Моята градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Daniela Pargu написа:Лиленце,насади ли новите красоти,мила? :ieeee:
Не мога още да избера място за калмията!Помагай с акъл! :hmmm:
Малиййй , нищо не съм насадила :cry: Голяма завист ме гони за вашите градини с поливни системи :D
На моето село тая зима е била много студена и много суха - ужас ме наляга, защото в момента!!!! градината е за поливане :cry:
Страх ме е да си помисля за след 2 месеца - надявам се да завали, че иначе и аз , и градината ще се гътнем :lol:
Всички растения , които получавам, прехвърлям в работни саксии 2л , ще ги ухажвам , торя, пръскам, поливам , и музика ще им пускам - ако искат :lol:
И на есен - в градината. Ако сега ги насадя, с тия малки коренчета, дошли от комфорта на разсадниците, няма да успеят да се справят. Зная го от опит.
Като една много луда жена, съм си накупувала доста растения, които не са за моята градина - и там имам концепция какво ще правя.
Като започна от почвения субстрат - никакви експерименти с тая горска клисавица :lol: в градината.
На калмията специално наистина ще сложа някакъв съд с вода , и мулч, и кисела почва, ако си призная , че се чудех дали да не сложа и дренажни тръби - току виж и ме приберат в специализирано заведение :lol:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Daniela Pargu »

И аз съм без поливна,но от снега е още мокро!
Дребосъците сложих в по-големи саксийки,големите- садих!
И аз съм се увлякла ,а и други чакаме :stiskam: :angelche:
Ама око ненаситно! :angel2:
Успех с неподходящите - да си го пожелаем -ще ни е нужен! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
За калмията купих почва за рододендрони ,намирам сенчесто, ама дали да е съвсем сянка?
Четох -да се остави един метър празно наоколо- е това ме стопира и сега обикалям дълбоко замислена,и междувременно местя това онова,
май от скука! :hihihi:
:tzeluvka: :gush:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Изображение

Ето тази красавица съм си поръчала - силно се надявам тя да дойде :stiskam:
Изисквания - кисела почва (изобилие от торф), не е необходима дълбока, а широка дупка, обича светлина, добре дренирана почва, добро мулчиране , което да запази корените на повърхността влажни по всяко време. Много слънце е необходимо за обилен цъфтеж. През пролетта и началото на есента да се тори с торове за рододендрони. Да се тори с водоразтворими торове или торове със забавено освобождаване, които няма да изгорят деликатните корени на повърхността. Хубаво е да на закътано място, естествените й местообитания са под големи дървета , така че за нея оптимално е филтрираното слънце - иначе ще пригорят листата, но и навсякъде пише, че не е за дълбока сянка - ще стане цигуляво :D растение, няма да цъфти и има голяма опасност от развитието на гъбични заболявания.
Даниелче, това аз съм си записала - практически опит - след 2 г, живот и здраве :D
това е една хубава статия за почвите - на който му се чете
http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?t=1277" onclick="window.open(this.href);return false;
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

[quote="Daniela Pargu"]
За калмията купих почва за рододендрони ,намирам сенчесто, ама дали да е съвсем сянка?
Четох -да се остави един метър празно наоколо

За сянката - отговорих какво пише навсякъде. За празното място - е много логично, щом има плитка и широка коренова система - другите растения ще й изпият влагата.
Моето впечатление е, че това не е растение за нашите сухи горещи лета, но да - лакомията хем е смъртен грях, хем не можем да се отървем от нея :D
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4437
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2078 пъти
Получил благодарност: 960 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Polin »

Здравей,Lilly, :dovolen: :tzvetentze:
Току що ти бях на гости, ти разбра ли :hihihi: :lol: Удивена, прехласната и възхитена... :sheart: :sheart: :sheart:
Думи не намирам да изразя чувствата които изпитвам! Как си създала този рай,как си изпипала всичко..
Адмирации, момиче :sclap: :sclap: :sbow:
Мога само благородно да завиждам и да си мечтая :angelche:
Обещавам,дори и неканена :mrgreen: , да те навестявам.Калмията....защо не ме сръга и за нея :svekurva: :gydigydi: ,
както направи за самбукус-а, за което мноооооого съм ти благодарна :tzeluvka:
Дерзай, прекраснице, чакаме снимки от великолепната градина :liubov: :tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

О, Поли, що са емотикончета, що е възторг само :tzeluvka:
Радвам се, че ти харесва.
Изобщо не съм те усетила кога си наминала на гости :D , но се радвам
Не съжалявай за калмията - мисля, че е малко вероятно да я приспособим към нашите сухи и горещи лета, това си беше една глезотия от моя страна, но пък знае ли човек - винаги има опция да стане чудо :stiskam:
или ако не опция , то поне надежда....
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 941
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Моята градина

Мнение от hrissi2009 »

Леле мале, ми аз къде съм бляля(не че не съм голям заплес). Страхотно местенце, меткаш в жегата шезлонга на дебела сянка, чаша оранжада и хубава книга, какво повече му трябва на вовек. Това което си постигнала е страхотно но снимката с големите дървета и зелената ливада направо ме оставиха без думи. :sheart: :sflower: :ssun:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Моята градина

Мнение от Lilly »

Няма кого да впечатля в тоя форум с рози, което не значи , че няма да се похваля - садих рози на 3 декември миналата година и съм си заслужила да им се радвам - нищо , че са мънички
А голяма част още не са цъфнали - сигурно си е сравнително по-хладно в планината :hmmm: като гледам от кога се качват снимки на нацъфтяли рози, а при мен нямаше и намек нещо да цъфне...
Ясно е, че изобщо има рози в моята градина заради общата розарска лудост във форума - заразителна е :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Deleted User 1445

Re: Моята градина

Мнение от Deleted User 1445 »

Лили, но впечатляваш с гледки и прохлада, която лъха от снимките и страхотни кътове, а като гледам бебетата рози, скоро и те ще мерят сили в розарските теми. Много красиво при теб :liubov2:
mama_li

Re: Моята градина

Мнение от mama_li »

Лили, рози под път и над път из градините! Това, което го има при теб е рядко и ценно не по-малко от тях! Толкова премереност и спокойствие лъха от твоите снимки!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”