Моята градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1971
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 190 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Моята градина

Мнение от marka »

Ама трябва и някой багер с багерист, който да ти уйдисва на акъла. Вземи този камък, пък го тури тука, ма не така, по-наляво, не, малко по-надясно. :lol:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Моята градина

Мнение от polyabs »

Лили поздравления за красивата градина! Това което си направила е невероятно, респект за положения труд!
Знам какво е без вода, миналото лято гледах овощна и зеленчукова градина, като я поливах с една водоноска и с 10 литрови туби с вода.... нямахме дори чешма. Изсъхнаха ми боровинки, малини, лозички, това лято беше много сухо .... :snif: плакала съм от безпомощност по умрелите растения! Вече имаме сонда и се надявам да е различно.
Но ти си се справила чудесно и грубата работа вече е минала, градината е оформена и красива. Има различни видове равнец, ехинацеи и растения за алпинеуми, те виреят на бедна и суха почва,за да е цветно в малките кътчета, но красотата при теб е в дърветата и зеленината. Приказно е! :tzvetoman:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 267 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Благодаря ти, Поли,
и аз имам сонда, ама само по себе си това не е достатъчно :snif:
Надявам се да имаш достатъчно вода за вадене. При мен просто вода няма и няма откъде да взема. Това с издържливостта - купувам предимно сухоустойчиви растения, но съм си поръчала и такива, които искат вода - ще купя повече теравед, агроперлит и ще опитам да ги отгледам. Но от юли нататък борбата е просто да оцелее градината. Наистина миналото лято беше много сухо, лошото е , че в дългосрочен план тая тенденция ни обещават да се задълбочава.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31680
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2357 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Мария Николова »

Лили, помисли за една табелка на пътната врата на горската градина в Долно Камарци, например:
Вход само с камион пълен с валчести камъни по 2 тона от Владайската река.
:swink: :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 267 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Мария Николова написа:Лили, помисли за една табелка на пътната врата на горската градина в Долно Камарци, например:
Вход само с камион пълен с валчести камъни по 2 тона от Владайската река.
:swink: :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Марийче, като гледам какъв е наплив към моята градина - табелката ще супер ефективна :lol:
Защото при мен идват само кучетата от махалата, пилета , катерички, лисица е идвала :ssun: , май язовец си беше харесал градината :sdevil: - добре, че размисли :lol: ,
та на кого от посетителите да разчиташ :hmmm: по-напред..
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2398
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Моята градина

Мнение от mds777 »

Лили, градината ти е като оживяла приказка с тези големи дървета и страхотния простор! :potekoha:
Колко ли години е създавана тази красота! Дори не мога да си представя колко труд и време трябва да се отдели, за да се поддържа това огромно пространство, поздравления за което. :tzvetentze:

Вкючвам се към молбата на Алина за няколко коренчета синя незабравка. :dovolen:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 267 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

mds777 написа:
Вкючвам се към молбата на Алина за няколко коренчета синя незабравка. :dovolen:
включвам те в списъка :D - да се подсещам
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Гео, граф »

Lilly написа:Изображение
Мдаа, това може да докара градинарски припадъци на всяка невинна цветарска душа :nod: . Как съм я мечтала тази жълта хаконехлоа, особено след като я видях на живо в градината на Гаура:

Изображение

Обаче колко страхооотевични идеи за пътечки, каменни реки и поточета има :potekoha: :potekoha: :potekoha: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 267 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

[quote="Гео, граф"]
Мдаа, това може да докара градинарски припадъци на всяка невинна цветарска душа :nod: . Как съм я мечтала тази жълта хаконехлоа, особено след като я видях на живо в градината на Гаура:

Изображение

Ето с това мога да те уредя - и ти качвам най-красивата снимка от нета, защото иначе , ако ти предложа обикновен дрян, може и да не успееш да оцениш предложението :lol:
След титаничната битка да изрежа моя , мисля , че напролет ще имам цяла полянка от малки дренчета . Пише , че предпочита слънце, ама и аз предпочитам Париж..например :lol:
Ама съм в Сухата река :snif:
За хаконехлоето - не зная къде си го видяла , ама расте много бавно тая тегавина . Ама пък е красиваааа.... :ssun:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31680
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2357 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Мария Николова »

Където има дрян, си иска "антидот". ;) Роза дамаскена, от чиито цветове да се свари сладко от рози - приятно разхлабително. :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”