Албума на МИМОЗА

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Албума на МИМОЗА

Мнение от mimozago »

Сега в разгара на РОЗОВАЛА , две години след първата ни среща с Форум HobbyKafe и съответно след засаждането на първите ми рози съм потресена от красотата им и искам да я споделя в повече хора :ieeee: И за да не ставам досадна на друго място се реших да си направя албумче тук :mrgreen:
Започвам с неукротимия Paul Transon Изображение Изображение
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: Албума на МИМОЗА

Мнение от mimozago »

Сърцеразбиващият тази година Elfe Изображение Изображение
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: Албума на МИМОЗА

Мнение от mimozago »

И компанията му клематиса Kiri Te Kanawa ,който е уникален, цъфтежен с едър цвят Изображение ,но зад Елфа тотално се загубва така ,че ще мисля да го местя ли, какво да го правя :hmmm:
И едно букетче със 'Summer Song', който за жалост не е очарователен като храст ,трайност и цъфтеж, но пък цвета си е УАУ Изображение
и така Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Албума на МИМОЗА

Мнение от tili »

И всичко това само за две години! Колко корена е Paul Transon ? Супер :potekoha:
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: Албума на МИМОЗА

Мнение от mimozago »

Не,tili ,кара трета така да се каже .Първата се качи до горе, втората беше така
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 53#p590253" onclick="window.open(this.href);return false; , а сега е ...както я виждаш. Роза гигант, не зная за напред какво ще я правя, защото си зае полагащото и се място .
: Лятото пуска ластари по метър за седмица, и става страшно, не мога да сваря да режа :twisted: .Но пък сега е супер -не мога да спра да я снимам ;))))
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: Албума на МИМОЗА

Мнение от mimozago »

За пример това се миналогодишните ластарчета, които реших да пусна в страни .Сигнаха от едната до другата греда ( 2 метра) и обратно . Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1667 пъти
Получил благодарност: 1832 пъти

Re: Албума на МИМОЗА

Мнение от Тутти »

Още първия път като видях твоята роза на перголата,останах с отворена уста,копирах снимката и все я гледам.Прекрасна,мощна и сякаш е създадена за такава великолепна опора.Може ли да кажеш колко метра е,ей така за статистика.Невероятно поразителна.А като казваш за колко време е станала такава,още по-шокиращо е.
Elfe също е на точното си място.Красота си създала,красота.Показвай още снимки,много е хубаво при теб.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Албума на МИМОЗА

Мнение от Мария Николова »

Розата е прекрасна! :sheart:
Но как ще съжителстват лозата и розата... :snif: Лозата ще завива мустаци по розата, а розата ще наранява с бодлите си гроздето и листата. :hmmm:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Албума на МИМОЗА

Мнение от gabi123 »

Прекрасно местенце mimozago :tzvetentze: :tzvetentze: ,а розите :potekoha: и клематисат :dovolen:
чакаме още снимки :daaa:
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: Албума на МИМОЗА

Мнение от mimozago »

Благодаря ви момичета ,радвам се ,че и на вас ви харесва !
А сега да отговоря на въпросите, розата е един корен. Площта ,която съм определила за нея е по-малкото поле от перголата ни ,което е около 10 квадрата. Другото по -голямо поле е за лозите, но засега не могат да и се намажат и си нямам представа как ще съжителстват, но мисля ,че с редовно ежеседмично рязане (което си върви лятото) ще се контролират нещата. Ще видим ...
И ето още една снимка на която се вижда и стеблото на розата и домашните ми любимци :) Всички деца и половината кучета са мои :mrgreen:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”