Моята градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Мария Николова написа:Имам една любима снимка от 2015 на наше форумно другарче - изумително красиво дряново дръвче, :sheart: на което едрите червени дренки са повече от зелените листа!!!
Лили, и да се размирише тук на... спам, :srofl: щом открия снимката, ще я покажа в твоята тема. :sdaaa: :lol:
Никакви ядове нямаш - аз нямам никакво обоняние заради алергии от любимците ми, по които и ти много си падаш :sdevil: - така че показвай
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Мария Николова »

Нашите градини 2015
Мнение от krasota » Сря Авг 05, 2015 4:56 pm
Изображение
:sheart: :sheart: :sheart:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... BD#p556254" onclick="window.open(this.href);return false;

Като стана дума за обоняние, моето също е кой знае къде. Ароматите на китките са ми като музика, която звучи в главата, по памет.
Само гадните вони долавям, :sdevil: както се полага.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Малийййй, какъв е тоя мутант, Марийче!!!!
Ти много сериозно подкопа тежестта на моето предложение към Гео :snif: Такъв дрян не само , че не съм виждала, но и бих се заклела, че не съществува...
С такива плодове ... трябва да е сорт някакъв , ми се струва
Не ще да е това чудо от моята градина , което ми разказа играта, докато не му видях сметката - и показах по категоричен начин кой е шефът!!!! :lol:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

лалесъм написа:Ама колко ти е обикновен дряна, Лили - Казанлъшки, Шуменски или Панчаревски ;)
И защо си го изкоренила?
Лаленце, не съм видяла, че нещо ме питаш..
Cornus mas - мисля , че това е сортът , какъвто го определиш - такъв ще е - Панчаревски, Подуенски..
Изображение
а не съм го изкоренила - само се борих с ръчен трион да го изрежа почти до земята - беше един прораснал храсталак ,от земята тръгваха сигурно 20 клона и беше доста грозен.
А листата му са хубави, просто трябва да се държи под контрол.
И тоя мощен корен, като остана без голямата корона, напуска малки израстъчета още есента по цялата полянка наоколо. така че - има дрян за раздаване :D
И плодчетата му са като на снимката - не тия кайсиеви дренки, дето Мария ни предлага :D и ми създава комплекси :lol:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Моята градина

Мнение от Ава_и_мама »

И ти не спиш :tzeluvka: . Може ли едно израстъче напролет?
лалесъм

Re: Моята градина

Мнение от лалесъм »

И сега какво си направила - размножила си го, та да раздаваш на съфорумки дренчета :liubov2:
Аз миналата година, след като видях дряна на Красота, четох-четох, търсих-търсих ....а пък накрая типично по цветарски си взех декоративен дрян :lol:
Ако са ти повече издънките и аз ще взема от твоя ядлив дрян, Лили :tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

лалесъм написа:И сега какво си направила - размножила си го, та да раздаваш на съфорумки дренчета :liubov2:
Аз миналата година, след като видях дряна на Красота, четох-четох, търсих-търсих ....а пък накрая типично по цветарски си взех декоративен дрян :lol:
Ако са ти повече издънките и аз ще взема от твоя ядлив дрян, Лили :tzvetentze:
Струва ми се абсолютно нереален размера на плодовете на дървото на Красота. Сигурно ли е, че тя не се е пошегувала ? :D Или е някаква кръстоска между дрян и грейпфрут :lol: :lol: :lol:
А от този най-обикновен ядлив дрян ще има за раздаване - ефектът от моето усилие да го вкарам в правия градинарски път/ т.е. да стане красив, де - не да ражда портокали/ :lol: ,беше като при рустифината, когато й изрязах един клон - като напъплиха едни рустифинчета из тревата ....бяс ме наляга, като я погледна само :sdevil:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Мария Николова »

На времето майка ми имаше едно дряново дърво с толкова едри дренки, че майка вадеше костилките и слагаше обелена ядка бадем на мястото й и вареше сладко от дренки. Няма по-красиво кардиналско червено :sheart: от червеното дренкино сладко!
Естествено, аз берях дренките и свалях кафявите "ризи" на попарените бадеми. ;) :hihihi: :hihihi:
Сега всяка година под короната на съседския дрян, със също такива едри дренки, никнат поне десетина семеначета от предишни реколти. :lol:

Лаленце, "моя", маминия, дрян отдавна не съществува. Но пък може да пробваш с "мое" семеначе от съседския дрян. :angelche:
Последно промяна от Мария Николова на Яну 30, '17, 10:06, променено общо 2 пъти.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
лалесъм

Re: Моята градина

Мнение от лалесъм »

Ааа, реален е дряна на Красота, реален е - питах я какъв е, но и тя не знаеше :nod:
Но като каза кръстоска, Лили, ето решение - да вземем да ашладисаме твоя дрян с този на Красота или с този на Мари, а :liubov2:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Моята градина

Мнение от zeleno »

брях , каква тема съм проспала
ей такава гора , като твоята , искам и аз
на лозето ... :mrgreen:
няма да ми се получи , но що да не си помечтая ...
чудесия ти е двора , момиче :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”