Моята градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Мария Николова »

Добре дошла при нас, Лили! :tzvetoman: Поздравления за страхотното постижение!!! И за смелостта да направиш такава хубава градина на място без вода!
Как върви борбата с подземните гадове?
Виждам, че доста цветя успяват при теб. Ще виреят добре тези със свои "резервоари" - еремурус, който не обича водата и иска силен пек, може и 24 часа и пак няма да му е много; хемерокалиси - тези два вида са със сочни удебелени колкото молив корени - и особено ириси с големите им ризоми. :daaa: :daaa: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Моята градина

Мнение от маргото »

:sooo: Предчувствам красива градина! Добре дошла сред нас, Лили! Настанявай се удобно
и разказвай...показвай, знам, че има още... :daaa: Поздравления за успеха ти до тук, прекрасно е! :sclap:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Моята градина

Мнение от Димана »

Лили, имаш мнооого място да твориш. Добре си започнала, ще успееш. Щом толкова години си удържала... :tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5053
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1329 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Изображение

Хемерокалисите /може да не съм улучила подходящия вид/ , но не издържат на тая жега и суша.
От целия ми асортимент само салвиите , сантолините и лоницерите не се впечатляват от условията.
Мисля все пак да пробвам с рози - ще взема едно свредло и ще вкарам дренажни тръби с отвори на 50 см надолу, за да мога да напоявам корените. Почвата почти не попива - ако излея 2 кофи вода, втората изтича по наклона. Не съм сигурна , че няма да изгният корените обаче. Ще споделя след 2 г, освен ако някой няма по-добра идея към момента - ще се радвам да я чуя.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4383
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1974 пъти
Получил благодарност: 691 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Emilly1212 »

Лили, горската ти градина е много хубава! Харесва ми, изглежда чудесно. Поздравявам те за труда, който си вложила! :tzvetentze:

Моята е на южен склон, пече адски, нямам вода (освен от чешмата) и почвата е глина. Имам рози, които това лято издържаха на безмилостното слънце и съм много доволна от тях. Така че, и при теб ще растат рози.

Показвай още, очаквам с нетърпение.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5593
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1667 пъти
Получил благодарност: 1834 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Тутти »

Lilly,толкова добре изглежда градината ти,че ми е трудно да се досетя,че нямаш вода в изобилие.Обожавам градини с големи дървета.При мен е различно и ми липсва сянка.Всеки сезон в горските градини е красив.Можеш и смело да садиш рози,сега има подобрители за почва,които задържат влагата-зеолит,пемза и какво ли още не.Като сложиш рози,които са толерантни към сянка и всичко ще е наред.Но дори и без тях,градината ти е лаконична и напълно съвършенна.Няколко пъти вече я разглеждам,голям интерес и удоволствие е за мен.
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Моята градина

Мнение от Valentinka »

Уауу, страхотна градина :liubov2:
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5053
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1329 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Малиййй, каква радост , че някой така оценява голямата ми любов :)))))))))
А с водата наистина е сложно - сондаж 50 м и вода за едно поливане 350 - 400 л, което си е жива мизерия - двор около 1400 кв м .
Имам идеи, но всичките идеи струват пари.
А всичко садя с Теравет - ама първо трябва да има вода, за да има какво да се задържа..Не е достатъчно, за съжаление..
Ще видя дали това с тръбите ще сработи - много се надявам. Ако не успея да отгледам цъфтящи рози, ще насадя пираканти и ще си щракам с пръсти :D
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Моята градина

Мнение от tili »

Добре си дошла и от мен! Свежо и зелено, а втората снимка на 1-ва стр. е направо като вход в някаква таинствена гора :mrgreen: За безводие си е направо като оазис в пустиня :)
Моята земя също е трудна, та знам как се копае и подлага необходимото под всяко растение. Ако сложиш 10-15см чакълена подложка за дренаж, мисля, че розите ще вървят добре. Хората и в саксии ги гледат.
Поздрави за свършеното дотук! :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Мария Николова »

То от тая "тава" в полето, Лили, не върви да ръся акъл, :oops: но така съвсем умозрително стигнах до една идея.
Няма ли възможност някъде, максимум 1 км. далеч от вас и от по-високо, да се хване вода? Например да се вкара в 9 см., така - 9 см. диаметър водопроводна тръба. С тръбата няма да има загуба на вода по трасето. От някакъв вид пластмаса е тръбата, продава се навита на барабан.
Това вадене на вода по 350-400 л. вода от 50 м. си е истинско мъчение и за теб, и за растенията... :snif: Не ти стига пръстта, ами и безводие...
Не спирам да ти се удивлявам, момиче, как си успяла толкова много! :sbow: :sbow: :sbow: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”