Нашето любимо място - Emilly1212

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2068 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

И още малко...

Изображение

Изображение

Котката ни Сара е кацнала на оградката :dovolen:

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от маргото »

Ах, този заснежен балкан и тези пухкави облаци...великолепно е, Емили! :ieeee:
Простор и спокойствие излъчва! Заобиколена си от хубава природа и благодаря,
че ни показваш тази красота! :tzeluvka:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2068 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Благодаря ти Марго! :liubov: Много ми е приятно, че си тук и се радвам, че ти харесва! За всеки намираш добра дума - Благодаря! :tzeluvka:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1722 пъти
Получил благодарност: 1953 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Тутти »

Нали си знаеш колко ми харесва градината ти и колко съм запленена от гледката?Много е красива и зимата с тези дадености и вашия принос към природата.Елхичката е чаровница,само си мисля дали като порасне ще можеш безпрепятствено да гледаш Балкана.Като се застане на най-обитаемото място пред и от къщата и си представиш една вертикала над елхичката,закрива ли се планината?Аз имам този проблем с едни туички смарагда,които са вече туища и сега всяка пролет ги режа,за да виждам планината.Като ги садихме,не пречеха,какво им става? :hihihi: А елхичката не може да се реже като туя,та затова питам. :tzeluvka:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2068 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Тутти, :liubov: благодаря ти мила, че си тук! Приятно ми е, че ти с твоята прелестна градина и гледка, намираш красота и тук. :tzeluvka:

Не знам какво да кажа за смърча....когато отидохме до разсадника аз бях решила да си купя сребрист смърч. Харесах си един, който беше висок около 30 см. Собственичката на разсадника ми каза: "За тези 25 лв. ела да видиш колко голяма ела ще си вземете...". И ние с ММ се подведохме. И взехме голямата ела, която после тук Мугофродо разпозна като смърч, който ставал огромен....Та много пъти след това се чудех защо съм си избягала от акъла тогава, и не си взех малкия сребрист смърч, който щеше доста по-бавно да расте.

Права си, че в един момент ще скрива гледката, а и ще стане може би опасен. При нас като задуха вятър....леле, става много страшно. Сигурно ще се наложи да го премахнем. :snif:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1722 пъти
Получил благодарност: 1953 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Тутти »

Имам друга идея.Пътеката от двата реда плочки не е необходимо да е успоредна на оградата,която е гранична с другия двор и къщата на съседите.Можете да извиете плочките артистично към къщата по-директно,но пак плавно без остри ъгли и в освободеното място да преместите този гигант.Така ще закриете къщата на съседите,екстра ще е,ще ви се пада в периферията и няма да пречи на гледката,а и пак може да си остане коледно дърво.Красив е и защо да е опасен?Той е с много дълбоки корени.А и така къщата на съседа ще му прави завет. :lol: Само дано не се сърди за преместването,но аз съм местила така през март и нищо им нямаше на лъжекипарисите.С по-голяма бала,мъкнене върху найлон или здрав чувал,и готово.
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1440
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 325 пъти
Получил благодарност: 452 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Ема »

Емили, голямо богатство е панорамната гледка. която имате :dovolen:
За смърча моят съвет е да го преместите още отсега. Някъде, където няма да закрива гледката и на завет.
Точно такъв смърч се наложи да махна тази есен. Беше станал над 10 метра висок и 3-4 метра широк. Наистина беше красавец, но смърчовете (Тутти!) са с плитка коренова система и първи падат жертва на бурните ветрове. При мен се беше наклонил, бягайки от високата ограда и наистина имаше опасност да падне. Когато го отрязахме и разкопахме около дънера, за да го извадим, се оказа, че за такова високо дърво изобщо не беше чак толкова голям. Затова пък е пуснал пипалата си почти по повърхността на 7-8 метра настрани из цялата ливада. Където и да копна наоколо, все на неговите корени попадам. Не че не си взех отново смърч, но този се надявам да е по-кротък и да не расте чак толкова много :angelche:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1722 пъти
Получил благодарност: 1953 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Тутти »

Мислех си ,че иглолистните са с дълбоки борени,моя грешка.Ема,благодаря за намесата и забележката.Еми,при това положение и ако ще заеме с плитки корени толкова място и ще тормози другите растения,може и да го пренесете някъде извън двора,пак ще ви е пред очите,но на безопасно място.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10113
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1034 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от МГХ »

Красиво е при теб , Емили .
Аз имам сребрист смърч точно пред прозорците на къщата . На около три метра от сградата. Идеята ми беше като отворя очи да виждам това великолепно дърво. Покрай него се вижда балкана отсреща , но първо виждам сребристите му клони. Много го харесвам. До него има липа. Приятно контрастират. За 18 години пораснаха доста . При всички случаи около 7-9 метра трябва да са. Казвам го за да прецениш какво искаш да виждаш. Ще се опитам да намеря снимка .
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2068 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Ема, Миленка - благодаря ви! Благодаря и за съветите и мненията.

Когато от разсадника взеха да вадят единия смърч (на когото казваха елха), човека прекъсна главния корен и не можа да я извади хубаво. Каза ни да си изберем друга. Избрахме си и нея успя да я извади. Първата каза, че ще я изхвърли или пък ни я подарява, защото с прекъснат корен няма шанс да се прихване. ММ нали не обича нищо да изхвърля реши да я вземем. Засадихме я и все още е жива, макар че има поизсъхнали клончета. Тя е на стръмното място. Когато взех да чета за иглолистните, прочетох че елите са с централен корен, а смърчът е с плитки. И затова вече бях убедена, че нашите са ели. Но тук в темата за ела, дървото бе разпознато като смърч.
Страхувам се да го местя сега, защото не съм убедена, че ще запазим главния корен,а е вече на година. Мислихме с ММ какво да правим, и решихме да го оставим така и да видим как ще расте. Ако в един момент нарастне прекалено - просто ще го премахнем.

Миленка, ще се радвам, ако успееш да намериш снимка, за да видя как изглежда при теб. :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”