шаренийка-натурийка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
elfy

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от elfy »

Лаленце, нямам думи :o :potekoha: Просто - дивна красота :tzvetentze:
GIOIA(Джоя)

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от GIOIA(Джоя) »

И от ляво и от дясно,и навсякъде където фотографски поглед стига е прекрасно! :o
Лаленце и тя е цветна фея със зелени пръстчета.
Все е недоволна от градината,пък то всичко и се получава естествено и красиво,все едно винаги си е цъфтяло там!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1722 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от Гео, граф »

Ей, мрънкало :svekurva: ! Натурийка било, шаренийка било, дивотийка било... искам при теб пък :sworried: !!! Искам да ги видя тия гледки наляво, надясно, нагоре, надолу :liubov: ...

А тази инсталация дето е като горната част на вещерска шапка без периферия е о-ча-ро-ва-тел-на :o :nod: :daaa: !!!
лалесъм написа: Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от tili »

Е, дочакахме пролетната шаренийка на Лаленцето :ieeee: Направо ми се иска да литна над тази градина, за да има и поглед отгоре ;) Чудно и прекрасно :tzeluvka:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 622 пъти
Получил благодарност: 1114 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от greeneyed »

Много зеленина, прохладно и уютно е при теб, Лаленце! :dovolen: А флоксът е супер, колкото и кратко да цъфти, струва си да го има в градината. На целодневно слънце ли е ? Моят не се размножава достатъчно, липсва му нещо. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1438
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 319 пъти
Получил благодарност: 448 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от Ема »

Много я обичам таз градина :tzvetentze:
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 941
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от hrissi2009 »

Невероятна градина с невероятна стопанка. Толкова много цвят от флоксови килими, толкова много тишината и спокойствие. А представяте ли си летните вечери с прохладата на планината, щурците и чаша вино.............Мечти. :liubov:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2218
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1388 пъти
Получил благодарност: 576 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от daneda »

Лаленце, прекрасно е! Прелестни цветни водопади, зеленина и свежест! И както писаха останалите - сякаш всичко си е било там винаги! :sbow: :tzvetentze:
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от desi_slava »

Тук ми трябва само едно пънче да приседна и тихичко да съзерцавам :D
Адмирации, Лаленце! :sbow:
лалесъм

Re: шаренийка-натурийка

Мнение от лалесъм »

Благодаря ви, цветни момичета :tzvetentze:
Радвам се, че съм ви донесла свежа пролетна емоция :liubov:
Добре, че е дъждът, за да имам време да поснимам :lol:
Нищо, че снимките са едно, действителността - друго, а нашите възприятия - нещо трето, съвсем различно ;)
Както, примерно, на снимките се виждат уж градински елементи, а в действителност са няколко унищожени огромни иглолистни и въпреки опитите ми да замажа положението, на мен все още ми е тъжно, а не красиво :nod:
Дани, "плетеното устройство" са четири пръчки от леска около дънер на колоновидна туя. В най-горния край са преплетени и стегнати със свинска опашка, а около тях са пръчките от рязането на асмата. И тях се опитвах да ги преплитам, завързвам, но най-удачно се получава пак като се съединят с малки свински опашки....абе нямат ли друго наименование тез свински опашки :lol:
А, Гео, въпросната инсталация, в която богатата ти фантазия открива вещерска шапка, всъщност е нестабилния постамент на кюмбето на ММ :lol:
Флоксът е все на много опечени места, имам един на шарена сянка и не всяка година цъфти пищно. Много благодатно цвете за моите условия - дори да го подкопае къртица си живее и цъфти с коренова бала във въздуха. Тази зима на доста места беше измръзнал ли, изсъхнал ли, но си се възстанови почти изцяло. Не се саморазмножава, расте си до определена големина и спира. Големи туфи флокс са нещо като големи топки хризантеми - не е от едно коренче, а от няколко едно до друго :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”