Градината на Ема.

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2210
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1332 пъти
Получил благодарност: 516 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от daneda »

Ема не се виждат снимките, дава някаква грешка :eeeh:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1432
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 291 пъти
Получил благодарност: 428 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Ема »

Явно не съм го споделила.
А така отваря ли се?
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2210
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1332 пъти
Получил благодарност: 516 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от daneda »

:daaa:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2210
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1332 пъти
Получил благодарност: 516 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от daneda »

Това е една невероятна, добре премерена и стилна градина! Поздравления за тази красота! Само можеш да се гордееш с това, което си постигнала! :tzvetentze:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1432
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 291 пъти
Получил благодарност: 428 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Ема »

daneda, иска ми се да постигна още много :tzvetentze:

Вчера беше Денят. Денят за садене на холандските рози. Искаше ми се да засадя всичко и да кажа "е, това беше от мен за тази година", но прословутите рози на Люси, от които аз имам 3 броя, все още не са пристигнали.
Вчера времето беше разкошно, ще кажете само за садене на рози. И аз така си мислех, пътувайки натам. Да, въздухът беше топъл, слънцето така жареше, че на 20-та минута се разсъблякох като за плаж, но.....земята, земята хора, беше на кокал. Започнах с дупките, където слънцето беше леко поотпуснало ледения почвен слой. Там горе-долу нещата вървяха гладко. Първите 5 см. по-трудно, но надолу мекичко. Вадя чимове, копая дупка, мъкна оборска тор, ръся тераут, омешвам всичко и заривам. Сипвах и по малко вода, сега разбира се ме чопли съмнението дали няма да замръзнат корените. Всичко дотук добре, докато не стигнах до участъците, където слънце не огряваше и трябваше да копая все едно в каменна кариера. След неуспешните опити да разцепя земята, започнах да варя в тенджери вода и да заливам пръстта. Процедурата трябваше да повторя над 10 пъти, защото имах да копая още 5 дупки, по две врящи тенджери на дупка. Водата я мъкнех от мазето, където бях оставила вода в бидони, защото цялата инсталация е изпразнена. Не мога да ви опиша какъв ужас беше, през цялото време си повтарях "в какво се забърках, в какво се забърках". Някой трябваше да ме снима, потна, кал и в ушите, защото като сипех водата и след това започнех да копая с кирката, хвърчеше кал на няколко метра, търчех като луда вътре-вънка, внасяйки и изнасяйки тенджери, събувайки и обувайки калните ботуши, слагайки и сваляйки гумените ръкавици, говорейки си сама и тюхкайки се, че няма да успея. По едно време ми идеше всички рози да зария в една дупка и да им тегля по една :lol: Но! след 6 часа епична битка УСПЯХ. Днес не мога да ходя :o
И само ако тези рози не цъфтят :twisted:

Знам, че не обичате голи разкази, но какви снимки да ви покажа.... на чернеещите купчини пръст, като къртичини, разпръснати из ливадата. И да ви кажа, в момента градината ми изглежда обезобразена :snif:

Вместо градина, ще ви покажа последните си покупки, вехтории. Който е разглеждал снимките от къщата ми, най-вероятно е забелязал, че много обичам старинни вещи. Затова и често си купувам :dovolen:
Кристална купа, диаметър 15.
Изображение

Бонбониера, или поне аз затова ще я ползвам.
Изображение

Свещници handmade.
Изображение

И някакъв метален съд за вода, за нищо няма да го използвам, ще си гледам просто :love:
Изображение

На живо естествено са по-красиви.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 583 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от greeneyed »

Еми, не се виждат снимките, споделени ли са?
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1432
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 291 пъти
Получил благодарност: 428 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Ема »

Ох, тъкмо тръгнах да редактирам, защото разбрах, че не се виждат :oops:
Нов опит, съжалявам.

Кристална купа, диаметър 15.
Изображение

Бонбониера, или поне аз затова ще я ползвам.
Изображение

Свещници handmade.
Изображение

И някакъв метален съд за вода, за нищо няма да го използвам, ще си гледам просто.
Изображение
лалесъм

Re: Градината на Ема.

Мнение от лалесъм »

Ема, направо си минала през бойно кръщене :o ...'щото не дойде на рожденния ден на форума да те орисат с нежен воал от рози ;)
Как си се сетила за врялата вода :idea1: - тъкмо си и обезпаразитила основно почвата :daaa: Добре, че е имало възможност да го приложиш, че при мен тази техника е невъзможна - около дупките на розите е пълно с други цветя. И аз тръгнах към вилата с един ентусиазъм, че времето е като по поръчка ама като видях какъв сняг ни посрещна в планината, бррр.
Но каквото и да е - това е най-благоприятното време за засаждане на рози, просто предварително трябва да сме подготвени :nod:
Важното е, че си успяла и като ти нацъфтят следващата година рози за чудо и приказ тези спомени ще ти носят само усмивка :liubov:
Deleted User 5091

Re: Градината на Ема.

Мнение от Deleted User 5091 »

:lol: :lol: Най-обичам такива разкази, от тях виждам, че не съм сама в лудостта :hihihi:
При мен пък се оказа, че имам изкопани повече дупки от необходимото :hmmm: като съм копала явно не съм могла да се спра-целият ми двор е в чакащи дупки- ето причина да поръчвам още рози :lol:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1661 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Градината на Ема.

Мнение от Тутти »

Ема,този номер съм го играла и аз миналата есен и ранна пролет.Като упъпквам около посадените рози,ботушите така се обвиват с кал,че веднага теябва да ги чистя в снега.Ама тези рози са стартирали като за състезание.Вече някои са по метър и половина високи.Сл бо цъфтяха,но то е за сметка на развиващите се маса и корени.Догодина ще е още по-добре.Поздравления за куража и интелигентното заливане с вряла вода.Рози ще имаш като за посещения от съфорумки,да цъкаме и ахкаме,а ти да ни черпиш по една бонбонка от бонбониерката. :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”