Градината на Женя

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Женя

Мнение от Noel »

Много красиво представяне :D
Заешките уши е стахис :dovolen:
Детелината не стрижи-остави я да цъфти и да хвърля семена.Отделно брати и ще имаш още другия сезон чуден килим.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Градината на Женя

Мнение от маргото »

Жени, интересно си оформила градинката. Раззеленила се е и имаш доста растения.
А като направят обеми ще бъде още по-ефектна. Подпорни стенички ще има ли? Смятам,
че лявата ограда/лявата част/ ще е подходяща за рози, катерачи или високи храсти и
цъфнали ще гледат към теб, ще радват твоето око, а не на съседа. След каменната
постройка, улица ли е или двора продължава? А голямото дърво в твоя двор ли е? От ляво
по към входа до дългата постройка е добре за вистерия/ глициния/ или клематиси. Много
добре изглежда тази каменна стена с белите саксийки от горе. Арката също е добра идея.
Погледни градината на Sasha. Има едни красиво оформени стълбички, свързващи две нива.
Лека по лека всичко ще се нареди, но ще е нужно време, няма как. Бързай бавно и
обмисляй добре, за да намалиш местенето по-късно. Успех! :tzvetentze:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Valentinka написа:Привет, Жени!
Още сега изглежда страхотно! Радвам се, че старозагорската групиюка набъбва :ieeee:
Привет и на теб :gush: Благодаря ти :gush:
:ieeemyzh: Радвам се и аз, и се надявам някой ден да се запознаем лично :gush:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

calico написа:Жени, то че ще даваме акъл е ясно, ама и ти трябва да питаш конкретно. Все пак плановете са в твоята глава.
аз тия дни съм на друга вълнА :angelche: и не мога обстойно да разглеждам и да ръся акъл, след неделята ще е. :mrgreen:

ама все пак кажи малко за посоките- къде са сенките, къде е пълния пек, особено покрай оградите
щото, нали, рози ще трябват :lol:
:lol: ще давате Калико ,на това се надявам ,и аз ще питам,че даже и не по веднъж ;)
посоките са -жежки :lol:
Къщата е в северната част на имота снимала съм от нея ,дворът е пред нея,на юг -цял ден е опнат на яко слънце ,едва към 14ч.от дясно /запад/ , от бетонената стена започва да пълзи сянка .
Изображение
П.П. :lol: забравих да кажа ,че тук виждам ред Рози :dovolen: но вие ще избистрите картината какви да бъдат -високи ,огромни храсти -да са около 2 м. или влечащи :hmmm:
Последно промяна от jenni на Май 15, '16, 22:33, променено общо 1 път.
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Noel написа:Много красиво представяне :D
Заешките уши е стахис :dovolen:
Детелината не стрижи-остави я да цъфти и да хвърля семена.Отделно брати и ще имаш още другия сезон чуден килим.
ОК ,Ноел ,ще и дам шанс на детелината ,дано се отчете подобаващо :D Стахиса ,вече ще е с бадж ;)
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

маргото написа:Жени, интересно си оформила градинката. Раззеленила се е и имаш доста растения.
А като направят обеми ще бъде още по-ефектна. Подпорни стенички ще има ли? Смятам,
че лявата ограда/лявата част/ ще е подходяща за рози, катерачи или високи храсти и
цъфнали ще гледат към теб, ще радват твоето око, а не на съседа. След каменната
постройка, улица ли е или двора продължава? А голямото дърво в твоя двор ли е? От ляво
по към входа до дългата постройка е добре за вистерия/ глициния/ или клематиси. Много
добре изглежда тази каменна стена с белите саксийки от горе. Арката също е добра идея.
Погледни градината на Sasha. Има едни красиво оформени стълбички, свързващи две нива.
Лека по лека всичко ще се нареди, но ще е нужно време, няма как. Бързай бавно и
обмисляй добре, за да намалиш местенето по-късно. Успех! :tzvetentze:
Да, имам малко растения ,които още не могат де се съвземат с постоянното местене :D Ще има стеничка ,камъните са готови ,но имаме малко копане което времето отлага :snif: Големите дървета са орехи и са в дворовете на съседите ,при нас няма дръвче по -високо от метър ,все още :snif: Каменната постройка е на границата на парцела и е краят на двора ,след нея е черен път ,от нея на ляво ,уж ще има каменен дувар и там в ъгъла съм сложила Текома и очаквам от нея цветен водопад над дувара :lol:
Изображение
тук ,почистеното от тревата е запазено място за кучето :lol:
от него към къщата съм засадила няколко рози/незнайни / шахматно .Там бяха и тези от Гайо мин. лято ,но никак не им понесоха горещините .
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Привет :gush:
Имам нужда от помощ :nod: тук искам мини гора ,да мирише на гора ;) но мястото е малко . От плочите до стените-около 70-см.съм оставила ,а между дръвчетата в ляво 2м. в дясно към 3 м.Ще садя по ръба на плочите. Три или с мъъъъъъка четири растения :hmmm:
Изображение
Сенчесто е ,влажно е-най-бавно съхне ,а през зимата тук последно се топи снега .Ще ми се, да е нещо към 3-4 м. високо.
Четох из темите за иглолистни ,но няма да се справя :ufff:
Дайте :idea1: моля
има две Брези и Еводия в ъгъла .Малката туя мога да я разкарам отпред.
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Знам ,
че сега сте запленени от рози ,рози и пак рози :D но никой ли не може да ми даде идея ,към какви иглолистни да се насоча при тези условия :snif:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градината на Женя

Мнение от ljuboznatelna »

Тис или западна туя са подходящи.

Имаш много красива поляна и езерце. И мнооого място покрая. :dovolen: Не ти ли се свлича склона? Там мислите ли да укрепвате с нещо?
Не зная как обработваш ненасятото място, но ако е ръчно, няма ли да е по-лесно да го затревите? После като се сади растение, с лопата се отнема чима. Така градината ще има винаги спретнат вид.

Едно решение за подобен склон:
Изображение
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Благодаря Любознателна :gush:
Ще ги погледна .
Не ,склона не се свлича или може би съвсем малко ,но там сега нареждаме камъни и между тях ще допълня с някакви растения .
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”