Градината на Ема.

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1433
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 291 пъти
Получил благодарност: 430 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Ема »

liubami, много мило :tzeluvka:
Но поне засега не мога да кажа със сигурност.

И така или иначе, след като повдигнахме моята тема, да си кажа, че не се разсейвам, а работя усилено в градината.
Разделих се (с мъка) с един 10 метров смърч и глицинията, която застрашаваше целостта на къщата. Без мъка :mrgreen: се разделих с 5 броя рози флорибунди, мисля, че бяха Румба и с една жълта потентила. Преместих (днеска го сАдим, утре го кОпам :lol: ) Рустифината, Еден розата, Вестерланда, керията, хибискуса, ацера (за трети път), една спирея, един чимшир и един Viburnum (и него за трети път).
Посадих (засега) 9 нови рози, монарди, вероники, непета, перовскиа, салвия, кнауция, стахис, лихнис, ириси плюс още около 200 лукувици, една хидрангея паникулата, Sambucus nigra BLACK LACE, една смрадлика, от Незабравчето една корейска ела :liubov:. Този уикенд отивам да садя още три бодливковци от полската поръчка, плюс три нови рози. Остава да чакам останалите 13 рози, с което мисля да закрия сезона :angelche:
А, и перголата за два от катерачите е сглобена и омаслена, а края на септември организирахме едно експресно освежаване на фасадата на къщата, която толкова много ми бодеше очите. Преди/след.
Рапорт даден :ieeee:
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Градината на Ема.

Мнение от liubami »

Ехаааа Ема ,колко работа си свършила!Представям си когато всичко това разцъфне каква красота ще е!Градината ще стане супер,не се съмнявам!Хайде,ела да се запознаем и снимай по-често,че някои имаме нужда от вдъхновение :tzeluvka: :gush:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4381
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1968 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Emilly1212 »

Браво Ема! :tzvetentze: Свършила си толкова много работа. Ще стане чудно! Моля те, снимай по - често и качвай снимки! Много ми харесва при теб! :tzeluvka:

Поздравления за фасадата! Станало е свежо и много хубаво!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1662 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Тутти »

Браво,много работа си отметнала.Сигурна съм,че си изпълняваш поставените задачи навреме,а не като мен да си казвам,че ей това е за вършене ама не сега.Прекрасно се е получило с новите промени,а розите ще променят цялото усещане за сдържаност в градината и много ще те радват.
На купона ще дойдеш,защото май сме много,които ще те ръчкаме.Идвай и няма да съжаляваш.И аз не съм била,но като гледам как се завихря,не е за изпускане.
Като насадиш новите рози,дай разяснения,интересно ми е как човек с толкова вкус и чувство за мярка ще направи розена градина.А освен това обичам да преписвам идеи с малки изменения,няма да се сърдиш. :liubov:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1433
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 291 пъти
Получил благодарност: 430 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Ема »

liubami , имам едно пътуване с неуточнени дати през ноември, затова засега нищо не мога да кажа. Иначе и аз много ще се радвам да се запозная с всички вас, прекрасни хора :tzvetentze:

Благодаря и на трите ви за добрите и окуражителни думи, а снимки, надявам се догодина да има какво да показвам :tzeluvka:

Тутти, как можа да го кажеш/напишеш това....ти да преписваш от мен?! Ти, с твоята паркова градина, с многообразието от растителни видове и обемите, за които всеки би завидял....градина, която може да разглеждаш с часове и пак да не си успял да видиш всичко!!! Не ме карай да се чувствам глупаво :gush:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1662 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Тутти »

Далиите направо си ги преписах,а и ти беше толкова добричка да ми подариш от твоите.Харесват ми и има къде да го сложа това красиво цвете и на това му казвам преписване.Благодарна съм ти за това.Освен това вече се въоръжих с материали за декупаж и ще си правя едни красотички през зимата,няма как да копирам нещо твое,но се заразих от твоя уют и съживяване на стари мебели.Видях и Къщичка и Люб и другите майсторки и пак се готвя да взимам пример.Това е надникване през рамото на съседния чин. ;) ;) ;)
И стига скромност,имаш дарба да организираш пространството и във всичко може да видиш къде е ефекта. :daaa:
Lois

Re: Градината на Ема.

Мнение от Lois »

Здравей, Ема, макар и с три месеца закъснение :) На форумната среща днес ми разказваха за теб, и по разказите си помислих, че си ти :) и ето че съм предположила правилно!
Спомням си части от къщата, и от градината, но сега ефектът от цялото нещо е направо шеметен, невероятна работа си свършила, поздравления! Сега и розите като посадиш, всичко ще си дойде на мястото :angelche: (инак притесненията ти за купищата работа са съвсем правилни, ама то това е лудост нашето :angelche: ).
Много жалко, че не можа да дойдеш на купона, но се наговорихме да си правим редовни микросрещи и да си наваксваме пропуснатото :)
А градината и къщата искам и на живо да ги видя аз :liubov2:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1433
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 291 пъти
Получил благодарност: 430 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Ема »

Лоис, толкова много се радвам да те видя в моята градина :tzvetentze:
Защото ти си "виновна" да съм тук :tzeluvka:
А след като съм вече тук, знам, че и моята градина ще стане като твоята и като всичките райски кътчета, които видях в този форум :dovolen:
И ще имам мнооого рози :angelche:
Съжалявам, че не можах да дойда на срещата, но живи и здрави, следващата няма да пропусна :ieeee:
А при мен си винаги добре дошла :sbear:
Тази година започнах ремонт на етажа за гости, който надявам се, следващото лято да приключа. Така че ще има възможност и за уикенд гостувания :ieeemyzh:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1662 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Тутти »

Ема написа:Лоис, толкова много се радвам да те видя в моята градина :tzvetentze:
Защото ти си "виновна" да съм тук :tzeluvka:
А след като съм вече тук, знам, че и моята градина ще стане като твоята и като всичките райски кътчета, които видях в този форум :dovolen:
Lois е "виновна" и за моето присъствие във форума,заради нея се регистрирах. :tzvetentze:
Lois

Re: Градината на Ема.

Мнение от Lois »

Ехааа супер :)
Значи догодина може да се класирам за номинация за привлякъл нови членове в лудницата :angelche:
А Ема, градината ти си е чудна и сега, да ти кажа :)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”