Моята градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Моята градина

Мнение от Виола »

Страхотно място за отдих си сътворила, Лили. Браво на теб! :tzvetentze: Шапка ти свалям за упоритостта, с която си постигнала всичко. :sbow:
За твоя южен склон ще е идеална лавандулата, ако ти харесва.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Благодаря ти, Виола, по нашия шопски край на това по-скоро му викат инат :D
Имам доста лавандули и ги харесвам много.
Но в презентациите на това растение са го нарочили за непретенциозно и при мен не расте както трябва - решила съм , че не му трябват толкова подобрители като на другите. Но не е така . Наистина всяко разкопаване започвам с кирка, имам си по поръчка правени от закалена стомана инструменти и те се изпотрошиха. Тествах лавандулите на шарена сянка - и това не им понесе. И сега мисля да аранжирам тераските с рози с лавандули, салвии /много, много го харесвам това растение/, евонимуси. Пък ще видим какво ще стане.
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Моята градина

Мнение от nora »

Taka като гледам става това ,което ти решиш.И все хубави неща се получават.
Браво Лили! Прекасна градина си направила.Големи дървета,полянки,слънчеви петна,тераси,чудесни композиции....
И всичко това без вода!!! Голямо възхищение събуждаш в мен.
bell

Re: Моята градина

Мнение от bell »

О, какво разкошество се е появило при нас! Добре дошла, Лили :tzvetentze: Прекрасна градина, в която дърветата и сенчестите кътове са напълно завършена красива картина.
А, за слънчевата част карай смело. Давам тон за песен за розите. Какво им се чудиш? :angelche: Вода няма, а ела при мен да видиш как през август изоставих градината и отново поливната бе спряла да работи. Резулатът е прегоряла трева, поизсъхнали растения, но на розите им няма нищо. Зорът е първите една, две години да тръгнат, ако водата ще ти е кът просто ще дремят и заспят и няма да се развиват бързо. Аз роза от засушаване умряла нямам, само се развиват по-бавно. :daaa:
Разгледай темата - Рози за жега, пек... там има много сортове, които са посочени и търпят горещините. Все пак имаме хубав климат и пролетните дъждове винаги дават една богата първа вълна. После за втората зависи от времето, но и юли не е проблемен. Евентуално няма да имаш хубава вълна през септември и това е.
Остин розите са ми любими, но те определено искат повечко вода и все пак, като се развият и сега имат цвят въпреки, че земята ми е нацепена от сушата. Разгледай темите за рози, набележи си какви ти харесват и пиши! Сигурна съм, че много хора тук ще ти препоръчаме вече поизпитани сортове.
За компанията помисли и за други растения освен лавандула и салвии има още толкова прекрасни. Има тема за растения за слънце и суша. Мишето, Ноел са спецове в тази част. Каквото съм взела по тяхна заръка не съм сгрешила. Тази година се омаях от Перовскията. Зацъфтява след лавандулата и още е прекрасен син и цъфтящ храст, чудесна компания за рози.
Помисли за чаени рози, храстови, също за простоцветни, които ще ти издържат на сушата и ще цъфтят :tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Трогната съм колко сте добри в тоя форум.
Когато си учех професията, често влизах в един професионален форум - малиййй, а си решил нещо да попиташ, а са скочили поне 10 човека да ти обяснят колко си тъп :D :D :D . Е, аз там вече не влизам. Но тук май за първи път получих толкова добри думи - вярно е обаче, че ако човек не го е работил, трудно и може да разбере колко усилия и мерак се искат за да се случат нещата.
Благодаря на всички за добрите думи :D
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Bell, благодаря ти - тая прелест Перовскията нито съм я виждала, нито съм я чувала. А изглежда наистина приказно.
За аранжировка споменах това, което съм отгледала за разсаждане - гледам ги в контейнери в София и през есента пресаждам.
Ще потърся из форума и други възможности.
fiorina
Кана кафе
Мнения: 686
Регистриран на: Окт 21, '13, 11:09
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 22 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Моята градина

Мнение от fiorina »

Страхотна градина си сътворила, Lilly! Няколко пъти се връщах на първите ти снимки - такава прохлада и простор; после се зачетох и разбрах колко много труд и постоянство влагаш; пожелавам ти повече време за отмора и любуване на това, което си направила :daaa:
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Моята градина

Мнение от iana_hk »

Още една прекрасна градина, поздравления Лили!
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Гео, граф »

Ох, Лили, към теб имам един грях, който сега ще изповядам и ще се надявам на прошка :oops: :oops: ... Първото ти мнение във форума беше нова тема, която беше нещо от рода ''Хайде да си поръчаме рози'' и моята реакция беше рязка и не особено толерантна (даже мисля, че модераторите изтриха темата ти). Но за своя оправдание ще кажа, че от 2-3 години тук тече една гадна история със съфорумка, която създава проблеми на организатори на поръчки, стигна се до проверки от НАП и от данъчните, до глоби за несъществуваща търговия, психически тормоз и какво ли не. Надявам се ще разбереш реакцията ми на непознат ник с първа тема... Сега като гледам чудесата, които си постигнала сама с такъв титаничен труд, надявам се ще разбереш и извиниш резкия ми тон :sblush: !

С днешна дата добре дошла от мен :sbear: :tzvetentze: !
Имаш възхитително местенце със страхотна градина, респект за което :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
bettym
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Яну 17, '13, 11:24
Местоположение: Плевен

Re: Моята градина

Мнение от bettym »

Ехаааа, искам да се изгубя за един ден в твоята градина, Лили!
Свалям ти шапка за хъса, таланта и упоритостта, с които си постигнала всичко съвсем сама!
Всичко е прекрасно и изобщо не личи, че няма вода или че почвата е ужасна!
Продължавай да показваш снимки, не крий това вълшебно място!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”