Нашето любимо място - Emilly1212

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Димана »

Емили, много е красиво при теб. :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Като четох за фирмените пари за 8 март... Парфюмчето ще го изпръскаш, на блузката ще ѝ мине модата и ще я захвърлиш, но цветята ще останат и ще ти напомнят за правилното решение. И да знаеш, че само една цветарска душа ще те разбере. :tzvetentze:
Снимката с окъпаната съсънка направо ме плени! :tzeluvka:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2035 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Венче, благодаря ти от сърце. :tzeluvka: Поласкана съм от хубавите думи, казани от естет като теб. Не сме направили всичко, което има да се прави и затова не снимам навсякъде. Живот и здраве се надявам да стане. :stiskam:

Ави, :gush: радвам се, че и ти си тук. Точно така е - лимонова шарена мащерка я пишеше в сайта. Обаче не съм пробвала да усетя аромата й - ей сега като стана и ще отида да го направя. :nod:

Диманко :tzeluvka: благодаря ти много! Знам, че ще ме разберете. Щото като казах на колежките, че съм си купила цветя - хаха трябваше да им видите погледите...крайно недоумяващи. :D
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Noel »

Ем,сейте още днес детелината,не ви трябва много затопляне.
Щом се затопли ще излязат пълчища мравки.Всичко отнасят,гадовете :dovolen:
Прекрасно е :liubov:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от calico »

Emilly1212 написа:Благодаря ви! Гео :gush: , аз първосигнално миналата година ги отрязах. Пораснаха огромни. Ще ги чопля утре да ги отчесвам.
Лиде :gush:

Емили, много съжалявам за розите ти, и дано стане нещо от тях, но аз се съмнявам. Огромна грешка си направила с това рязане на шипковите издънки, и мисля че сега е късно вече, дано не съм права.
Писали сме хиляди пъти- никога, ама никога не се режат шипкови издънки, щото избиват още сто и храста е неспасяем. Действа се още като се види една издънка, се разкопава около нея и се проследява до мястото под присадката, откъдето излиза. От там се отчесва, НЕ СЕ РЕЖЕ. Когато е млада, тя е бяла и става лесно. Сега вече твоите са вдървенени и няма да можеш, но опитай.

ето, ясно е
Изображение

http://floweryvale.ru/garden-plants/wil ... moved.html

вероятно ако извадиш розата, ще видиш множество издънки на шипка под присадката, аз така изпуснах една роза, и беше неспасяемо.

п.п. понякога избиват като коренова издънка, т.е. издънка не от присадката, а на дебела част на корена. Те не нарастват така бързо, и стоят по-слабички. Ако е така при теб, реши този клон на корена направо, но трябва да разкопаеш при всички случаи и да проследиш
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2035 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Ноел :liubov: благодаря ти! На ММ е предаден твоя съвет и днес ще сее трева! :angelche: :liubov2:

Calico :tzvetentze: :liubov: Благодаря ти много за подробното обяснение. Казвали сте го, ама аз не съм го прочела :snif: Ще се опитам да ги спася, но каквото стане. Явно съм ги изпуснала.
Човек се учи и от грешките си, поне вече ще знам как да реагирам веднага.
Моите са яки, дебели,червени клони, изглеждат различно от другите.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Noel »

Emilly1212 написа:Ноел :liubov: благодаря ти! На ММ е предаден твоя съвет и днес ще сее трева! :angelche: :liubov2:

Calico :tzvetentze: :liubov: Благодаря ти много за подробното обяснение. Казвали сте го, ама аз не съм го прочела :snif: Ще се опитам да ги спася, но каквото стане. Явно съм ги изпуснала.
Човек се учи и от грешките си, поне вече ще знам как да реагирам веднага.
Моите са яки, дебели,червени клони, изглеждат различно от другите.
Снимай тези яки,червени клони :hmmm: Най-вероятно са нов мощен прираст а не шипка.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от calico »

ако излизат под присадката, колкото и червени и яки да са, е подложката
проследи ги.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2035 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Ще снимам като отида пак, че вече съм в града. :tzvetentze: Дано аз да греша! :dovolen:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2035 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Emilly1212 »

Днес цял ден се кани да вали, и заваля едва привечер, та успяхме да си насеем тагетесите. Направих малко снимки и забелязах, че шаренийка ми се е получило, колкото и да се опитвах да съчетавам цветове. :angelche:

А най-голямата глупост, която направих есента е, че сложих жълта до червена роза. Не знам как ще ги гледам като цъфнат! :mrgreen:

Първите ириси от Марго :tzvetentze:

Изображение

Много прекрасни незабравки пак от форумни момичета :tzvetentze:

Изображение

На мястото на непетата, която пратих на форумно другарче :tzeluvka: се наместиха днес кученца.(ММ ги избра такива шаренки :angelche: )

Изображение

От Миша - любимите кандилки

Изображение

И мои обикновени

Изображение

Изображение

Шаренийка

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2144 пъти
Получил благодарност: 1001 пъти

Re: Нашето любимо място - Emilly1212

Мнение от Polin »

Еми, шаренийката ти е прекрасна :tzeluvka: :tzvetentze: :tzvetentze:
А кученцата са страхотни :potekoha: ТМ е направил добър избор :daaa:
Поздравления и за двама ви :sclap:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”