Градината на Женя

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината на Женя

Мнение от tili »

jenni написа:Привет :gush:
Имам нужда от помощ :nod: тук искам мини гора ,да мирише на гора ;) но мястото е малко . От плочите до стените-около 70-см.съм оставила ,а между дръвчетата в ляво 2м. в дясно към 3 м.Ще садя по ръба на плочите. Три или с мъъъъъъка четири растения :hmmm:
Изображение
Сенчесто е ,влажно е-най-бавно съхне ,а през зимата тук последно се топи снега .Ще ми се, да е нещо към 3-4 м. високо.
Четох из темите за иглолистни ,но няма да се справя :ufff:
Дайте :idea1: моля
има две Брези и Еводия в ъгъла .Малката туя мога да я разкарам отпред.
Гледам,гледам и виждам едно място с фантастични възможности, Жени :) Тази каменна къща каква е и каква съдба ѝ се предвижда? Откъде се влиза в имота? Какво ще се поставя на мястото на ламаринените плоскости върху бетонната стена?
От опит знам, че много по-лесно се работи на терен с разчертан план в мащаб и точни размери. Как ще се живее през сезоните? Ще има ли лятна кухня с място за хранене и релакс някъде? Има ли гараж или място за колите?
И няма ли майсторите да ти изпотъпчат новите китки като правят оградата. Всички сме патили и патим постоянно от това. На план можеш да си избереш растенията и групите със съответните височини и ширини и схематично да ги разположиш по местата им. После да ги търсиш и купуваш без да търчиш с лопатат из двора и да се чудиш къде да боднеш пък това ;) Не че няма да ти се случва с разните китки, но поне да не е с рози и дървета :lol:
Много ми харесва езерото в центъра, чудесно начало, с вкус и финес :)
Всичко ще стане, лошото е, че всички сме нетърпвливи :angelche:
Пускай снимки, все по-хубаво става! :stiskam:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Тили :gush:
Благодаря за милите думи и за съветите :gush:
Каменната къща е бъдеща механа ,а до нея е залепен гараж. И двете ще се ремонтират ,но в бъдеще време :D както и ламаринената ограда .За нея имаме уговорка със съседа ,че ще се ремонтира от неговата страна,надявам се да не се тъпче откъм нас ,а и все още нямам кой знае какви ценности засадени там.Да ще има лятна кухня , тя ще е залепена за къщата .Сега отново сме в разкопки :lol: но вероятно август ще се налеят и оформят пътеките и площадките .
:lol: план ли .....ми то как да планувам така нещата ,че да не местя ,като вечер лягам с една идея ,а на сутринта нова се е заформила ,а и все искам още и още нови растения ;) няма как да не местя ,ма то това пък си е част от удоволствието на градинарстването :D иначе ще ми е скучно и ще забравя къде имам мускули :lol: :lol: а и пануването не ми е силна страна ;) аз май не спазвам планове и правила :snif:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината на Женя

Мнение от tili »

То без местене никой не минава, Женя :) И все пак е добре да имаш поглед на двора отгоре, за да си сънуваш вечер високите дървета, ниските храсти и цветенцата, пък сутрин да си ги отбележиш. Всеки си има начин на мислене и работа, пожелавам ти успех и качвай снимки :tzvetentze:
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: Градината на Женя

Мнение от violi16 »

Жени, много красиво кътче се е заформило, плочника е интерсен :daaa:
Сега съм на тема мулчиране, пробвах с дървесни кори и филц. Отдолу слагаш ли някаква тъкан срещу плевели или подобна защита?
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

tili написа:То без местене никой не минава, Женя :) И все пак е добре да имаш поглед на двора отгоре, за да си сънуваш вечер високите дървета, ниските храсти и цветенцата, пък сутрин да си ги отбележиш. Всеки си има начин на мислене и работа, пожелавам ти успех и качвай снимки :tzvetentze:
;) :gush:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

violi16 написа:Жени, много красиво кътче се е заформило, плочника е интерсен :daaa:
Сега съм на тема мулчиране, пробвах с дървесни кори и филц. Отдолу слагаш ли някаква тъкан срещу плевели или подобна защита?
Благодаря Виоли :gush:
не нищо не съм слагала срещу плевелите ,но там те не си виреят много :lol:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

При тази суша ,само тук има живот и цвят ;)
Изображение

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7262
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 701 пъти
Получил благодарност: 1259 пъти

Re: Градината на Женя

Мнение от ljuboznatelna »

Прелестно е! А цъфналата красотичка каква е?
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

ljuboznatelna написа:Прелестно е! А цъфналата красотичка каква е?
Благодаря Любознателна :gush: това е Бутомис
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Градината на Женя

Мнение от zeleno »

jenni написа:zeleno :gush:
розата е Francis Blaise /поне по списък / от полска поръчка при позната .
Благодаря за съвета :gush:
брезите няма да си пречат щото едната не оцеля под моите грижи :lol: за хортензии не бях помислила :ufff:
може и Twiggy’s Rose (HARteam) да е , флорибунда я продават
някакси повече ми прилича на нея :hmmm:
но която и да е - все е хубавица
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”