекръстила
но пък като затърсих сега кое цвете на какво партизанско име отговаря, виж какво намерих

http://kasnaprolet9999.blog.bg/hobi/200 ... ici.406474" onclick="window.open(this.href);return false;
Да, убедила съм се лично, че гони мишки и бълхи.

Става дума за вратигата - tanacetum vulgare
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”