Градината на Женя

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Градината на Женя

Мнение от jenni »

или моят хаОс :D който надявам се с ваша помощ да поподредим ;)
Селото е Малка Верея ,на 8 км. от Стара Загора .Надм. височина 235 м.-знам ,че питате и за това :dovolen: Парцела е 970 кв.м. от които, около 200- 250 кв. м. -не съм смятала точно- са застроени .Изложението е юг или мноооооого леко югоизток ,къщата е в северната част.Има кладенец ...........от зиданите ,до сега проблем с водата не сме имали ,но и то нямаше кой знае колко за поливане .Идеята е да живеем там целогодишно :nod:
Ето снимки от днес , но немога да хвана целият двор на една :snif:
опит за общ изглед гледано от къщата
Изображение
частта от дясно
Изображение
средата
Изображение
и в ляво
Изображение
това е изглед от входа в двора
Изображение
а тук опит да покажа нивата ,ама май много не се е получило :snif:
тук е първото ,с входната пътека
Изображение
и второто ............дясната част
Изображение
Дано добиете някаква представа ,че фотографа не се е спарил добре :nod: както виждате на всякъде има нужда да се барне , и не говоря за тревата :lol: с нея ще се боря сама :hmmmmmm:
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Градината на Женя

Мнение от Мадам_Сръчкова »

Да се разпиша :stiskam:
Акъл не мога да давам, защото нямам достатъчно :angelche: . Майсторите цветари, градинари ще се включат, за да дават акъл.
Но това, което виждам много ми харесва. Основите са положени-сега се започва -рози, храсти , цветенца и след една година ще се чудиш, къде да поместиш още една мечталка :tzvetentze: .
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

В дясно -там беше склада за растенията ,разредила съм го, но пак е много нагъчкано :snif: Плътно до оградата са останали Чойзия ,Люляк ,Дрян,Жасмин–Jasminum officinalis,пъстролистна Вейгела ,Хептакодиум,Тамарикс,Клеродендрон –Clerodendrum bungei,Дойция,Лоницера,Лиродендрон ,Акебия,Мушмула :lol: и Еводия .Някои са още бебето ,други доста пораснаха .Пак там......... отпред има Хемерокалиси , Ириси ,Гладиоли и тук– таме пълнеж с едногодишни .
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Благодаря Мадам– Сръчкова :gush:
Акъл ....хм :hmmm: дали е до количество ;)
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1140 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: Градината на Женя

Мнение от daneda »

Много е красиво още от сега, Женя, а пък като се напълни ще е умопомрачително! Поздравления за къртовския труд, който се хвърлили, за да направите това място да изглежда по този начин :sbow: :tzvetentze:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

и аз продължавам да досаждам :oops:
в дъното има Рододендрони ,Хости и две Брези .Тук искам да направя мини горичка от иглолистни ,но по-късно ще се върна на нея за съвети .
Изображение
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Благодаря daneda :gush:
На мен ми е скучно и безлично още :snif: може би защото търпението ,не ми е от добродетелите :angelche:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Следва градинката с Рози и Хойхери
моля ,не убивайте фотографа :lol:
Изображение

Изображение

Изображение
Розите са First Lady, Chantal thomass ,Paul Bocuse, Rosomane Janon и една розова незнайна ситна :dovolen: местени са на есен ,но имат обещания за цвят .Тук за сега мисля само да добавям :nod:
Deleted User 5091

Re: Градината на Женя

Мнение от Deleted User 5091 »

jenni написа:Благодаря daneda :gush:
На мен ми е скучно и безлично още :snif: може би защото търпението ,не ми е от добродетелите :angelche:
Хахахахаха- значи не съм само аз от нетърпеливите :ieeemyzh:
Jеnni, първо да кажа, че имаш невероятно красива основа-то пътеки, дувари, площ, супер е и проекта ти е много лесен при тези дадености:angelche:
Тъй като те разбирам много добре, че искаш по-бързо да се радваш на градина, а не да създаваш опитно поле ще ти дам съвет от моя скромен опит.
Първо- не махай стари пораснали растения, а ги включи в група с други, които харесваш.
Второ- насади си пораснали иглолистни и храсти, купени от разсадници, за да дадеш структура на двора.
Трето- поръчвай си интересни растения от поръчките, за да си ги чакаш да пораснат следващите 5-10 години
Така ще си имаш по-бързо градина, а след време и много интересна. :tzvetoman:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Следва лявата част
там има Японска дюля, няколко Рози- нашенски домъкнати от къде ли не ,две Будлеи -лилави , 2 пъти :lol: декоративен бъз,Филаделфус,и ред Лавандула .
Изображение
Тревният правоъгълник .............идеята за него още се бистри .Между Лавандулата и Розите е празно :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”