Висящите градини на Ботан

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10775
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 242 пъти
Получил благодарност: 459 пъти
Обратна връзка:

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от botan »

А аз казвал ли съм ви колко съм впечатлен и влюбен в Rosa 'Alain Blanchard'? :mrgreen:
Изображение
Чашката, хипантия и голяма част от стъблото са покрити с жлезисти клетки и като прокараш пръсти по тях миришат много хубаво.
Изображение
Това май й беше последното цветче за сезона.

Открих някаква дивачка, с която със сигурност ще се опитомяваме, тъй като има страхотен цвят:
Изображение
Когато си купувах розите си мислех, че първата роза, която селектирам ще бъде от моя кръстоска, но ето каква изненада ми поднесе съдбата и то в София! Дано й понесе опитомяването. :stiskam:

Ебб Тайд пък обагри вече първата си пъпка, в розово...ествествено... :twisted: Да видим как ще се представи на новото по-сенчесто място, на което преместих всички лилави. Очаква се и по-обилен цъфтеж на Диамантените очи. :stiskam:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от tili »

От самото начало чета тук и се възхищавам на твоята всеотдайност :angelche: Ако не бях надникнала и днес, нямаше да знам, че има и такава мушка - Фелицифолиум :o Светът е пълен с изненади :tzvetentze:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от Албена »

Страхотно ,Ботан! :daaa: Нямам търпение да видя какво поколение ще се появи от твоите мушкатени сватби. :D
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от макс »

Ботанчо ,знаех че си магьосник със цветята ама толкова красота не очаквах,розичките са ти прекрасни както всичко останало да ти е честита гадинката и много да се разцъфтява и да ти носи радост
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от helan »

Ботане чета гледам и не всичко разбирам братко.Трябва да се поуспокоя и след седмица пак ще ти разгледам балкона.Аз не съм никаква цветарка пък имам самочувствие на такава пред дружките ми.Дано не попаднат на темата ти :ufff: щото отидеми фалшивото реноме :lol: :lol: :lol:
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от juliboss »

botan написа:Крайно време е за нов пост! Още от 25-ти се каня! :idea1:

Джули, ето обещаната снимка:
Изображение
Сребристото кръстато нещо било разпределител за душ, то ще бъде вързано към батерията и то ми определя накъде да се движи водата. Към малкият изход ще бъде вързан подвижен душ. Големият изход ще ползвам за маркуча. Към него ще бъде свързана черната джаджа, което било накрайник за кран с резба 3/4", към накрайника бърза връзка за 1/2" и 5/8" (частта над накрайника). Черните половини на бързите връзки ще държат маркуча, а втората бърза връзка е за свързване с пистолета. Ако ми се наложи да прибера маркучите, което едва ли ще се случи някога ще развия черният накрайник и на негово място ще завия сребристата капа 3/4"
мерси, Ботан, че сподели, изглежда супер :daaa: само дето при мен маркуча ще трябва да минава през голяма дневна и коридор, която не е с плочки. ще помисля ... Много ме кефят селекционерските ти занимания, успех!!! :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от calico »

чета още отначало, и всеки път не знам какво да напиша, и сега не знам
как се изразява възхищение?
на едни балкон такова нещо, такава обич към растенията, такива познания
Ботане, прегръдка за всичко какво правиш :gush: :gush: :gush:
:sbow: :sbow: :sbow: :sbow:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 66 пъти

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от къщичка »

Ботан, и моето sp. има цветонос, вчера го снимах.
И още едно има, но по-късно ще видя кое точно.
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от Kaira »

Честита Нова година, Ботан!
Късметът, здравето, любовта и щастието да бъдат постоянни гости в дома ти! :liubov:
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5273
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Висящите градини на Ботан

Мнение от Daniela Pargu »

Мили Ботан,с интерес разглеждам градината ти . След всяка страница искам да напиша нещо и след няколко поста мисълта ми тръгва в различна посока!
А след последните с разкошните цветове на хибридите ти/ако е правилен термина?/тотално загубих ума и дума :shock: !
Уникален човек си!Искрено възхищение,респект и уважение!
Да призная и това,че се позасрамих от себе си -балконските ми съкровища доста страдат, за сметка на градината! :nod: :glupav:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”