шаренийка-натурийка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от libra »

Лаленце ,нямах представа,че теренът е с толкова тераси-доста сте се бъхтили,но ефектът е "уау".Мислех,че едва ли не природно си е така с много зеленко.
Учудва ме ,че хризантемите са живи до сега ,днес една горичка над вас беше първият снежец.
Много поучителна серия "преди и сега". :tzvetentze:
П.П. Тъкмо написах колко ти завиждам на дупките в паркинг плочите,а то ти се хвалиш ,че си ги запълнила с цветен бетон.
П.П 2 Винката беше в проекта и за моите тераси ,но подозирайки какво ще се случи,категорично отказах.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2068 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от Emilly1212 »

Лаленце :liubov: с тази тема ме уцели право в сърцето. Толкова много ти благодаря за подробния разказ в картинки. Чудно е всичко, така да ми харесва... :potekoha:

При нас терасирането е задължително, но ще се ограничим с три тераси. Много ми е интересно при теб! Разказвай още и показвай! :tzeluvka:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5629
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1717 пъти
Получил благодарност: 1944 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от Тутти »

Лаленце,гигантски труд,респект.Ефекта е постигнат.Това са вълшебни тераски-с вложен ум,труд,въображение и накрая се е получило невероятно красиво.Твоята градина е пример за постоянство.А казана,кюмбето,и всичко останало ме изпълва с възхищение.Много ми се иска като се стопли да дойда при теб,много ме привлича въздуха,прохладата,старите дървета и умиротворението в градината ти.
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1440
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 323 пъти
Получил благодарност: 451 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от Ема »

Лалесъм, теренът ти напомня на Монако :dovolen:
Но вместо сгради, цветя са накацали по планината. Възхитителни резултати!
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от tili »

Като гледаш вълшебните гъсталаци, не можеш да разбереш какъв гигантски труд и любов се крие под тях. Браво на вас, Лаленце, справили сте се великолепно! :tzvetentze:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от venetka70 »

Лаленце, мога само това да кажа :sbow: :sbow: за огромния труд.
Обаче, трябва да подчертая, че в пъти е по-добре терена ти да е наклонен. Идея си нямаш колко е по-трудно на тепсийка да създадеш композиция.
При теб всичко се вижда и от едно място обхващаш с поглед толкова много, а на равното какво.... Трябва да се замъкнеш до другия край на градината, за да видиш какво има и пак обратно щото си забравил какво беше, там от където си тръгнал.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1058
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 426 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от ln_none »

Леле... пък аз си мисля, че терасирам :lol: А колко е дълъг двора, и колко са тераските?

Сигурно ти е било доста тежко да го гледаш в бетонния период, но сега е прекрасно просто, като е зацветено :potekoha:
Deleted User 5091

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от Deleted User 5091 »

Лаленце, много труд и време ви е коствало, но поне резултатът е впечатляващ :liubov:
Аз съм от другите, които развалят терасираното, доколкото позволява наклона. Остава ми да разваля поне още 2 тераси :lol:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от маргото »

Огромен труд сте вложили, Лаленце :tzeluvka: , но пък ефекта е на лице и е повече от прекрасен!
Удоволствието сега, си е струвало труда! Поздравления! :sclap:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от краси кубарелова »

лалесъм написа:Всъщност къртиците винаги ги е имало, Форумът донесе драстичната промяна :nod:
Можех ли да предположа, че ще открия толкова красоти, че ще имам възможност за толкова мечталки, че ще завърти и мен розоманията :angelche:
И спешно трябваше да отвоювам още място. Почнах да садя пред стеничките и вече ми пречеше пръстта, която къртиците постоянно сипеха от отворите на паркинг плочите, колкото и да ги бях зацветявала. Розите напираха да завземат и междинните тераски.
И ти да видиш как се почиства винка, която допреди няколко години толкова старателно засявах, за да покрие бетонния изглед на подпорните стенички и как наново трябваше да запълвам отворите им наместо с пръст и здравец сега с цветен бетон :angel2:
Изображение
Този вид запълване започнах от тази пролет, а колко други варианти сме пробвали преди това, направо не ми се говори....
Отметнала само 1/3 от дупките, но поне вече му хванах цаката, а и най-критичните участъци са готови :ieeemyzh:
Ако някой въобще стигне до този етап ще обменяме опит :lol:
Защото пак да повторя - захващайте се с терасиране само ако е абсолютно необходимо :tzvetentze:
Лаленце, "ох" е било, но сега е "ах". Толкова ми хареса парка ти- не е градина, не е колекция от цветя, а е точно парк в гората. Нищо не дразни, всяко едно цвете, храстче, дърво допълва природата, много ми хареса :tzvetentze:
Светът е пълен с непознати хора...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”